קורס טווינא במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית

 מכללת רידמן - לימודי טווינה

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טווינא במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית

מחזקים את הגוף במגע

הטווינא היא שיטת טיפול עתיקה שמקורה בסין. כיום היא משלבת ידע פילוסופי ורפואי מהמזרח ומהעולם המערבי. שיטה טיפולית זו כוללת כמה מאפיינים ובהם זמינות, פשטות, ועלות נמוכה. פירושה של המילה טווינא היא למשוך (TUI) ולתפוס (NA). כלומר, הטיפול מתבצע על ידי מגע דינמי ואנרגטי המשלב טכניקות עיסוי של הרקמות הרכות ולחץ סטטי בנקודות אנרגיה בגוף. על פי הפילוסופיה הסינית, שמירה על הבריאות ומניעת מחלות נעשית בעיקר על ידי תנועה והנעה נכונה של הגוף, שמאפשרות זרימה של סוגי אנרגיה שונים, המכונים כצ'י.

תנועה אינה דווקא אקטיבית, אלא גם תנועה פסיבית באמצעות תרגילים מצדו של המטופל, אשר אם יעשו באופן נכון יוכלו להסדיר, לתקן ולווסת מערכות בגוף. טכניקות עיסוי זו יכולה לסייע לאנשים שסובלים מבעיות אורתופדיות, כמו גם אנשים שעברו תאונות, ובעלי לקויות באיברים ומערכות פנימיות כגון: מיגרנות, אסטמה, עצירות, פרקינסון, ותסמונת קדם וסתית.

הטווינא נעזרת במודל המכונה מרידיאנים (מסלולי האנרגיה בגוף) המבוססת על ההנחה של שילוב רפואה סינית והבנה מעמיקה של מערכות השלד העצבים מאפשרות לפתוח את מסלולי האנרגיה באמצעות נקודות הדיקור המאפשרות מרפא והקלה על כאבים. שיטה זו משלבת טכניקות עיסוי שונות מהשיאצו, העיסוי השוודי והתאילנדי, פיזיותרפיה ועוד.

 

 

תכנית הלימודים

 

התלמידים בקורס טווינא במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית מכירים את עקרונות הטיפול בטווינא ומתוודעים לטכניקות תרפיה לפי אזורי הגוף באמצעות עיסוי בשמן. בהמשך הם סוקרים עקרונות בסיסיים באורתופדיה וברפואה פנימית . לאחר מכן, הם לומדים גם על עקרונות טיפוליים מתוך הרפואה הסינית והצ'י גונג, שמאפשרים לסייע למטופלים בהתגברות על קשיים ובעיות בריאותיות שונות.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התכנית הוא כשלוש שנים, היקפה כ - 1395 שעות לימוד. המסלול משלב למידה עיונית, צפייה בכיתות אמן ותרגולים מעשיים שונים. כמו כן מתקיימת התנסות מעשית בטיפול החל משנת הלימודים השנייה, במרפאה הלימודית.


נושאי לימוד

 

  • בסיס באורתופדיה
  • יסודות ברפואה סינית
  • שימוש בגוף ככלי טיפולי
  • היבטים במחלות פנימיות
  • תבניות טיפול וטכניקות בסיס    
  • רפואה מערבית
  • עקרונות צ'י גונג
  • עיסוי טווינא בשמן
  • חיזוק חשיבה וגוף    
  • ועוד


תנאי קבלה וקהל יעד

הלימודים במגמה מתאימים למטפלים בעלי ניסיון וידע במקצעות הרפואה הסינית ולכל המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בשיטה טיפולית זו.


על מוסד הלימוד

 

מכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית מכשירה מטפלים במגוון תחומים כגון: מטפל רב תחומי, זן שיאצו, רפלקסולוגיה, רפואה סינית, תזונה טבעית ואימון הוליסטי. נוסף על כך נערכים קורסים למטפלים כגון קורס פרחי באך, קורס דמיון מודרך וקורס ארומתרפיה. למוסד הלימוד שלוחות בפרישה ארצית, בתל אביב, בירושלים, בבאר שבע, בחיפה ובקיבוץ כנרת.

 

תעודה

 

התלמידים מקבלים דיפלומות המאפשרות להם להתחיל לטפל החל מסיום השנה הראשונה במסלול. בתום השנה השנייה הם זכאים לתעודת "מטפל מוסמך בטווינא". לאחר השנה השלישית הם מקבלים דיפלומת "מטפל בכיר בטווינא". תכנית זו מאפשרת לבוגריה להמשיך לקורס רפואה סינית.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי התכנית יכולים להשתלב בעבודה במגוון של מוסדות טיפוליים כגון בתי חולים, קופות חולים, קליניקות פרטיות וציבוריות, אתרי ספא ועוד. בנוסף, הבוגרים יכולים להיעזר בשירותי "רידמן קריירה" אשר מכווינים ומסייעים במציאת עבודה עם סיום הלימודים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רידמן - לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת רידמן - רפואה משלימה
Whatsapp Whatsapp