קורסי חינוך - לימודי תעודה והמשך

בישראל מוצעים מסלולי תעודה מגוונים בחינוך כגון: הוראה מתקנת, אבחון דידקטי, הוראת שפות, חינוך מיוחד והסבות. אספנו במיוחד עבורך את כל המידע הנדרש טרם בחירת מסלול לימודים. באפשרותך לפנות אלינו לקבלת מידע מפורט בלא תשלום.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על חינוך והוראה לתעודה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תעודה והמשך בתחום החינוך

מערכת החינוך מהווה מתחם פעילות רחב ומגוון, שתפקידו להכיל ריבוי של צרכים ולהביא לשינוי ולהתפתחות חיוביים בגילאים רכים וצעירים. ליתר דיוק, הפעילות החינוכית לא נעצרת רק בגנים ובבתי הספר, אלא היא ממשיכה גם בקהילה - בהדרכה של הורים, בטיפול ובייעוץ לאחר שעות הלימודים, במסגרות התנדבותיות וממשלתיות למען ילדים ובני נוער ועוד.  מלבד לימודים לקראת תואר ראשון בחינוך (על ענפיו ותחומיו השונים) וחוץ מלימודים לקראת תעודת הוראה במקצועות מגוונים, יש גם מגוון רחב של לימודי תעודה ולימודי המשך בתחום החינוך.

 

לימודי תעודה בחינוך פתוחים בדרך כלל לקהל הרחב ומזכים את בוגריהם בתעודת גמר בתחום הנלמד. לימודי המשך מיועדים לרוב לבעלי תואר ראשון בתחום החינוך או הטיפול המעוניינים להרחיב ולהעמיק את השכלתם ולשפר את מעמדם המקצועי.

 

 

מה לומדים?
 

לימודי חינוך לתעודה מוצעים במגוון תחומים ובהם - הנחיית קבוצות, הדרכת אמנות בקהילה, הדרכת דרמה ותיאטרון, טיפול בנוער בסיכון, הכשרה והעשרה לגננות, פסיכותרפיות מסוגים שונים ועוד. לימודי המשך בתחום החינוך מיועדים בעיקר לאקדמאים, המעוניינים להרחיב את השכלתם ולשפר את תנאי העסקתם. ההכשרות הן לרוב בתחומי החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, ובהן: הכשרת מנהלים, הכשרת רכזים פדגוגיים, רכזי טיולים, רכזי מקצוע ושכבה, הוראת אנגלית או ערבית ללקויי למידה, תכנון ופיתוח יחידות לימוד ועוד.

 

 

קורסים לדוגמא

 

קורס אבחון דידקטי – הלימודים אורכים בין שנה וחצי לשנתיים אקדמיות, ונערכים בדרך כלל אחת לשבוע. הם מיועדים למורים מנוסים, ובתכניות מסוימות מתקבלים רק בעלי תואר שני. בקורסים אלה המשתתפים רוכשים ידע מעמיק על דרכי החשיבה והלמידה של ילדים עם לקויות, ומקבלים כלים לזיהוי הלקות הספציפית ומידע על אפשרויות התערבות לטובת אותם תלמידים מתקשים. 

 

קורס להוראת מחוננים ומצטיינים – הלימודים אורכים שנתיים במתכונת חד שבועית ומיועדים למורים מנוסים בעלי וותק של שנתיים-שלוש לפחות בהוראה. המשתתפים במסלול זה נדרשים לסוגיות הנוגעות בחינוכם של תלמידים בעלי כשרונות גבוהים במיוחד ולומדים כיצד לתת מענה הולם לצרכיהם הרגשיים והחברתיים תוך כדי דאגה למימוש הפוטנציאל שלהם.  

 

קורס הוראה מתקנת – בתכניות אלו לומדים שיטות הוראה מותאמות לתלמידים הסובלים מקשיים ולילדים עם צרכים מיוחדים. התכניות מתחלקות לתחומים: קריאה וכתיבה, חשבון, אנגלית, ערבית ועוד. קיימות גם תכניות הכשרה לעבודה עם תלמידים המצויים על הרצף האוטיסטי.

 

קורסי אימון – למורים מוצעים שלושה סוגים מרכזיים של קורסי Coaching. ישנו קורס כללי בסיסי, וקיימים קורסים מתקדמים כקורס אימון לבעיות קשב וריכוז, וקורס אימון להורות. בחלק מן הקורסים נדרש תואר ראשון, אך לא בכולם. ההיקף נע בין 150 ל – 180 שעות.

 

קורסי הדרכה – כאן התכניות נחלקות להדרכת הורים, הדרכת צוותים חינוכיים, הדרכת תלמידים והנחיית קבוצות בקהילה. התכניות האלו אורכות בין שנה לשלוש שנים, ורובן מיועדות לאנשי מקצוע הפועלים בחינוך הבלתי פורמאלי.

 

קורסי טיפול – בתחום זה קיימים מסלולים לחינוך וטיפול בעזרת בעלי חיים, לביבליותרפיה, לפסיכותרפיה בגישות שונות ולמתן עזרה רגשית ראשונית במצבי מצוקה. בקורסים אלה נדרשים המועמדים בדרך כלל להיות בעלי תואר ראשון וניסיון מקצועי. 

 

קורסי רכזים – מסלולים אלה מתאימים בדרך כלל למורים בחטיבות הביניים ובתיכונים, ומטרתם להכשיר עובדי הוראה לתפקידי ריכוז מקצוע, ריכוז שכבה, ריכוז הערכה ומדידה, ריכוז התאמות ללמידה. על פי רוב, מסלולים אלה אורכים שנתיים, ומחולקים לשנת הכשרה ולשנת התמחות מעשית.

 

תכניות להכשרת מנהלים בבתי ספר - מיועדות בעיקר לאנשי חינוך והוראה המלמדים בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים. המועמדים לתוכנית נדרשים להיות בעלי תואר שני לפחות ולהוכיח ותק בהוראה של ארבע שנים ומעלה. התכנית להכשרת מנהלים מתמקדת בפיתוח מחויבות וכישורים למנהיגות חינוכית וחברתית, ומעודדת את הלומדים לבחינת הזיקות בין החברה, החינוך והניהול של מוסד חינוכי.

 

 

משך הלימודים

 

לימודי תעודה בחינוך מתפרשים על פני שנה עד שלוש שנים בממוצע.

 

היכן לומדים?
 

בין מוסדות הלימוד המציעים קורסים בתחום החינוך, ניתן למנות את אלה הבאים:

 

 • אוניברסיטת חיפה – בפקולטה לחינוך באוניברסיטה זו קיימת מחלקה ללימודי המשך, ובה מוצעות תכניות מגוונות בתחומי האבחון והטיפול, מסלול דו שנתי להכשרת מנהלים, וקורסים לגמול השתלמות ולפיתוח מקצועי במסגרות עוז לתמורה ואופק חדש.
   
 • אוניברסיטת תל אביב - בבית הספר לפיתוח סגל בחינוך מציעים תכניות מיוחדות, כמו - קורס ABA לניתוח התנהגות יישומי, קורס לטיפול באמצעות כתיבה, קורס שילוב ילדים אוטיסטים בחינוך הרגיל, הכשרת יועצי קריירה לצעירים ועוד.
   
 • האוניברסיטה העברית בירושלים - מקיימת הכשרות מיוחדות בתחום הוראת הלשון כשפה שנייה ובתחום ידיעת הארץ והדרכת של"ח, וכן קורסי השתלמות באופק חדש ובעוז לתמורה.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (ליד כפר סבא) - במכללה האקדמית בית ברל מתקיימים שלל מסלולים ללימודי תעודה בחינוך. בין היתר, ניתן ללמוד בתכנית חניכה באנגלית ובקורסי השתלמות בשלל נושאים, בהם קורס סייעות בחינוך המיוחד, תכנית הוראת תרבות עם ישראל, קורס הסמכה בניתוח התנהגות ABA, קורס להכשרת גננות לגיל לידה עד שלוש שנים, קורס להכשרת מנחי הורים בכירים בגישת ניתוח התנהגות, קורס תרגום ועריכה וקורסים רבים נוספים.

 

 • אורנים – המכללה האקדמית לחינוך (קריית טבעון) – מציעה מגוון לימודי תעודה בתחומי ההוראה לבעלי צרכים מיוחדים ובתחומי הטיפול והסיוע הרגשי, מסלולי הכשרה לגיל הרך ולתפקידי ריכוז וניהול, וכן תכניות להסבה מקצועית בכיוונים שונים, כגון: אימון אישי, הנחיית קבוצות, ייעוץ ארגוני, תרגום ועריכה, ועוד.

 

 • המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין (ירושלים) – מפעילה תכניות תעודה בטיפול, בתקשוב, בחינוך מיוחד, באמנויות, בניהול והדרכה, בעריכה לשונית ועוד.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב) – במוסד לימודים זה תוכלו לקבל הכשרה בתחומי ההוראה המתקנת, האבחון הדידקטי, הגיל הרך והניהול.

 

 • סמינר הקיבוצים (תל אביב) - שם מציעים, בין השאר, קורסי טיפול ייחודיים כגינון טיפולי, הידרותרפיה, ליצנות רפואית וכדומה, וכן קורסי אמנויות, אימון והנחייה, השתלמויות ופיתוח מקצועי.

 

 • המכללה האקדמית אורט בראודה (כרמיאל) - המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה מאפשרת לבוגרי לימודי הנדסה ומדעים ללמוד בתכנית זו לקבלת תעודת הוראת הנדסה (בהתמחויות השונות שלה) ולתעודת הוראת מתמטיקה.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חינוך והוראה לתעודה?

רוצה לדעת יותר על חינוך והוראה לתעודה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד חינוך והוראה לתעודה

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה

מעל 197 סטודנטים
המליצו והצביעו על לימודי חינוך לתעודה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה האקדמית בית ברל 341 חוות דעת

 • 4.1

  מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון171 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
חינוך מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים 586 92
ניהול מערכות חינוך 443 95
קדם רפואה 635 96

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה

התקבלו 197 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

לסטודנטים לעתיד:
תבואו עם אנרגיות ללמוד , תשאלו ותבררו על כל תהליך שאינכם יודעים כגון מלגות , שכר לימוד , מערכת וכו .
שיהיה הרבה בהצלחה 🙂
אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט
הודיה
מכללת אוהלו - לימודי הוראת מתמטיקה
אני עובדת ב100% משרה ויכולה בו בזמן ללמוד, משהו שהיה לי מאוד חשוב ואף הכרחי.
בנוסף, היה לי חשוב שבמסלול שלי תהיה לי אופציה של התנסות מעשית בביה"ס. אני חושבת שזה מאוד חשוב וקריטי במקצוע הזה. במסלול של תעודת הוראה בחינוך מיוחד במכללה הזו צריך לעשות שנתיים התנסות ופרקטיקום בבתי הספר השונים.
מכללת לוינסקי לחינוך
שירן
תעודת הוראה בחינוך מיוחד
שתרצו ללמוד קודם כל תחפשו מה הכי מבוקש היום בשוק
לא תמיד תלכו לפי מה שאהבתם כי לפעמים המשכורת לא שווה את כל העשייה
תחפשו מקצועות שיש בהם סיפוק + כסף
כי לפעמים הספק נשאר והכסף נעלם ופעמים רבות ההפך גם יכול להיות
תשאפו קחו את הזמן אל תמהרו ותלמידו דברים מעניינים משמעותיים וגם שווים
הסבה להוראה
רינאן
חינוך ופסיכולוגיה
מסלול הלימודים של תחום "ניתוח ישומי של התנהגות" ידוע כתחום לימודי די תובעני היות והלימודים בשנה השנייה משלבים התנסות מעשית, חשוב מאוד להגיע ללימודים מתוך תחושת שלמות ומוטיבציה גבוהה ללמידה ומאמץ ובעיקר פניות מנטאלית ללימודים.
מכללת סמינר הקיבוצים
הילה
סמינר הקיבוצים - קורס ABA
אומנם המסלול מתחשב באנשים שעובדים במקביל מהבחינה שישנם מסלולים מרוכזים. כלומר, הלימודים מתפרסים על פני יום אחד מרוכז בשבוע ועוד יום נוסף של התנסות מעשית בבית הספר ולכן זה מקשה על עבודה במשרה מלאה במקביל ומקשה מבחינה כלכלית
מכללת לוינסקי לחינוך
עדן
תואר חינוך מיוחד
יש גם תוכנית mteach שממומנת ע"י משרד החינוך - הסבת אקדמאים להוראה. היא דו שנתית אבל מקנה תואר שני + תעודת הוראה וגם מספר השעות זהה: יום וחצי בשבועה בשנה א ויום בשנה ב. אז בדיאבד עדיף...
האוניברסיטה הפתוחה
קטיה
הוראת מדעי המחשב - האוניברסיטה הפתוחה
להחור מקצוע שאתה אוהב, גם מקום מוסד הלימודים הוא שיקול חשוב. אתה לא מסוגל לעבוד?תהיה מובטל , תשיג מלגות אבל תשקיע. זה יחזור אחר כך ..בהצלחה -!
חמדת הדרום
אושרת
תואר חינוך לגיל הרך
להירשם למכללה לסטודנטים מהמגזר. המכללה מעשירה את הסטודנטים שלה לחינוך טוב לילדים שלנו ומקנה כלים דידקטים מתאימים לצרכים של כל תלמיד
מכללת אלקאסמי - תואר ראשון
מרואה
תואר חינוך לבתי הספר היסודיים
להגיש בקשה לכל מלגה אפשרית, למלצר בתקופה הזו ולא להירשם לאחווה- חד משמעית!
כמובן לחפש חברים כי תואר בלי חברים הוא עוד יותר קשה!
המכללה האקדמית אחוה
מזל
אחוה - לימודי הוראת ספרות
למרות העומס והקושי לא לוותר על לעבוד בזמן הלימודים גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חברתית (שיהיו חיים מעבר ללימודים והמכללה ) :-)
מכללת לוינסקי לחינוך
שני
חינוך לגיל הרך-הסבה
אני ממליצה לסטודנטים החדשים שישתדלו להיות פנויים ללמידה לא אומרת שצריך לדחות הכל אך חשוב מאוד שהראש שלהם יהיה פנוי ללמידה
מכללת לוינסקי לחינוך
אורטל
תואר חינוך לבתי הספר היסודיים
לחשוב היטב לפני שנרשמים כלומר לוודא שזה אכן התחום הרצוי ומוסד הלימודים הכי טוב לדעתנו וכמו כן לא לוותר על החלום :)
מכללת לוינסקי לחינוך
נטלי
לוינסקי - לימודי חינוך
מומלץ מאוד ללמוד תעודת הוראה. זה פתח למקומות עבודה רבים. מונלץ מאוד ללמוד באורנים, מוסד שנותן ידע וכלים.
מכללת אורנים
רויטל
מכללת אורנים - חינוך
יש לחפש עבודה בתחום במהלך הלימודים, להשקיע בכל הקורסים על מנת להיות מוכנים לקרת השאלות של התלמידים
המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין
דינה
חינוך - דוד ילין
להתקשר לפני ולהגיע עם המסמכים המתאימים, ולהשתדל בלימודים כדי להגיע עם ממוצע גבוה
מכללת לוינסקי לחינוך
מירב
תואר חינוך מיוחד
לבדוק טוב טוב מה לומדים ועם מי. יש הרבה אפשרויות וחשוב לבחור נכון.
תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון
יעל
מכללת תלפיות בחולון - חינוך
לקחת הכל באיזי. להיות עם ראש פתוח ולא ללכת ראש בראש גם כשטיפה קשה
מכללת אורנים
מיטל
תואר חינוך לגיל הרך
המרצים במכללת סכנין עוזרת לתקדם ועזרים לך. .ווווווווווו טוב
מכללת סכנין
מינאס
הוראת חינוך מיוחד
לתת חומרים ;)
המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון
סיוון
תעודת הוראה חינוך גופני

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp