לימודי חינוך מיוחד תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך מיוחד תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

לימודי חינוך מיוחד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )


מחנכים למרות הקשיים


אנשי הוראה ומורים עומדים בפני אתגרים לא פשוטים בעבודתם היום יומית. עליהם לשמש מנחים עבור התלמידים הצעירים, ולסייע להם למצוא את דרכם בעולם. מורים איכותיים יודעים להקנות לילדים ידע עיוני וערכים גם יחד, ולהכשיר אותם לקראת עתידם כאזרחים פעילים ומעורבים בחברתם. אתגרים אלה מתחזקים כאשר מדובר בחינוך תלמידים עם צרכים מיוחדים. תפיסת העולם המנחה היא כי כל אחד מהתלמידים הוא עולם ומלואו, ויש לממש את צרכיו האישיים ולפתח את כישוריו ויכולותיו, בדרך לחיים עצמאיים.


בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה מתקיים מסלול ללימודי חינוך מיוחד, שפועל על פי שיטה ייחודית שפותחה במוסד הלימוד, ונוסתה בהצלחה בהוראה מעשית. בוגרי החוג יכולים לעבוד במסגרות חינוך מיוחד לגילאי 6 - 21, בבתי ספר יסודיים ותיכוניים ובכיתות משלבות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית סוקרים מחקרים תיאורטיים שונים, העוסקים באפיון בעלי צרכים מיוחדים, כמו למשל הפרעות שונות על הספקטרום האוטיסטי. כמו כן, הם בוחנים מאפיינים בחקיקה ובמבנה מערכת החינוך, שנועדו להתאים את הלמידה לצרכיהם של התלמידים בחינוך המיוחד. בנוסף, הם דנים בפן הדידקטי של הוראת תלמידים עם צרכים מיוחדים, בשכבות גיל שונות, ודרכים לשילובם במערכת החינוך הרגילה. הם רוכשים כלים לעבודה מיטבית עם כל אחד מהתלמידים, כדי למצות את היכולות והכישורים האישיים שלהם.


מתכונת הלימוד


לימודי החינוך מתפרשים על פני 4 שנים. המסלול לחינוך מיוחד מתקיים במתכונת דו חוגית בלבד, והסטודנטים בו נדרשים לשלב את לימודיהם עם חוג נוסף לבחירתם, מתוך תחומי דעת שונים. בנוסף להרצאות העיוניות שמתקיימות בתכנית, לוקחים המשתתפים חלק גם בהתנסות מעשית בהוראה בבתי ספר. בשנה השנייה נערכת ההתנסות במוסדות חינוך מיוחד ובשנה השלישית בכיתות משלבות בחינוך "הרגיל".


נושאי הוראה

 

 • מוכנות לכתיבה ולקריאה
 • הוראה לקראת אוטונומיה
 • התמודדות עם ליקויי למידה
 • משפחות לבעלי צרכים מיוחדים
 • היבטים פילוסופיים בחינוך המיוחד
 • בעלי צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל    
 • פיגור שכלי
 • כיתות משולבות
 • אספרגר ואוטיזם
 • רכישת כישורי חיים
 • שילוב אמנות ככלי חינוכי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה מתמחה בהכשרת מורים ואנשי הוראה, הקמפוס הוקם לפני כ - 50 שנה. מתקיימים בו מסלולים מגוונים לקבלת תואר ראשון ושני ותעודת הוראה בשלל מקצועות, כמו למשל חינוך גופני, מתמטיקה, מדעים ואמנות. במכללה שואפים לקדם ולמנף את החינוך בישראל, בדגש על המוסדות בצפון הארץ, דרך הכשרת אנשי צוות איכותיים למערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה, בממוצע ציונים גבוה, בדגש על הציונים בבחינות הבגרות באנגלית ובמתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד. כמו כן, הם נדרשים לציון התאמה של 570 לפחות. בעלי ממוצע 95 ומעלה בציוני הבגרות פטורים מהצגת ציון הפסיכומטרי כאשר ברשותם ציון בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימודי בציון עובר וציון גבוה במקצוע מורחב נוסף ברמת 5 יחידות. כמו כן, יכולים להתקבל ללימודים בוגרי מכינה קדם אקדמית. מועמדים בני המגזר הערבי צריכים גם להציג ציון של למעלה מ - 125 בבחינת יע"ל.

 


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם, זכאים לקבל תואר ראשון (B.Ed.), ותעודת הוראה, בהתאם למסלולים שבחרו. קבלת התואר מותנית במעבר כל בחינות הגמר והגשת המטלות השוטפות. על מנת לעבוד בפועל בהוראה, נדרשים הבוגרים להשלים שנת התמחות (סטאז'), ולעבור מבחן הסמכה רשמי, שנערך מטעם מוסד החינוך, ואינו מתקיים במסגרת הלימודים במכללה.

עוד מסלולי לימוד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )
חוות דעת של סטודנטים על תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו ) - לימודי חינוך מיוחד
התקבלו 16 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )
04/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת מאוד את המכללה אך היא מאוד רחוקה. הסעות היו עוזרות מאוד מבחינת דלק.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp