לימודי הוראה לגיל הרך במכללת תלפיות לבנות דתיות בחולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - חינוך לגיל הרך לדתיות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי חינוך לגיל הרך לדתיות במכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון


מחנכות באהבה מהרגע הראשון


המסע החינוכי של ילדים ופעוטות מתחיל ממש ברגע הלידה. ילדים בגיל הרך הם סקרנים מטבעם ואוהבים לחקור את סביבתם הקרובה ולשאול שאלות. מסגרות החינוך הראשונות, המעונות וגני הילדים, נועדו לספק את אבני היסוד של החינוך בגילאים המוקדמים ולהנחות את התלמידים הצעירים בשלבים בהם מתגבשים האישיות, דפוסי החשיבה, ההרגלים ותחומי העניין.


במכללת תלפיות מציעים תכנית לימודי חינוך לגיל הרך שמכשירה מורות להוראת ילדים מגילאי לידה עד שש שנים במסגרות החינוך הדתי. במכללה שואפים לגייס סטודנטיות מצטיינות ולספק להן כלים חינוכיים עדכניים ונרחבים. התכנית מתאימה במיוחד לסטודנטיות דתיות ומשלבת בתוכה גם לימודי יהדות.

 


תכנית הלימודים


במהלך לימודי החינוך, הסטודנטיות מתוודעות לתיאוריות שעוסקות בעולמם של ילדים בגיל הרך ובצרכים שלהם מבחינה פסיכולוגית, התפתחותית, רגשית, פיזית ולימודית. בהמשך, הן רוכשות כלים חינוכיים שחשובים לעבודתן של גננות. כך הן לומדות לתכנן תכניות לימודים, לפתור בעיות שעולות בסביבה החינוכית ולהתאים את הלמידה לקצב הצמיחה האישי של כל אחד מהתלמידים הצעירים. כמו כן, הן דנות בשילוב של אמצעים חווייתיים ויצירתיים בהוראה, כמו למשל יצירה, ספרות, מוזיקה ותנועה לגיל הרך. בנוסף, הן מתמקדות גם בשילוב של תלמידים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך הרגיל ובהתאמה של המתרחש בגן ליכולותיהם.


מתכונת הלימוד


לימודי החינוך לדתיות במכללת תלפיות נמשכים כארבע שנות לימוד. הסטודנטיות יכולות לבחור ללמוד במסלול חינוך רגיל, להכשרת גננות מגיל לידה עד שש, או במסלול חינוך מיוחד לגיל הרך. במהלך לימודיהן, הן לוקחות חלק בשיעורים עיוניים, בסמינרים, בסדנאות מעשיות ובהדרכות. כמו כן, הן צריכות להשתתף בהתנסות מעשית בהוראה, שמתקיימת במסגרות לגיל הרך כמו גני ילדים ומעונות. במהלכה, הן מתרגלות בשטח את ההוראה לילדים בשכבות גיל שונות ואת תכנון תכניות הלימודים.


נושאי הלימוד

 

 • דידקטיקה ופסיכולוגיה
 • ספרות ילדים
 • משחק ככלי התפתחותי
 • מוזיקה ומחול
 • פיתוח חשיבה חשבונית
 • תכנון לימודים
 • טיפוח סקרנות בגיל הרך
 • פיסול בחומרים ויצירה
 • ילדים ומסגרת משפחתית
 • תיאטרון בובות ודרמה
 • התפתחות רגשית וקוגניטיבית
 • דילמות בעבודת הגננות    
 • שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש ההתמחות היא בעלת תואר דוקטור ואשת הוראה שמתמחה בחינוך לגיל הרך ובהכשרת גננות לגני ילדים.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית תלפיות נוסדה לפני כ - 75 שנים כמכללה דתית לחינוך לנשים והיא ממוקמת בעיר חולון. הסטודנטיות במכללה יכולות לבחור מתוך מסלולים רבים לתואר ראשון, שנועדו להכשיר מורות וגננות מיומנות. כמו כן, קיימים ב"תלפיות" מסלולים להסבת אקדמאים להוראה ותכניות להעשרת מורים.


תנאי קבלה


ללימודי חינוך לגיל הרך במכללת תלפיות מתקבלות מועמדות בוגרות שירות צבאי או לאומי, בעלות תעודת בגרות מלאה בממוצע 92 וציון גבוה בבחינת אמי"ר, ללא צורך בפסיכומטרי. מועמדות שממוצע הבגרויות שלהן אינו גבוה מספיק, יכולות להתקבל גם על סמך ציון 600 ומעלה בפסיכומטרי. כמו כן, מתקבלות בוגרות מכינה קדם אקדמית לדתיות. כחלק מתנאי הקבלה, עוברות המועמדות גם ראיון אישי לבחינת התאמתן לתכנית.


תעודה


סטודנטיות אשר מסיימות את הלימודים בהצלחה ועומדות בכל חובותיהן מקבלות תואר ראשון בחינוך (B.Ed.) ותעודת הוראה לגיל הרך, אשר מוענקים מטעם המכללה האקדמית לחינוך תלפיות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון

פורום לימודים לחרדים דתיים

האם המכללה החרדית ירושלים נסגרה?
רוחמה
1 תגובות
איזה תואר ראשון צריך לעשות כדי לעסוק בתרפיה באמנות?
גילי שוולב
1 תגובות
קורס צילום לנשים
תהילה
1 תגובות
אפשר להתקבל לריפוי בעיסוק בלי בגרויות?
גילה קליקשטיין
1 תגובות
קורס מדריכי חתנים
יוסף
1 תגובות
קורס חשבי שכר לגברים
שרון נהוראי פלקר
1 תגובות
קרוס כתיבה יוצרת בתקופת הקורונה
רחלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp