לימודי חינוך יסודי במכללה האקדמית לחינוך קיי

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

לימודי חינוך לבתי ספר יסודיים במכללה האקדמית לחינוך קיי


חינוך מ - א' ועד ת'


בבית הספר היסודי מתחילים ילדים צעירים את דרכם החינוכית ורוכשים כישורים לימודיים וחברתיים שישמשו אותם להמשך חייהם הבוגרים. המקצועות השונים שהם לומדים והערכים שמוקנים בבתי הספר אמורים לספק להם תשתית של ידע ולפתח בהם יכולות חשיבה.


במכללת קיי מציעים מסלול לימודי חינוך לבתי ספר יסודיים, שמכשיר מורים לכיתות א' עד ו'. במכללה שואפים לעודד את הסטודנטים להובלה ולחדשנות במערכת החינוך ומעודדים אותם לנהיג תכניות ולגבש תפיסות עולם. המסלול כולל ידע עיוני ומעשי ומשלב בתוכו התנסות מעשית בהוראה של תלמידים בבתי ספר, על מנת להכין את הסטודנטים לקראת השתלבות במוסדות חינוך בתום לימודיהם.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול ללימודי חינוך רוכשים כלים חשובים לעבודתם כמורים וכך מפתחים תפיסה חינוכית ומגבשים ערכים מקצועיים. בהמשך, הם מכירים תיאוריות שונות מן הפסיכולוגיה, מדעי החברה וחקר החינוך שנוגעות בהוראה ובהתפתחות של ילדים בגילאי בית הספר היסודי. הם צריכים לבחור מספר התמחויות במסגרתן הם מתמקדים בכישורי הוראה ובדרכים להעברת החומר הלימודי לתלמידים הצעירים. אלו כוללות מקצועות כמו הוראת מדעים, מתמטיקה, ספרות, מדעי הטבע, לשון עברית ומקרא.


מתכונת הלימוד


לימודי חינוך במכללת קיי מתפרשים על פני ארבע שנות לימוד. המפגשים נערכים בארבעה או בחמישה ימים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בקורסי בחירה, בסדנאות, בסמינריונים ובהתנסות מעשית בהוראה, שמתקיימת במוסדות לימוד ובה הם יכולים לתרגל בצורה פרקטית את החומר הנלמד בכיתה. הסטאז' המעשי מתקיים בשנה הרביעית ומלווה בסדנאות הכנה ובהדרכות.

 


נושאי הלימוד

 

 • ספרות עברית חדשה
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • תלמידים עם לקויות למידה
 • התעצבות חשיבה מתמטית
 • מתמטיקה באמצעות מחשב
 • התפתחות קוגניטיבית ורגשית    
 • לשון וחברה
 • תורת המספרים
 • תופעות בעולם החי
 • תהליכי פיתוח שפה
 • הוראת ספרות ילדים    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש המסלול היא חוקרת ואשת הוראה בעלת תואר דוקטור שמומחית לביולוגיה מולקולרית ובמחקר גנטי. בנוסף, היא עוסקת בהכשרה של מורים ואנשי חינוך למקצועות מדעיים לבתי ספר יסודיים ותיכוניים וכן משמשת מדריכה ויועצת פדגוגית למוסדות לימוד.


תנאי קבלה


ללימודי חינוך יסודי במכללת קיי מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות ובגרות במקצוע מורחב בהיקף 5 יחידות. ציון ההתאמה הנדרש הוא 550 לפחות. עליהם להיות בעלי ציון חיובי בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות וכן ציון עובר בבגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות. בהתמחויות ההוראה במקצועות מדעיים, יש צורך גם בבגרות במתמטיקה בהיקף של 4 או 5 יחידות לימוד ו - 5 יחידות במקצוע מדעי מורחב. מועמדים בעומדים בדרישות הסף מוזמנים לראיון קבלה אישי שנערך במכללה. המכללה מזמנת במקרים מסוימים גם לבחינות בעברית, באנגלית או בערבית.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול זכאים לקבל תואר ראשון B.Ed. ותעודת הוראה על פי ההתמחויות הנבחרות, אשר מוענקים מטעם המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי. כדי לקבל את התעודות, הסטודנטים צריכים להגיע ולהשתתף בשיעורים, להגיש את כל העבודות ולעבור בהצלחה את הבחינות המסכמות ואת עבודת הגמר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

חוות דעת של סטודנטים על מכללת קיי - לימודי חינוך יסודי

התקבלו 25 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
20/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

היחס במכללה לצערי אינו טוב, ישנהתחושה שהסגל מזלזל באופן תמידי בסטודנטים בן אם זה בגזברות המכללה, מנה קרא עוד...

על הקמפוס

המכללה שלנו היא מכללה מעורבת, ישנם סטודנטים יהודים וישנם סטודנטים מהמגזר הערבי. אנו חיים בשלום וכב קרא עוד...

טיפים

לדעתי צריכה להיות הסברה יותר מעמיקה לפני תחילת לימודי התואר, הכוונה יותר טובה שתכין את הסטודנטים הבא קרא עוד...

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
25/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את החברים אשר רכשתי במהלך הלימודים במכללה. המרצים במכללה קשובים והוגנים במבחנים והחומר אות קרא עוד...

על הקמפוס

המרצים קשובים מאוד ומעבירים את החומר הלימודי בצורה טובה ומובנת. המבחנים אף הם הוגנים ומובנים. המרצים קרא עוד...

טיפים

אין אפשרות לעבוד במשרה מלאה במהלך השלוש השנים הראשונות, בשנה הרביעית עוד ניתן, לכן הגיעו מוכנים ועם  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp