לימודי חינוך הוראה וסיוע באמצעות אומנויות במכללת הרצוג

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חינוך בעזרת אומנויות - הרצוג.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך, הוראה וסיוע באמצעות אומנויות במכללת הרצוג
 
ייחוד, יצירתיות והנאה
 
בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגוברת לדרכים בהן עשויה האומנות לתרום לפיתוח דרכי למידה מגוונות, המתאימות ללומדים שונים ופונות לכמה סוגי אינטילגנציה, בהתאם לחוזקות של כל תלמיד. התכנית ללימודי חינוך, הוראה וסיוע באמצעות אומנויות במכללת הרצוג היא תכנית משולבת וייחודית. תכנית זו מכשירה מורים ואנשי חינוך לשימוש מקצועי בכלים אמנותיים במסגרות חינוכיות מסוגים שונים, ואף במסגרות של החינוך המיוחד.
 
על התכנית
 
מדובר בלימודי חינוך לתעודה המשלבים בין נושאי התמחות רחבים ורב-תחומיים בענף שילוב האומנויות בהוראה. תכנית זו מקנה לבוגריה את הכלים לשימוש באמצעים מתחומי הספרות, הדרמה, הקולנוע ועוד, לצורכי העצמת התלמיד בהיבטים אישיים ורגשיים, ומסייעים בהסתגלותו ובהתאמתו לדרישות המערכת החינוכית והכיתתית. למסיימים מסלול לימודים זה תוענק תעודת הסמכה המוכרת על ידי משרד החינוך.
 
התכנית מוצעת בשני מסלולי התמחות:
 
 • התמחות בהוראה וסיוע באמצעות דרמה תרפיה.
 • התמחות בהוראה וסיוע באמצעות ביבליותרפיה ושימוש במדיה ובמערכת מקוונת.
 
מתכונת הלימודים
 
התכנית ללימודי חינוך, הוראה וסיוע באמצעות אמנויות מעניקה לתלמידים את הידע התיאורטי כמו גם את ההתמחות המעשית בתחום, והיא משלבת בתוכה סדנאות מעשיות, מפגשים עם אנשי רוח ואמנות מתחומים שונים, ביקורים לימודיים במופעי אמנות, והתמחות מעשית קבוצתית ואישית מודרכת. מסלול הלימודים נפרש על פני שנתיים, כך שבשנת הלימודים הראשונה לומדים כל הסטודנטים יחד את לימודי היסוד בתחום ההוראה והסיוע בשימוש באמנויות מסוגים שונים. בשנת הלימודים השנייה בוחרים התלמידים את תחום ההתמחות המועדף עליהם, ובו מתמקדים לימודיהם. בשנה זו אף מושם דגש רב על ההתמחות המעשית ועל ההדרכה בפועל.
 
נושאי הלימוד
 
תכני הלימוד מורכבים מלימודי יסוד בתחום החינוך וההוראה, מלימודים מדיסציפלינת מדעי ההתנהגות, מלימודים בתחום החינוך המיוחד, ומלימודי ההתמחות בתחומים הייעודיים בתכנית זו. בין הנושאים הנלמדים בשני מסלולי ההתמחות נכללים גם הנושאים הבאים:
 
 
 • דרכי ביטוי קולנועיות
 • מאלתור ליצירה
 • האמנות כ"תיקון עולם"
 • ביבליותרפיה בחינוך
 • פסיכודרמה
 • הדרמה שבסיפור
 • שימוש בביבליותרפיה בכיתה
 • טיפול במצבי משבר
 • היבטים דרמטיים במקורות יהודיים
 • ועוד...
 
תנאי הקבלה
 
על המועמדים לתכנית זו להיות בעלי תעודת הוראה או סטודנטים לחינוך במהלך לימודיהם האקדמיים. בכל מקרה נדרשים המועמדים לעבור בהצלחה ריאיון קבלה אישי. לחלק מן המועמדים תינתן הכרה בלימודים קודמים, בהתאם לנקודות הזכות הנדרשות להשלמת תכנית זו.  
 
מידע נוסף
 
תכנית זו מוצעת במסלולי לימוד נפרדים לגברים ולנשים, כשהגברים לומדים בקמפוס המכללה שליד ישיבת הר עציון, ואילו הנשים לומדות בקמפוס המכללה הממוקם במגדל עוז, בסמוך למדרשת הנשים. חשוב לדעת כי המסלול ניתן לפרישה על פני יותר משנתיים, בעת הצורך. כמו כן, מסלול זה מוכר לצורך קבלת גמולי השתלמות למורים בשנת שבתון. 
 
לסיכום
 
התכנית לחינוך, הוראה וסיוע באומנויות של מכללת הרצוג מציעה למורים ולאנשי חינוך להרחיב את ארגז כלי ההוראה שלהם על ידי הוספת אמצעים יצירתיים, צבעוניים ומהנים, שישפרו הן את התמודדות התלמידים מול המוסד החינוכי והן את כישורי הלימוד של המורה. הוראה דרך שימוש באומנות מסייעת בפיתוח מיומנויות שעד כה לא ניתנה להן התייחסות מספקת בדרך הלימוד המסורתית, מה שמביא לשיפור באסטרטגיות למידה וביכולות הביטוי האישי של התלמיד.
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג
פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
ללא תגובה
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
ללא תגובה
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
1 תגובות
קורס מזכירה רפואית בהפרדה לדתיים
כהן טובה
1 תגובות
לימודי אחיות ללא פסיכומטרי לבחורה חרדית
מוריה מכלוף
1 תגובות
לימודי הנהלת חשבונות בהפרדה לקהל הדתי
מיכל
1 תגובות
לימודי משאבי אנוש בהפרדה לקהל הדתי
טליה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp