לימודי שיאצו במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית

 מכללת רידמן - לימודי שיאצו 

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שיאצו במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית

 

לגעת ולרפא

מקורה של המילה "שיאצו" בשפה היפנית, והיא משלבת בין הביטויים "אצבע" ו"לחץ". הכוונה היא לדרך טיפולית באמצעות מגע שעיקרה הוא הישענות על גופו של המטופל במטרה להשפיע על הרשת האנרגטית החוצה את גופו (המכונה מרידיאנים). ההישענות נעשית על ידי נקודות לחיצה באמצעות הידיים, המרפקים, הברכיים והאגודלים. שיטת הטיפול הזו נועדה לשמור על מצבו הבריאותי של הגוף, להוביל לגמישות בשרירים ובגידים, במערכות הפנימיות במפרקים ובעצמות.

זן שיאצו היא גישה שהתפתחה מתוך השיאצו הקלאסי, אשר שמה דגש על נפשו של האדם במהלך הטיפול ומערבת את הפסיכולוגיה המערבית. הזן, שמה דגש על ההתבוננות העכשווית ה"כאן ועכשיו". דרך התרפיה, יכולים המטופלים לחולל שינוי בחייהם ולשפר את בריאותם הפיזית והרגשית.

 

מסלול השיאצו במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית מקנה לתלמידים כלים טיפוליים ואבחוניים, בהם ניתן לסייע למגוון אוכלוסיות ולשלל בעיות נפשיות ופיזיות. התכנית מוכרת על ידי איגוד מטפלי השיאצו הישראלי.

 


תכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים בשיאצו מעניקה למטפלים לעתיד כלים ומיומנויות שונות, יכולות לאבחון וטיפול בדגש על כל היבטי הטיפול ההוליסטיים: המנטלי, פיזיולוגי, רוחני ואנרגטי. בתחילת המסלול רוכשים ידע בסיסי המהווה צוהר לעולם האומנות הטיפולית באמצעות הזן שיאצו. התלמידים מתוודעים לעקרונות ברפואה הסינית, בהמשך לומדים על טכניקות טיפוליות כגון תרפיית מרידיאנים שנוגעת לערוצי אנרגיה בגוף המטופל. כמו כן, הם לומדים כיצד לאבחן מצבים בריאותיים שונים ולבצע טיפולי מגע מתאימים.

מתכונת הלימוד

 

המסלול נפרש על פני כשלוש שנים, הוא משלב שיעורים עיוניים עם תרגולים מעשיים. לאורך התכנית מתקיימים כנסים, סדנאות והרצאות אורח של מומחים בשיאצו מרחבי העולם. כמו כן מתקיימת התנסות מעשית (סטאז') שמכינה את המשתתפים לעבודה עם מטופלים במסגרת טיפול במוסדות אלטרנטיביים.

נושאי לימוד

 

  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • יסודות הרפואה הסינית
  • סוגיות באתיקה מקצועית
  • מרידיאנים ונקודות לחיצה
  • כלים להקמת קליניקות מצליחות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

בית הספר לתרפיות סומטיות של מכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית הוא מוסד להכשרת מטפלים מקצועיים במקצועות המגע השונים כגון: רפלקסולוגיה, עיסויים, מטפל רב תחומי ועוד. מרצי בית הספר מלווים את הסטודנטים במהלך לימודיהם ופועלים להעצמתם, תוך הענקת כלים טיפוליים הוליסטיים אשר יסמיכו אותם לטיפול. המכללה מציעה מסלולי לימוד נוספים כגון מסלול רפואה סינית, מסלול רפואת צמחים, מסלול נטורופתיה ומסלול תזונה טבעית.

 

תעודה

 

תלמידים שמסיימים את כל חובותיהם במגמה התלת שנתית מקבלים תעודת גמר בין לאומית מטעם מוסד הלימוד. הם זכאים גם לקבל תעודות נוספות, החל מתום השנה הראשונה.

 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי המגמה לשיאצו יכולים להשתלב כמטפלים בקליניקות ציבוריות לרפואה משלימה, במרכזים פרטיים לטיפול אלטרנטיבי, בקופות חולים ואף להקים קליניקות פרטיות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רידמן - לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת רידמן - רפואה משלימה
Whatsapp Whatsapp