רוצה פרטים על התמקדות - Focusing Therapy?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס התמקדות - קורסים בסיסיים ומתקדמים, ומסלולי הכשרה למטפלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על התמקדות - Focusing Therapy? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס התמקדות Focusing Oriented Therapy
 
על השיטה
 
שיטת ההתמקדות פותחה על ידי פרופ' יוג'ין ג'נדלין והפסיכולוג קארל רוג'רס בארה"ב. מטרתה לסייע לכל אדם להשתחרר מתקיעויות ומחסומים פנימיים ולהתמודד ביעילות רבה יותר עם מצבי תסכול, קונפליקט וחרדה. השיטה יעילה גם בפיתוח כישורי קבלת החלטות ותקשורת בינאישית. היא מבוססת על אימון של הקשבה לתחושות גופניות, הנוצרות כתוצאה מתהליכים רגשיים ונפשיים. היא משולבת בטיפולי פסיכותרפיה, בייעוץ חינוכי, בעבודה עם נפגעי טראומה ועוד.
 
על לימוד השיטה
 
קורס התמקדות מוצע בכמה ורסיות ורמות, ופונה הן לקהל הרחב – לאנשים המעוניינים לפתח את המודעות העצמית שלהם, והן לאנשי מקצוע העוסקים בטיפול ובייעוץ, בפסיכולוגיה, בעבודה סוציאלית ובחינוך. הקורסים למטפלים מזכים את בוגריהם בתעודת הסמכה בינלאומית, כך שיוכלו לשלב בתהליכי העבודה שלהם את השימוש בשיטה. בקורסים אחרים ניתן לקבל תעודת מאמן, וחלק מן התכניות אינן מזכות את בוגריהן בתעודה כלל.
 
במהלך הלמידה של השיטה המשתתפים זוכים להתחבר אל החוכמה הפנימית שלהם ולהיעזר בה במצבים שונים בחיי היום היום. זהו קורס המפתח מיומנויות של מודעות עצמית, הכוללות גם הקשבה לתחושות הגוף, דלייה של מידע ממעמקי הנפש ותהליכי שינוי. עוד במפגשי הקורס עצמם חווים המשתתפים תחושות הקלה וזוכים לתובנות אישיות. הוראת השיטה נועדה לתת בידי התלמידים אמצעים יעילים להתמודדות עם תסכולים, קונפליקטים, הצפות רגשיות וביקורת עצמית - להובלת תהליכים אישיים עם עצמם ולטיפול באחרים.
 
היקף ומתכונת הלימוד
 
רוב הקורסים מונים כ – 20 מפגשים, כשכל שיעור אורך כארבע שעות. במרבית המקרים הקורס נלמד פעם אחת בכל שבוע. במסלול מקיף, הנמשך שנתיים, מוכלים 280 שעות לימוד ב – 50 מפגשים. קורס התמקדות כולל סדנאות תרגול מעשיות, עריכת תצפיות על תהליכי התמקדות מונחים, קריאת מאמרים, לימוד העקרונות הפילוסופיים של השיטה ועוד.
 
מוסדות לימוד
 
 • התמקדות – בית ללמידה, התפתחות והכשרה – בבית ספר זה מוצעים: קורס בסיסי המכיל 20 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע; וקורס מדריכים הכולל 20 מפגשים חד שבועיים המקנה תעודת מאמן.

 

 • מרכז שילוב בשיתוף אוניברסיטת חיפה, היחידה ללימודי המשך – מקיימים מסלול הכשרה דו שנתי לתעודת הסמכה בינלאומית. הלימודים מתקיימים פעם אחת בשבוע למשך כארבע שעות בכל פעם, וכוללים סדנאות ופרקטיקום.

 

 • בית אלה – במרכז זה מתקיים קורס בסיסי המחזיק 18 מפגשים בני ארבע שעות וחצי, הנערכים בשעות הבוקר אחת לשבוע. כמו כן, ישנו קורס מתקדם, המהווה סדנה לתרגול השיטה ומכיל עשרה מפגשים בני ארבע שעות כל אחד. בנוסף, מוצע גם מסלול מקיף להסמכת מנחים הכולל 38 מפגשים.

 

 • בר אילן – בית הספר לעבודה סוציאלית, היחידה ללימודי המשך – מציעים קורס התמקדות שמיועד לאנשי מקצוע העוסקים בטיפול. הקורס מונה 20 מפגשים או 80 שעות, והלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב אחת לשבוע.

 

 • מרכז דיאן בכרכור – קורס של 24 מפגשים הנערכים בשעות הבוקר אחת לשבוע. הלימודים פתוחים לכולם.

 

 • המרכז הישראלי להתמקדות בשיתוף המרכז הישראלי לרפואת גוף ונפש – מגוון של קורסים מוצעים, החל מקורס בסיסי ועד הסמכה מתקדמת למטפלים. מוצע גם קורס העוסק בהובלת תהליכי התמקדות לילדים. הלימודים מתקיימים ברמת השרון.
 
חובות ההסמכה
 
בקורס התמקדות המיועד להסמכת מאמנים אישיים או מטפלים ישנן חובות לימודים המוצבות כתנאים מחייבים לשם קבלת התעודה. אלו כוללות, בין השאר: השתתפות במפגשים כולם, התנסות עצמית ובינאישית בשיטה, הגשת תיעוד של עשרה מפגשי התמקדות שונים, הובלת תהליך טיפולי הכולל חמישה מפגשים, הגשת פרויקט מסכם ופרקטיקום.
 
עלויות
 
שכר הלימוד לקורס התמקדות בסיסי, הכולל דמי הרשמה, נע בין 3,700 ל – 4,100 ₪. השתתפות במסלול לתעודת מאמן כרוכה בעלות של 4,800 ₪. במסלול הכשרה מלא, האורך שנתיים, שכר הלימוד מגיע ל – 7,450 ₪. בנוסף, קבלת הסמכה בינלאומית ממרכז ההתמקדות בניו יורק מותנית בתשלום של 250 דולרים למרכז בארצות הברית.
 
תנאי קבלה
 
במסלולים מסוימים דרישת הקבלה היחידה היא מעבר של ריאיון קבלה אישי, ובתכניות אחרות נדרש רקע קודם או הסמכה ועיסוק בתחומי הטיפול השונים, כייעוץ חינוכי, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה ופסיכותרפיה. בכל מקרה, סוג התעודה שמקבלים בוגרי מסלולי ההסמכה בהתמקדות משתנה לפי הרקע המקצועי שלהם. מטפלים מוסמכים זוכים לתעודת מטפל בהתמקדות, ואילו בוגרי הקורס שאינם מגיעים מתחום הטיפול, מקבלים תעודת מאמן בהתמקדות.
 
נושאי לימוד
 
 • חיזוק הדימוי העצמי של הילד
 • תהליכים בזוגיות ותהליכים משפחתיים
 • שיפור יכולת ההקשבה
 • התמודדות עם ביקורת מבפנים ומבחוץ 
 • המודל האינטראקטיבי     
 • נוכחות (Presence) כבסיס לשינוי וריפוי     
 • ועוד
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על התמקדות - Focusing Therapy?

רוצה לדעת יותר על התמקדות - Focusing Therapy?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp