קורס טיפול בהתמכרויות במכללה האקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס בריאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת גליל מערבי - קורס טיפול בהתמכרויות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

קורס טיפול בהתמכרויות בחברה הערבית במכללת גליל מערבי

 

איך אומרים "לא" בערבית?

 

בקרב האוכלוסייה היהודית, לגימת כוס יין אחרי העבודה עשויה להיחשב להרגל תמים ולא מזיק. ערבים מוסלמים, לעומת זאת, רואים בשתיית אלכוהול סטייה חברתית ואוסרים עליה לחלוטין. משום כך, מטשטש הגבול בין שימוש "תמים" באלוכוהול לבין צריכה של סמים קשים, ואותם אנשים שכן מתחילים לפתח הרגלי שתייה, מוצאים את עצמם נגררים ביתר קלות לשימוש לרעה (drug abuse) בחומר, ואף להתמכרות (drug dependence).

 

 

בשנים האחרונות מתגבשת בקרב אנשי מקצוע ההבנה, כי על מנת למגר את התופעה של שימוש לרעה באלכוהול ובסמים במגזר הערבי, יש להכניס שינויים משמעותיים בשיטות הקיימות בתחום, ולהתאים את אופי הטיפול למאפיינים החברתיים והתרבותיים של החברה הערבית, שהיא מסורתית ושמרנית יותר. במכללה האקדמית גליל מערבי מציעים תכנית הכשרה הנשענת על מודלים ידועים לטיפול בהתמכרויות, ומתחשבת בצרכים של מטופלים בני המגזר הערבי מתוך רגישות לשוני בין תרבותי.

 

תכנית הלימודים

 

מטרתו של הקורס לטיפול בהתמכרויות היא להכשיר אנשי מקצוע ללוות תהליכים של גמילה פיזית, תוך כדי יצירה של מערכת תמיכה וגיבוש תכנית לשיקום. בשלבים הראשונים של ההכשרה, מעמיקים המשתתפים באופן כללי בתחום ההתמכרויות, מכירים סוגים שונים של סמים ומבינים את הסכנות הטמונות בשימוש בהם. בהמשך, הם מתמקדים בשיטות להתמודדות עם בעיות התמכרות, ומקבלים כלים מעשיים לעבודה עם מטופלים בני המגזר הערבי.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית ההכשרה שמציעה המכללה האקדמית גליל מערבי מתפרשת על פני שנת לימודים אחת ומקיפה 156 שעות לימוד. היא מתקיימת במתכונת חד שבועית, החל משעות הצהריים. ההכשרה במסלול משלבת בין שיעורים פרונטליים, לבין סדנאות בהן נלמדות טכניקות להתמודדות עם שימוש לרעה באלכוהול ובסמים, וכוללת גם התנסות מעשית (פרקטיקום).

 

נושאי הלימוד

 

 • כוחות תרבותיים בעולם הערבי
 • סוגי סמים 
 • שילוב עבודה מערכתית ומשפחתית
 • סמכות המטפל
 • מסגרות טיפול מקובלות במגזר הערבי
 • שימוש בחומרים פסיכואקטיביים בקרב בני נוער
 • סדנת חשיבה יצירתית
 • מאפיינים ייחודיים של עבודה טיפולית במגזר הערבי
 • טיפול משימתי התנהגותי   
 • גישות להתמודדות עם צריכת אלכוהול בחברה המערבית    
 • ועוד

 

קהל יעד

 

הקורס מיועד לאנשי מקצוע בעלי רקע בטיפול, המבקשים להתמחות בעבודה עם אוכלוסייה ערבית. הוא מתאים למורים, מחנכים ויועצים במערכת החינוך הפורמאלית, לעובדים סוציאליים, לרכזי ומתאמי סמים, למתנדבים בתחום הרווחה והחינוך, לעובדי שיקום אסירים, לקציני מבחן ולמדריכים חינוכיים.

 

סגל הוראה

 

מנהל הקורס הוא דוקטור לעבודה סוציאלית, המשמש כמפקח הארצי על תחום החברה הערבית במסגרת הרשות הלאומית למלחמה בסמים. לאורך השנים צבר ניסיון רב בעבודה מערכתית עם נפגעי סמים, הן במסגרת משרד הביטחון והן כחוקר נוער וקצין מבחן. כיום הוא חבר בצוות הבינלאומי של האו"ם למלחמה בסמים ובפשיעה במזרח התיכון ובאפריקה.

 

תעודה

 

בוגרי התכנית במכללה האקדמית גליל מערבי, שיעמדו בדרישות המסלול, יהיו זכאים לקבל תעודת בוגר הכשרה "בתחום ההתמכרויות והסמים בחברה הערבית". דיפלומה זו מוענקת מטעם היחידה ללימודי חוץ, בשיתוף עם הרשות הלאומית למלחמה בסמים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי - לימודי חוץ, המשך ותעודה | קורסים והשתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי
פורום לימודי רפואה משלימה
איפה אפשר ללמוד הידרותרפיה ומדריך שחיה?
דויד
ללא תגובה
איפה אפשר לעשות קורס וואטסו?
יעל סעדתי
1 תגובות
לימודי הדרכה בנושא התמכרויות לסמים ואלכוהול
עקל. גבועה
1 תגובות
תעודת סיום תואר לימודי רפואה משלימה
דימא כנאענה
1 תגובות
קורס היפנוזה שעוזר לאנשים וילדים עם בעיות
ארז
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה ב NLP במכללת רידמן
אייל
1 תגובות
לימודי וואטסו קיץ 2021
סיגל תלם
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp