רוצה פרטים על הסבה להוראת החינוך הגופני?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבה להוראת החינוך הגופני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הסבה להוראת החינוך הגופני? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הסבה להוראת החינוך הגופני

 

תנועה, הנאה – ושליחות חינוכית

 

המסלולים ללימודי הסבה להוראת החינוך הגופני הם מסלולים שמטרתם להכשיר אנשים בעלי רקע קודם – בתחומים אקדמיים שונים, או בהוראה בתחומים אחרים – להוראת החינוך הגופני. מטרת הלימודים היא להכשיר מורים מוסמכים בעלי תעודת הוראה בחינוך גופני, ובעלי ידע מקצועי מתאים, וניסיון מעשי.

 

מתכונת הלימודים

 

לימודי הסבה להוראת החינוך הגופני במסלולים השונים משלבים בין ידע תיאורטי מתחומי החינוך בכלל והחינוך הגופני בפרט, ביחד עם מתודות הוראה, עם קורסים מעשיים בספורט, ועם התנסות מעשית וסטאז' בבתי הספר. התכניות בנויות בהתאם לדרישות של מנהל הספורט, ובתום הלימודים תוענק לבוגרים שעמדו בכל דרישות המסלולים השונים, תעודת הוראה מוכרת בחינוך גופני, מטעם מוסד הלימודים ובאישור המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך. במרבית המסלולים תעודת ההוראה היא לחינוך כל הגילאים הלומדים בבתי הספר, ובחלק מהם קיימת אפשרות להתמחות בענפים מסוימים וייחודיים בתחום.


היקף הלימודים

 

חשוב לציין כי היקף הלימודים משתנה בין המסלולים, כאשר הוא תלוי בעיקר בהסמכה הקודמת הנמצאת ברשות המועמד, ובעצם – מסלולי הלימודים המדויקים הנבנים במסגרת תכניות אלה הם אישיים לכל מועמד. לדוגמה, תכנית להרחבת הסמכה (מסלול למורים בפועל) יכולה לנוע במסלולים השונים סביב היקף של כ-50 עד 70 שעות לימוד. המסלולים להסבת אקדמאים להוראה יכולים לנוע סביב היקף של כ-45 עד 60 שעות לימוד.

 

 

נושאי הלימוד במסלולים השונים

 

המסלולים ללימודי להסבה להוראת החינוך הגופני משתנים מעט בין מוסדות הלימוד, ובהתאם – התכנים אינם חופפים בכל התכניות.
להלן חלק מן הנושאים הנלמדים במסלולים השונים:

 

 • כושר גופני ובריאות
 • בריאות הציבור
 • מיומנויות תנועה וספורט
 • הכשרה להוראה
 • התנסות מעשית בהוראה
 • קורס עזרה ראשונה
 • קורסים בנושאי בטיחות וביטחון
 • מדעי החינוך הגופני
 • חינוך גופני לגילאים שונים – לגיל הרך, לבתי הספר העל יסודיים ולגיל המבוגר
 • ועוד

 

קהל היעד ותנאי הקבלה למסלולים

 

קהל היעד למסלולים אלה הם כל מי שהוא אקדמאי או בעל תעודת הוראה ואינו אקדמאי – ומעוניין להתמחות בתחום הוראת החינוך הגופני במסגרות שונות, בדגש על בתי הספר. תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד, אך ברובם נדרש תואר ראשון בממוצע של 75 לפחות, או תעודת הוראה. תנאים נוספים הנדרשים הם בדיקה ארגומטרית, אישור רפואי, מעבר של ריאיון קבלה אישי, ועוד.

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • מכללת וושינגטון – מכללה המתמחה בתחומי החינוך. מציעה מסלול ללימודי הסבה להוראת החינוך הגופני, המיועד למורים בפועל – בעלי תעודת הוראה, או לבעלי תארים אקדמיים מתחומים שונים, שאינם בעלי תעודת הוראה. מסלול זה נלמד בהיקף של כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם לתכנית האישית הנבנית לכל תלמיד ולרקע האקדמי והמקצועי הקודם שלו.

 

 • המכללה האקדמית בוינגייט – מכללה זו מתמחה בתחום לימודי הספורט, והיא מקיימת תכנית להסבת אקדמאים להוראת החינוך הגופני. תכנית זו מאפשרת התמחות במסלולים שונים במהלך הלימודים, כגון התמחות בניהול ספורט, בפעילות גופנית לגיל המבוגר, בלימודים אולימפיים, בחינוך גופני לגיל הרך ועוד. הלימודים בתכנית זו מעניקים לבוגריהם, בנוסף לתעודת הסיום וההסמכה, גם תעודת התמחות בתחום שבו בחרו.

 

אפשרויות התעסוקה

 

בתום הלימודים במסלולים אלה יוכלו בוגריהם להשתלב במגוון משרות הכוללות בתוכן את הוראת החינוך הגופני, בבתי הספר השונים, וכן בתחומי החינוך הבלתי פורמלי, בחוגים, בפעילויות מסוגים שונים, ועוד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראת החינוך הגופני?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת החינוך הגופני?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הסבה להוראת החינוך הגופני

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הסבה להוראת החינוך הגופני

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp