רוצה פרטים על הנחיית קבוצות ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הנחיית קבוצות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנחיית קבוצות ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנחיית קבוצות, לא רק לימודים!

תחום הנחיית הקבוצות הוא תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות והפך לפופולארי בקרב ציבור הסטודנטים. ישנם אין ספור סוגים של קורסים להנחיית קבוצות במגוון תחומים – חינוך, פסיכולוגיה, אומנויות, הורות ועוד. באופן כללי, ניתן לומר כי המדובר בקורסים המקנים ידע תיאורטי ומעשי לאנשים הרוצים לעסוק בהנחייה של קבוצות או צוותים במגוון תחומים.

 

הקורסים הללו מציגים תיאוריות שונות של הנחייה, תופעות ותהליכים מעולם ההדרכה וההנחייה. הקורסים מקנים למשתתפים מיומנויות וכלים רבים בתחום על מנת להפוך אותם, בסופו של הקורס למנחי קבוצות איכותיים ומקצועיים. בין הנושאים הנלמדים בקורסים השונים - מיומנויות הנחייה, פיתוח מודעות אישית ומקצועית לתהליכים קבוצתיים, פיתוח ושיפור של סגנון ההנחייה האישי, שלבי ההתפתחות בקבוצה, תופעות אופייניות בעבודה קבוצתית, סוגי קבוצות, התפקידים בקבוצה, סגנונות תקשורת בקבוצה, הקשבה פעילה ותקשורת בין אישית, תפקידי המנחה, סגנונות הנחיה, תהליכי סיום ופרידה וכן רקע תיאורטי נרחב בתחום והתנסות מעשית בהנחייה תוך קבלת פידבקים ומשובים.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד הנחיית קבוצות?

הקורסים הללו מיועדים לאנשי מקצוע בתחומים שונים (למשל – הוראה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ועוד), אשר במסגרת עבודתם צריכים להנחות צוותים, קבוצות או גופים שונים, וכן לאנשים המעוניינים לרכוש ידע בנושא וכלים חדשים לפיתוח אישי ומקצועי. גם מנהלי משאבי אנוש רבים נעזרים בקורסים הללו. הקורסים מיועדים גם למאמנים אישיים (קאוצ’רים) הרוצים להתפתח ולהתמקצע בתחום מסוים.

במכון אדלר למשל ישנו מסלול ייחודי להכשרת מנחים לעבודה עם קבוצות הורים, זוגות והנחייה בגיל השלישי. אלו הם תחומי הנחייה מרתקים המושכים אליהם אנשי מקצוע רבים. ביו הקורסים המרתקים של המסלול הזה - עקרונות הפסיכולוגיה, קבוצת הורים, מיומנות הדרכה, סדנת מודעות עצמית, התפתחות הילד, מבוא להבנת הזוגיות, היכרות עם הגיל השלישי ועוד.

 


היכן לומדים?
 

 • מכללת יוזמות (חיפה, תל אביב): בשלוחות חיפה ותל אביב של מכללת יוזמות מתקיים קורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי, מסלול זה משלב בין תחום הנחיית הקבוצות לבין עולם הקואצ'ינג ומאפשר למאמנים להכיר גישות לאימון של קבוצות מתאמנים.

 

 • אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך: ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה עורכים קורס הנחיית קבוצות שמתמקד בפן התיאורטי, הפרקטי והדינמי של התחום. קורס זה כולל כ - 120 שעות. כמו כן, מציעים במוסד זה קורס הנחיית קבוצות בגישה פסיכואנליטית, שמתאים למטפלים ומנחים שמחשבים להבין לעומק תהליכים קבוצתיים.

 

 • אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי המשך בפקולטה למדעי הבריאות והרווחה: היחידה ללימודי המשך עורכת קורס הנחיית קבוצות בגישה הפסיכו - דינמית, אשר מיועדת למטפלים בעלי תואר ראשו לפחות במקצועות טיפוליים. המסלול נפרש על פני כשנתיים וכולל גם פרקטיקום מעשי בהנחיית קבוצת מטופלים.

 

 • מכללת גישות (מרכזי לימוד בפרישה ארצית): במכללת גישות מתקיים קורס הנחיית קבוצות, בו מכשירים מנחי קבוצות בקורס מקיף ומקצועי, שמתקיים  באישור ובפיקוח של משרד החינוך. התכנית מכשירה את המשתתפים כמנחים וכמאמנים המובילים תהליכים שונים בקבוצה בשימוש בטכניקות מתקדמות להנחיה ולאימון, בדגש על פיתוח של מיומנויות התנהגות על ידי דוגמאות מהעבודה בשטח, אימון ותרגול קבוצתי ואישי. קורס זה מתפרש על פני כ - 20 מפגשים, במסלולי ערב או בוקר, והיקפו 138 ש"א. המכללה מציעה גם קורס הנחיית קבוצות למתקדמים.

 

 • האקדמית נתניה: ביחידה ללימודי חוץ של האקדמית נתניה מתקיים קורס הכשרת מנחי קבוצות בשילוב פסיכודרמה. זהו קורס חווייתי ופרקטי שבו משולבות סדנאות בתחומים כגון דמיון מודרך, בניית פרזנטציות וקלפים השלכתיים. ניתן ללמוד במסלול בוקר או בקורס ערב.

 

 • מכללת תילתן לרפואה משלימה (תל אביב): במכללה מתקיים קורס הנחיית קבוצות בשילוב גישות הוליסטיות ואמנויות. היקף התכנית כשנה אחת והיא כוללת סטאז' בו ניתן להתנסות בפועל בטיפול ובהדרכה.

 

 • המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ: ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מציעים קורס הנחיית קבוצות שמקנה כלים להדרכת עובדים ולשיפור מיומנויות עסקיות. המסלול כולל 24 שיעורים בשעות הערב. הוא משלב התנסות בסדנאות בהן מנתחים מקרי בוחן בקבוצות ומבצעים פרזנטציות שמדמות תהליכי אימון.

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שדרות): המרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר שבשער הנגב מציע קורס להכשרת מנחי קבוצות, במסלול מתמקדים בדפוסי הנהגה חברתית, ארגונית, פוליטית ורוחנית. היקף הקורס שנתיים והוא כולל התנסות מעשית.

 

 • מ.ט.י גליל מערבי וקריות: מוסד הלימוד עורך קורס להכשרת מנחי קבוצות שהיקפו 24 מפגשים שבועיים, בשעות הערב. במהלך הקורס נחפשים לשלל טכניקות להנחייה ולהובלת תהליכים קבוצתיים.

 

 • מכללת רותם (תל אביב): המכללה מציעה קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות שמאפשר למטפלים, למנחים, למורים ולמעוניינים להשתלב בענפי התרפיה להכיר כלים יצירתיים לסייע לקבוצות.

 

 • המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ (טבעון): ביחידה ללימודי חוץ של מכללת אורנים מתקיימות שלל הכשרות מקצועיות ובהן גם קורס הנחיית קבוצות בגישות אינטגרטיביות ובשילוב אמנויות שבמהלכו מכירים שלל שיטות לניהול תהליכים בקבוצה.

 

 • המכללה האקדמית בוינגייט (נתניה): ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס הנחיית קבוצות בגישה אינטגרטיבית הוליסטית, שמאפשר למנחי קבוצות לגבש סגנון הנחייה אישי תוך היכרות עם שיטות טיפוליות ואלטרנטיביות.


כמו כן, אפשר למצוא קורסי הנחיית קבוצות במוסדות לימוד נוספים, כגון: המכללה האקדמית בית ברל, מכללת אורנים, האקדמית גליל מערבי - לימודי תעודה, בית הספר "תפנית" של האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת אריאל, מכון אדלר ואחרים.
 

הלימודים מיועדים לאנשים מתחומים רבים ומגוונים ומכל קצוות האוכלוסייה. לקורסים הללו מגיעים מורים, מנהלי משאבי אנוש, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, שחקנים ועוד.

 


כמה זמן לומדים?

מגוון הקורסים הוא גדול ותלוי במוסד בו החלטתם ללמוד. ישנם סוגים רבים של לימודים בתחום זה - מלימודים קצרים ותכליתיים שנועדו לתת השכלה ספציפית בתחום ועד ללימודים הנמשכים שנה או שנתיים. הקורסים הקצרים יותר אורכים כ- 50-200 שעות אקדמיות. ככל שהקורס הוא מפורט יותר וכולל נושאים רבים יותר הלימודים אורכים זמן רב יותר.

מהן אפשרויות התעסוקה?

בוגרי המסלולים והקורסים בנושא זה יכולים לנסות ולהשתלב כמנחי קבוצות במגוון רחב של תחומי תעסוקה - הוראה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, פסיכותראפיה, רפואה משלימה ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנחיית קבוצות ?

רוצה לדעת יותר על הנחיית קבוצות ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנחיית קבוצות

חוות דעת של סטודנטים: הנחיית קבוצות

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp