לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורסים > הנחיית קבוצות

קורס הנחיית קבוצות


מחפש/ת מידע על לימודים? הנחיית קבוצות ? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורסים משרד העבודה
קורס מזכירות
שפות
מקצועות היופי ואיפור
לימודי אופנה
תיווך נדל"ן
קורסי בריאות
קורס רכב
קורס שיווק
לימודי עיצוב
 
 
מוסיקה
לימודי צילום
קורסי ספורט
רפואה משלימה
קורס אינטרנט
קורס תכנות
קורסי מיסטיקה
לימודים לדתיים
הכנה לבחינות
הדרכה בארגונים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס הנחיית קבוצות, לא רק לימודים!

תחום הנחיית הקבוצות הוא תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות והפך לפופולארי בקרב ציבור הסטודנטים. ישנם אין ספור סוגים של קורסים להנחיית קבוצות במגוון תחומים – חינוך, פסיכולוגיה, אומנויות, הורות ועוד. באופן כללי, ניתן לומר כי המדובר בקורסים המקנים ידע תיאורטי ומעשי לאנשים הרוצים לעסוק בהנחייה של קבוצות או צוותים במגוון תחומים.

 

הקורסים הללו מציגים תיאוריות שונות של הנחייה, תופעות ותהליכים מעולם ההדרכה וההנחייה. הקורסים מקנים למשתתפים מיומנויות וכלים רבים בתחום על מנת להפוך אותם, בסופו של הקורס למנחי קבוצות איכותיים ומקצועיים. בין הנושאים הנלמדים בקורסים השונים - מיומנויות הנחייה, פיתוח מודעות אישית ומקצועית לתהליכים קבוצתיים, פיתוח ושיפור של סגנון ההנחייה האישי, שלבי ההתפתחות בקבוצה, תופעות אופייניות בעבודה קבוצתית, סוגי קבוצות, התפקידים בקבוצה, סגנונות תקשורת בקבוצה, הקשבה פעילה ותקשורת בין אישית, תפקידי המנחה, סגנונות הנחיה, תהליכי סיום ופרידה וכן רקע תיאורטי נרחב בתחום והתנסות מעשית בהנחייה תוך קבלת פידבקים ומשובים.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד הנחיית קבוצות?

הקורסים הללו מיועדים לאנשי מקצוע בתחומים שונים (למשל – הוראה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ועוד), אשר במסגרת עבודתם צריכים להנחות צוותים, קבוצות או גופים שונים, וכן לאנשים המעוניינים לרכוש ידע בנושא וכלים חדשים לפיתוח אישי ומקצועי. גם מנהלי משאבי אנוש רבים נעזרים בקורסים הללו. הקורסים מיועדים גם למאמנים אישיים (קאוצ’רים) הרוצים להתפתח ולהתמקצע בתחום מסוים.

במכון אדלר למשל ישנו מסלול ייחודי להכשרת מנחים לעבודה עם קבוצות הורים, זוגות ואנשים בגיל השלישי. אלו הם תחומי הנחייה מרתקים המושכים אליהם אנשי מקצוע רבים. ביו הקורסים המרתקים של המסלול הזה - עקרונות הפסיכולוגיה, קבוצת הורים, מיומנות הדרכה, סדנת מודעות עצמית, התפתחות הילד, מבוא להבנת הזוגיות, היכרות עם הגיל השלישי ועוד.

 


היכן לומדים?
 

 • אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך: ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה עורכים קורס הנחיית קבוצות שמתמקד בפן התיאורטי, הפרקטי והדינמי של התחום. קורס זה כולל כ - 120 שעות. כמו כן, מציעים במוסד זה קורס הנחיית קבוצות בגישה פסיכואנליטית, שמתאים למטפלים ומנחים שמחשבים להבין לעומק תהליכים קבוצתיים.

 

 • אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי המשך בפקולטה למדעי הבריאות והרווחה: היחידה ללימודי המשך עורכת קורס הנחיית קבוצות בגישה הפסיכו - דינמית, אשר מיועדת למטפלים בעלי תואר ראשו לפחות במקצועות טיפוליים. המסלול נפרש על פני כשנתיים וכולל גם פרקטיקום מעשי בהנחיית קבוצת מטופלים.

 

 • מכללת גישות (מרכזי לימוד בפרישה ארצית): במכללת גישות מתקיים קורס הנחיית קבוצות, בו מכשירים מנחי קבוצות בקורס מקיף ומקצועי, שמתקיים  באישור ובפיקוח של משרד החינוך. התכנית מכשירה את המשתתפים כמנחים וכמאמנים המובילים תהליכים שונים בקבוצה בשימוש בטכניקות מתקדמות להנחיה ולאימון, בדגש על פיתוח של מיומנויות התנהגות על ידי דוגמאות מהעבודה בשטח, אימון ותרגול קבוצתי ואישי. קורס זה מתפרש על פני כ - 20 מפגשים, במסלולי ערב או בוקר, והיקפו 138 ש"א. המכללה מציעה גם קורס הנחיית קבוצות למתקדמים.

 

 • מכללת יוזמות (ברחבי הארץ): במכללת יוזמות מתקיים קורס הנחיית קבוצות ואימון קבוצתי, מסלול זה משלב בין תחום הנחיית הקבוצות לבין עולם הקואצ'ינג ומאפשר למאמנים להכיר גישות לאימון של קבוצות מתאמנים.

 

 • מכללת תילתן לרפואה משלימה (תל אביב): במכללה מתקיים קורס הנחיית קבוצות בשילוב גישות הוליסטיות ואמנויות. היקף התכנית כשנה אחת והיא כוללת סטאז' בו ניתן להתנסות בפועל בטיפול ובהדרכה.

 

 • המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ: ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מציעים קורס הנחיית קבוצות שמקנה כלים להדרכת עובדים ולשיפור מיומנויות עסקיות. המסלול כולל 24 שיעורים בשעות הערב. הוא משלב התנסות בסדנאות בהן מנתחים מקרי בוחן בקבוצות ומבצעים פרזנטציות שמדמות תהליכי אימון.

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שדרות): המרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר שבשער הנגב מציע קורס להכשרת מנחי קבוצות, במסלול מתמקדים בדפוסי הנהגה חברתית, ארגונית, פוליטית ורוחנית. היקף הקורס 450 שעות.

 

 • מ.ט.י גליל מערבי וקריות: מוסד הלימוד עורך קורס להכשרת מנחי קבוצות שהיקפו 24 מפגשים שבועיים, בשעות הערב. במהלך הקורס נחפשים לשלל טכניקות להנחייה ולהובלת תהליכים קבוצתיים.

 

 • מכללת רותם (תל אביב): המכללה מציעה קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות שמאפשר למטפלים, למנחים, למורים ולמעוניינים להשתלב בענפי התרפיה להכיר כלים יצירתיים לסייע לקבוצות.

 

 • המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ (טבעון): ביחידה ללימודי חוץ של מכללת אורנים מתקיימות שלל הכשרות מקצועיות ובהן גם קורס הנחיית קבוצות בגישות אינטגרטיביות ובשילוב אמנויות שבמהלכו מכירים שלל שיטות לניהול תהליכים בקבוצה.

 

 • המכללה האקדמית בוינגייט (נתניה): ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס הנחיית קבוצות בגישה אינטגרטיבית הוליסטית, שמאפשר למנחי קבוצות לגבש סגנון הנחייה אישי תוך היכרות עם שיטות טיפוליות ואלטרנטיביות.


כמו כן, אפשר למצוא קורסי הנחיית קבוצות במוסדות לימוד נוספים, כגון: המכללה האקדמית בית ברל, מכללת אורנים, האקדמית גליל מערבי - לימודי תעודה, בית הספר "תפנית" של האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת אריאל, מכון אדלר ואחרים.
 

הלימודים מיועדים לאנשים מתחומים רבים ומגוונים ומכל קצוות האוכלוסייה. לקורסים הללו מגיעים מורים, מנהלי משאבי אנוש, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, שחקנים ועוד.

 


כמה זמן לומדים?

מגוון הקורסים הוא גדול ותלוי במוסד בו החלטתם ללמוד. ישנם סוגים רבים של לימודים בתחום זה - מלימודים קצרים ותכליתיים שנועדו לתת השכלה ספציפית בתחום ועד ללימודים הנמשכים שנה או שנתיים. הקורסים הקצרים יותר אורכים כ- 50-200 שעות אקדמיות. ככל שהקורס הוא מפורט יותר וכולל נושאים רבים יותר הלימודים אורכים זמן רב יותר.

מהן אפשרויות התעסוקה?

בוגרי המסלולים והקורסים בנושא זה יכולים לנסות ולהשתלב כמנחי קבוצות במגוון רחב של תחומי תעסוקה - הוראה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, פסיכותראפיה, רפואה משלימה ועוד.

רוצה לדעת יותר על הנחיית קבוצות ? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הנחיית קבוצות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד הנחיית קבוצות

אוניברסיטת חיפה - תואר שני בהנחיית קבוצות מכללת מירב - קורס מדיטציה, הנחיית קבוצות מדיטציה
המרכז להשתלמויות בר אילן - קורס הנחיית קבוצות, פיתוח מנהיגות וצמיחה אישית מכללה ירושלים - קורס הנחיית קבוצות למגזר החרדי
מכון אדלר - קורס הנחיית קבוצות אוניברסיטת חיפה חוץ - קורס הנחיית קבוצות פסיכודינמית
מכללת גליל מערבי - קורס הנחיית קבוצות בארגונים אוניברסיטת אריאל - קורס הנחיית קבוצות
מכללת דוד ילין - קורס הנחיית קבוצות המכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ - קורס הנחיית קבוצות בגישות אינטגרטיביות בשילוב אמנויות
אוניברסיטת תל אביב - קורס הנחיית קבוצות דו שנתי מכללת רותם - קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות
מכללת לוינסקי - קורס הנחיית קבוצות האוניברסיטה הפתוחה - תפנית - קורס הנחיית קבוצות
המכללה האקדמית תל חי - לימודי חוץ - קורס הנחיית קבוצות המכללה האקדמית בוינגייט - קורס הנחיית קבוצות אינטגרטיבית הוליסטית
מכללת סמינר הקיבוצים - קורס הנחיית קבוצות והדרכת הורים עולים הטכניון עזריאלי לימודי המשך - קורס הנחיית קבוצות הורים
מ.ט.י גליל מערבי וקריות - קורס הנחיית קבוצות מכללת גישות - קורס הנחיית קבוצות למתקדמים
המרכז הבינתחומי הרצליה - קורס הנחיית קבוצות בארגונים עסקיים מכללת אורנים - קורס הנחיית קבוצות
היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון - קורס הנחיית קבוצות אוניברסיטת תל אביב - קורס הנחיית קבוצות במעגל החיים
המכללה האקדמית בית ברל - קורס הנחיית קבוצות בחברה מרובת תרבויות מכללת גישות - קורס הנחיית קבוצות
מכללת סמינר הקיבוצים - לימודי הנחיית קבוצות אוניברסיטת חיפה - לימודי הנחיית קבוצות
מכללת כנרת - לימודי הנחיית קבוצות הנחיית קבוצות בתנועה- תאגיה
       
כל המסלולים


חוות דעת של סטודנטים: הנחיית קבוצות (4 חוות דעת)
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע: 4.3 מתוך 5    
סאיב,אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ, קורס הנחיית קבוצות באוניברסיטת חיפה, 06/09/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
גישה, מקצועיות ומקצוענות, גישה פתוחה עם הסטודנטים ויחס אישי, ספריה עשירה, חדרי לימוד מרווחים. פחות אהבתי שמעבירים אותנו לקמפוס אחר עם פתיחת שנה"ל

על הקמפוס
גישה נוחה, חנייה בשפע, אפשר לשפר או להוסיף קפטריות ו/או מסעדות, נסיעה ציבורית זמינה למי שאין לו רכב, פעם היה דשא בחוץ והיום אין, רק סינטטי
חנין,המכללה האקדמית לחברה ואומנויות, לימודי מדעי ההתנהגות - המכללה לחברה ואמנויות, 26/08/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני למדתי שם תואר שני בשינוי חברתי חברה ואמנות ואהבתי את הנושא ואת שיטת המרצים שמעבירים את את החומר בקלות והנאה וגם כן האווירה שמה היתה נוחה מאוד החלטתי השנה להמשיך בלימודי תעודה בהנחית קבוצות אחרי סיום התואר ישר אחרי סיום לימודי

על הקמפוס
אפשר להרגיש שם באווירה נוחה וחברתית כולם מתחשבים והכי חשוב ההרגשה הנפלאה של הסטודנטים אין לחץ ודאגה
 
פורומים בתחום
פורום ג'ון ברייס הדרכה
פורום לימודי תעודה | קורסים
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים בירושלים והסביבה
קורסים בדרום
לימודים בתחום הביטחון - ביקשת קורס ביטחון או לימודים לתואר?
קורס יזמים עסקיים
קורס הכרת המחשב - לשחות בעולם המחשבים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורסים
מכללת אור יהודה
אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
הקריה האקדמית אונו - לימודי תעודה והמשך
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
HIT חולון - לימודי תעודה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הנחיית קבוצות ?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד קורסים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מי יכול להתקבל להכשרת קציני בטיחות (לפני 22 שעות, 31 דקות)
לימודים קדם אקדמיים לדתיים (לפני 2 ימים, 25 דקות)
קורס מנהלי בניינים במרכז (לפני 3 ימים, 4 שעות, 2 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אמנות (לפני 3 ימים, 19 שעות, 20 דקות)
קורס היפנוזה (לפני 3 ימים, 22 שעות, 29 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD