קורס הנחיית קבוצות תיאוריות וכלים מעשיים במכללה האקדמית כנרת לימודי חוץ

מכללת כנרת - לימודי חוץ

קורס הנחיית קבוצות תיאוריות וכלים מעשיים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת


דינמיקה קבוצתית מהווה חלק חשוב בעבודה היום יומית בארגונים. כדיל הגיע להישגים ולעמוד ביעדים, חשוב כי התקשורת בין חברי הארגון תהיה יעילה ובונה וכי העובדים ידעו לפעול יחד בשיתוף פעולה. מנחי קבוצות יכולים לסייע למנהלים ולעובדים לבנות תהליכי עבודה משותפים לפיתוח הקבוצה לכיוון הרצוי והמוגדר מראש. בעזרת הכלים שמקנים המנחים לחברי הקבוצה, הם יכולים ללמוד ולהתפתח יחד תוך חיזוק והעצמה הדדיים.


בקורס הנחיית קבוצות - תיאוריות וכלים מעשיים המתקיים ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית כנרת ניתן לרכוש את הכלים הנחוצים להובלת קבוצות להצלחה. המשתתפים יכולים לפתח את המיומנויות הנדרשות למנחי הקבוצות ולגבש לעצמם סגנון ייחודי בהנחייה. הידע הנרכש בקורס יכול לסייע לבוגריו להשתלב במגוון ארגונים ומוסדות בתפקידי מנחי קבוצות וכן לשמש כמנחי קבוצות בארגונים שבהם הם פועלים כיום.

 

תוכנית לימודים

מטרת קורס הנחיית קבוצות הינה הכשרת מנחי קבוצות מקצועיים שיהיו בעלי ידע מקיף בתחום הקבוצות ושיפגינו מיומנויות מקצועיות בתחום ההנחיה.המשתתפים מפתחים מיומנויות הנחייה ולומדים כיצד לזהות את השלבים בהתגבשון של קבוצות למטרות מוגדרות.

 

בהמשך הקורס הם מכירים מודלים פרקטיים להנחייה שאותם הם יכולים ליישם בעבודתם עם שלל סוגי קבוצות. הם בוחנים כיצד ניתן לסייע לקבוצה לעבור תהליך משמעותי של צמיחה ולפתוח ערוצי תקשורת יעילים יותר בין חבריה. נוסף על כך, המשתתפים לומדים כיצד לגבש סגנון הנחייה אישי שמותאם לאישיותם ושיכול לשרת אותם עם צאתם לשוק העבודה כמנחים.


נושאי לימוד

בין הנושאים הנלמדים בקורס:

 

 • טיפול בהתנגדויות
 • דילמת בחיי קבוצות
 • שפה ושיח בהנחייה
 • הערכה וקבלת משוב
 • מודל אנגרמה להנחייה
 • שילוב אמנויות בהנחייה
 • קבוצה כהתנסות אנרגטית
 • יכולות תקשורת בין אישית
 • תפקידים חברתיים בקבוצה
 • שלבי סיום בהנחיית הקבוצה
 • שאלות עוצמה ותהליכים קבוצתיים
 • ועוד

 

תנאי קבלה

מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים לעבור ראיון קבלה לבדיקת התאמתם. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים לגבי תנאי הקבלה.


מתכונת הלימוד

הקורס מתפרס על פני 120 שעות אקדמאיות. הוא מחולק ל - 24 מפגשים שמתקיימים בשעות הערב אחת לשבוע.

 

במהלך השיעורים משולבים תרגילים, סימולציות וסדנאות אינטראקטיביות שבהם ניתן לפתח כלים יישומיים ולקחת חלק בניתוח של דוגמאות ואתגרים מחיי היום יום של מנחי קבוצות. התכנית כוללת גם פרקטיקום מעשי שבו מתנסים בפועל בהנחייה לפי הכלים הנלמדים.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית כנרת מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד במטרה לפתח את אזור עמק הירדן ולעודד מעורבות חברתית וקהילתית. במכללה פועלים מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני כמו גם לימודי תעודה ומכינות קדם אקדמיות. הלימודים במכללה הם רב תחומיים והם מכינים את הסטודנטים להשתלבות מקצועית בתחומים נדרשים במשק.

 

ביחידה ללימודי חוץ של המכללה ניתן למצוא עוד שלל תכניות לימוד בענפים כגון ניהול, חשבונאות, גישור, שפות וניהול במרחב הכפרי. בין הקורסים המתקיימים ניתן למנות קורס גישור בסיסי, קורס שיווק ברשתות החברתיות, קורס הכשרת דירקטורים, קורס ניהול משאבי אנוש ומצוינות ארגונית, קורס הכשרת מנהלים ועוד. תכניות אלה כוללות תכנים מעשיים כגון סדנאות ופרויקטים שבהם ניתן להכיר מקרוב את התחום הנלמד ולהתנסות בו באופן פעיל וכך לצבור ניסיון לקראת היציאה לשוק העבודה.

 

תעודה


למשתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה ניתנת תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת. כדי לקבלה יש צורך בנוכחות של לפחות 85 אחוזים מהמפגשים והשתתפות פעילה בהם, כמו כן יש להשלים את הפרקטיקום המעשי.

Whatsapp Whatsapp