קורס הנהלת חשבונות סוג 3 במכללת עתיד

מכללת עתיד - לימודי תעודה

הנהלת חשבונות ראשי סוג 3 במכללת עתיד

 

רשת מכללות עתיד מציעה מגוון רחב של מסלולי הכשרה למקצועות נדרשים במשק. הרשת מפעילה מספר חטיבות לימוד, כאשר כל חטיבה מרכזת תחום לימודי אחר. בין חטיבות המכללה ניתן למנות את חטיבת הטכנולוגיה, הניהול, התחבורה, הלוגיסטיקה והפיננסים.
חטיבת הפיננסים המכונה בשם עתיד פיננסים מעגנת בתוכה את הקורסים הנוגעים לתחום הכספי והמימוני והיא מכשירה את התלמידים להשתלב במקצועות הפיננסיים הנדרשים במשק בתפקידי חשבי שכר, מנהלי חשבונות ועוד.

 

החטיבה נוצרה מתוך כוונה לתת מענה לדרישת הציבור לרכוש השכלה בתחומים נדרשים ומסורתיים. בכלכלה התנודתית של ימינו, המאפיינת את השנים האחרונות, עלה הביקוש ללמוד מקצוע יציב, בטוח ונדרש. המקצועות הפיננסיים, כדוגמת חשבי שכר, הנהלת חשבונות, ייעוץ מס ועוד נחשבים כמקצועות יציבים המבטיחים תעסוקה בטוחה ומתגמלת. לימודי מקצועות הפיננסים מיועדים לכל מי שמעוניין להשתלב בתעסוקה בתחום או למי שמעוניין להסב את עיסוקו התעסוקתי.

 

החטיבה הפיננסית ברשת עתיד בנתה מספר מערכי לימוד מקצועיים ואיכותיים בתחומים הפיננסיים השונים והיא מכשירה את התלמידים להשתלב בתפקידים שונים בתחום ולהיות אחראים על כל המערכת הפיננסית בארגון. הם אחראים לדוגמא לעקוב ולבצע את הרישומים של התנועות הפיננסיות בארגון, להמליץ על פעילויות מימוניות או השקעות שונות ולקדם את הארגון לקראת הצלחה כלכלית. לאנשי המקצוע העוסקים בתחומים אלו חשיבות רבה בכל חברה ובית עסק משום שהמלצותיהם משפיעות פעמים רבות על הכרעות עסקיות משמעותיות.

 

בוגרי החטיבה הפיננסית מצליחים לרוב להשתלב בשוק העבודה כשכירים או כעצמאיים והם מחזיקים בידע מקצועי ומקיף אשר מסייע להם בעיסוקם העתידי.

 

תכנית הלימודים

 

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 ראשי במכללת עתיד מכין את התלמידים לקראת ההסמכה הגבוהה ביותר בתחום. מנהלי חשבונות ברמת סוג 3 הם בעלי הידע וההשכלה המקצועית הגבוהה ביותר בסולם ההכשרות תחום הנהלת החשבונות. רשת מכללות עתיד, והחטיבה הפיננסית המשתייכת אליה, מציעים מספר מסלולי הכשרה לתחום הנהלת החשבונות: קורס הנהלת חשבונות 1 +2 וקורס הנהלת חשבונות סוג 3.

 

נושאי לימוד

 

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 הוא קורס מתקדם אשר מכסה נושאי לימוד עיוניים מתקדמים ותכנים מעשיים הנדרשים לצורך העיסוק וההשתלבות בתחום. בין נושאי הלימוד המרכזיים הנלמדים בקורס:

 

 • ניירות ערך
 • מיסים
 • דוח"ות תזרים מזומנים 
 • חכירה     
 • מערך דיווח ושחזור לחשבונות     
 • ועוד

 

מתכונת הלימוד

 

התלמידים בקורס נדרשים לבצע פרויקט גמר מסכם ולהתנסות בכל השיעורים המעשיים אשר תורמים להפיכתם לאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים. שיעורי הקורס מוגשים על ידי טובי המרצים בתחום אשר מסייעים לבוגרים להשתלב בתחום באופן עצמאי או כשכירים. הלימודים בקורס מתפרשים על פני 214 שעות לימוד אקדמיות.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לקורס מותנית בהשלמת קורס הנהלת חשבונות סוג 2 מתקדם.

 

*בעלי תעודת סוג 2 לפי המתכונת הישנה יתקבלו עד תאריך מסוים.

 

בחינות

 

תלמידי הקורס נדרשים לגשת ולעבור את הבחינות הבאות:
 

 • בחינה עיונית - בחשבונאות פיננסית וביסודות ביקורת החשבונות.
 • בחינה מעשית - בחשבונאות ממוחשבת.

 

תעודות

 

עם סיום ההכשרה הבוגרים יהיו זכאים לתעודות הבאות:
 

 1. תעודת מנהל/ת חשבונות סוג 3 ראשי (משרד התמ"ת)
 2. תעודת מנהל/ת חשבונות סוג 3 (משרד התמ"ת)
 3. תעודת בוגר/ת ניהול חשבונות ראשי מטעם המכללה
   

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp