קורס מומחים בתקשורת תעשייתית במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס תקשורת תעשייתית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תקשורת תעשייתית במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


מכניסים את הקדמה לתעשייה


בכל מפעל או מוסד תעשייתי שואפים להגיע לייצור יעיל עד כמה שניתן וכך גם לרווחיות מקסימלית. לשם כך, פועלים תמיד כדי לשכלל את מערכי הייצור ולהטמיע בהם טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות. בימינו, מתבססת מרבית התעשייה בארץ ובעולם על מערכות בקרה ממוחשבות, שעיקר פועלתן מתבצע על ידי פרוטוקולי תקשורת מתקדמים. פרוטוקולים אלה מגדירים את התקשור שבין רכיבים במערכות הייצור לבין ציוד ממוחשב והם נועדו להבטיח את היעילות והאיכות לאורך התהליך.


קורס תקשורת תעשייתית המוצע במכללה הטכנולוגית רופין בא להקנות לתלמידיו ידע נרחב בתחום הבקרה ובמהלכו מכירים שלל טכנולוגיות ופרוטוקולי תקשורת מתקדמים בהם משתמשים בתעשייה. המסלול מאפשר לתלמידיו להכיר מקרוב את הטכנולוגיות החדישות ביותר וגם להתנסות באופן פרקטי בהפעלתן. את הכלים שנרכשים במהלך הקורס יכולים הבוגרים ליישם בארגונים בהם הם פועלים, כדי לייעל את פעילות הייצור.

 


תכנית הלימודים


משתתפי התכנית מתוודעים לענף תקשורת הנתונים ומכירים פרוטוקולי תקשורת מגוונים שנפוצים בתעשייה, למשל Profinet ו - Modbus. בהמשך הם משווים בין פרוטוקולים שונים ובוחנים את יתרונותיו וחסרונותיו של כל אחד מהם. כמו כן, הם לומדים על עקרונות ההתקנה וההגדרה הנדרשים ועל הציוד המקצועי בו משתמשים בעבודה עמם. בנוסף לכך, הם דנים בתקשורת שבין בקרים מתוכנתים וכן בהעברת המידע שבין הבקרים ליישום נוספים כמו כרטיסי או ווסתים.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 32 שעות אקדמיות והוא מתקיים כהכשרת ערב ובה שיעור שבועי אחת לשבוע. המסלול כולל הרצאות פרונטליות בכיתה והתנסות מעשית של המשתתפים במעבדות המכללה. שם, הם יכולים לתרגל את השימוש בטכנולוגיות התקשורת השונות ולבחון את ההגדרות על בקרים מתוכנתים מסוג Siemens s7 - 300.

 


נושאי הלימוד


הנה מספר נושאים שנלמדים במהלך ההכשרה המקצועית:

 

 • קשר בין בקר לווסת תדר
 • תקשורת נתונים
 • עקרונות עבודה התעשייה
 • דיאגנוסטיקה ברשת
 • עקרונות השימוש ב - OPC
 • כרטיסי Remote IO
 • פרוטוקולים מסוג Ethernet
 • קונפיגורציות והגדרות
 • פרוטוקולים נפוצים בתעשייה
 • פרוטוקול Modbus TCP    
 • תקשורת בין בקרים לכרטיסים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר מציעה מסלולים שונים ללימודי הנדסאים וגם מקיימת שלל מסלולים להכשרה מקצועית. אלו מוצעים בתחומים כמו חשמל, תעשייה, אחזקה, תחבורה, מים ואנרגיה. תכניות הלימוד מותאמות לדרישות שוק העבודה העכשווי ודרכן יכולים עובדים ומנהלים לצבור מיומנויות מקצועיות חדשות. במגמת מחשוב, מכטרוניקה ובקרה של המכללה מוצעים גם קורס בקרים מתוכנתים וקורס אוטומציה תעשייתית.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מהנדסים, הנדסאים וטכנאים מנוסים, בעלי רקע בתחומי האוטומציה והבקרה, שברצונם להרחיב את ידיעתם בענף התקשורת התעשייתית. בין היתר, התכנית מתאימה לעובדים בתחומי בקרת מערכות, בקרים מתוכנתים, מחשוב תעשייתי ומחשוב רצפת הייצור.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בדרישות הקורס מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp