קורס מומחים בתקשורת תעשייתית במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

שירות אישי - צור קשר

המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין

קורס תקשורת תעשייתית במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


מכניסים את הקדמה לתעשייה


בכל מפעל או מוסד תעשייתי שואפים להגיע לייצור יעיל עד כמה שניתן וכך גם לרווחיות מקסימלית. לשם כך, פועלים תמיד כדי לשכלל את מערכי הייצור ולהטמיע בהם טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות. בימינו, מתבססת מרבית התעשייה בארץ ובעולם על מערכות בקרה ממוחשבות, שעיקר פועלתן מתבצע על ידי פרוטוקולי תקשורת מתקדמים. פרוטוקולים אלה מגדירים את התקשור שבין רכיבים במערכות הייצור לבין ציוד ממוחשב והם נועדו להבטיח את היעילות והאיכות לאורך התהליך.


קורס תקשורת תעשייתית המוצע במכללה הטכנולוגית רופין בא להקנות לתלמידיו ידע נרחב בתחום הבקרה ובמהלכו מכירים שלל טכנולוגיות ופרוטוקולי תקשורת מתקדמים בהם משתמשים בתעשייה. המסלול מאפשר לתלמידיו להכיר מקרוב את הטכנולוגיות החדישות ביותר וגם להתנסות באופן פרקטי בהפעלתן. את הכלים שנרכשים במהלך הקורס יכולים הבוגרים ליישם בארגונים בהם הם פועלים, כדי לייעל את פעילות הייצור.

 


תכנית הלימודים


משתתפי התכנית מתוודעים לענף תקשורת הנתונים ומכירים פרוטוקולי תקשורת מגוונים שנפוצים בתעשייה, למשל Profinet ו - Modbus. בהמשך הם משווים בין פרוטוקולים שונים ובוחנים את יתרונותיו וחסרונותיו של כל אחד מהם. כמו כן, הם לומדים על עקרונות ההתקנה וההגדרה הנדרשים ועל הציוד המקצועי בו משתמשים בעבודה עמם. בנוסף לכך, הם דנים בתקשורת שבין בקרים מתוכנתים וכן בהעברת המידע שבין הבקרים ליישום נוספים כמו כרטיסי או ווסתים.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 32 שעות אקדמיות והוא מתקיים כהכשרת ערב ובה שיעור שבועי אחת לשבוע. המסלול כולל הרצאות פרונטליות בכיתה והתנסות מעשית של המשתתפים במעבדות המכללה. שם, הם יכולים לתרגל את השימוש בטכנולוגיות התקשורת השונות ולבחון את ההגדרות על בקרים מתוכנתים מסוג Siemens s7 - 300.

 


נושאי הלימוד


הנה מספר נושאים שנלמדים במהלך ההכשרה המקצועית:

 

 • קשר בין בקר לווסת תדר
 • תקשורת נתונים
 • עקרונות עבודה התעשייה
 • דיאגנוסטיקה ברשת
 • עקרונות השימוש ב - OPC
 • כרטיסי Remote IO
 • פרוטוקולים מסוג Ethernet
 • קונפיגורציות והגדרות
 • פרוטוקולים נפוצים בתעשייה
 • פרוטוקול Modbus TCP    
 • תקשורת בין בקרים לכרטיסים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר מציעה מסלולים שונים ללימודי הנדסאים וגם מקיימת שלל מסלולים להכשרה מקצועית. אלו מוצעים בתחומים כמו חשמל, תעשייה, אחזקה, תחבורה, מים ואנרגיה. תכניות הלימוד מותאמות לדרישות שוק העבודה העכשווי ודרכן יכולים עובדים ומנהלים לצבור מיומנויות מקצועיות חדשות. במגמת מחשוב, מכטרוניקה ובקרה של המכללה מוצעים גם קורס בקרים מתוכנתים וקורס אוטומציה תעשייתית.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מהנדסים, הנדסאים וטכנאים מנוסים, בעלי רקע בתחומי האוטומציה והבקרה, שברצונם להרחיב את ידיעתם בענף התקשורת התעשייתית. בין היתר, התכנית מתאימה לעובדים בתחומי בקרת מערכות, בקרים מתוכנתים, מחשוב תעשייתי ומחשוב רצפת הייצור.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בדרישות הקורס מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין.

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

חוות דעת של סטודנטים על הטכנולוגית רופין - קורס תקשורת תעשייתית

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה הטכנולוגית רופין
28/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת את האיזור בו נמצאת המכללה, חלק מצוות המורים שלנו פשוט מדהים וחלק לצערי לא.

על הקמפוס

יש אווירה מאוד ביתית הקמפוס מטופח ביותר כיתות וספרייה חדישים בסך הכל נעים כאן

טיפים

הטיפ שלי הוא להתעקש על כיתה קטנה במיוחד בתחום העיצוב.


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp