קורס הפעלת דודי קיטור ודודי הסקה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - מפעיל דודי קיטור.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפעילי דודי קיטור והסקה מוסמכים במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


מרכיב חיוני בכל מפעל


בתעשייה המכנית ובענפי המים והחקלאות עושים שימוש רב בדודי קיטור, לצורך העברת אנרגיה עבור תהליכי עבודה או ייצור. ישנם סוגים רבים של דודים, המופעלים על ידי מקורות שריפה שונים, ביניהם דלקים מוצקים או נוזליים. התקנתם והפעלתם של דודים אלה כרוכה בסיכונים משמעותיים ומחייבת שליטה במיומנויות טכניות מתקדמות תוך שמירה על כללי הבטיחות.


מסיבה זו, מקפיד משרד הכלכלה על נהלים מחמירים בכל הנוגע להכשרתם של מפעילי הדודים. במכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס מפעילי דודי קיטור ודודי הסקה, שמסמיך את תלמידיו לקראת מעבר מבחני ההסמכה שעורך משרד הכלכלה. הקורס מתקיים בשני מסלולים, לפי רמת הידע המקצועי הקודם של המשתתפים: תכנית לחסרי ותק מקצועי ותכנית לעובדים המנוסים בהפעלת דודים.

 


תכנית הלימודים


לאורך התכנית, מקבלים התלמידים הכשרה בתפעול ובטיפול בדודים ובאחזקתם של מבערים המופעלים על ידי דלק. בתחילתה, הם מתוודעים לעקרונות בסיסיים בתרמו דינמיקה ומכירים את חלקי הדוד ואת תפקוד מערכותיו השונות. בהמשך, הם לומדים על אופן התפעול השוטף של המערכות ועל שימושי הקיטור במסגרתן. כמו כן, הם סוקרים את מגוון הנהלים והתקנות המקצועיות שנוגעות לבטיחות בעבודה, דרכן אפשר להבטיח את הפעילות התקינה של הדודים וכך למנוע נזקים ולחסוך בעלויות.


מתכונת הלימוד


כאמור, מוצע הקורס בשני מסלולים, האחד לבעלי ניסיון בענף והאחר לחסרי ניסיון קודם. המסלול לחסרי ותק כולל כ - 176 שעות לימוד. הוא משלב בין למידה עיונית בכיתה לבין עבודה מעשית בסדנאות תרגול בהן מתנסים בהפעלת הדודים ובהתקנתם.
התכנית לבעלי ותק כוללת כ - 142 שעות לימוד והיא כוללת גם שלושה ימי לימוד מרוכזים שמוקדשים לסדנת אנרגיה. בשני המסלולים, מתקיים שיעור שבועי אחד, החל משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנלמדים בהכשרה זו:

 

 • תכונות דודי קיטור
 • טיפול במים
 • אחזקה וטיפול בדודים
 • אביזרי קיטור
 • נוהלי בטיחות בעבודה
 • ציוד ואביזרים
 • עקרונות תרמודינמיקה
 • חקיקה ותקינה    
 • שימושים ותכונות הקיטור
 • ועוד
 • תפעול מערכות דוד הקיטור    
 


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין מציעה מסלולי הכשרת הנדסאים לצד שלל הכשרות מקצועיות. אלו נערכות בשלל תחומים מבוקשים במשק, כמו למשל חשמל, רכב, עיצוב, תכנות, מכטרוניקה, אנרגיה ובטיחות. במגמת האחזקה של המכללה אפשר ללמוד במסלולים כקורס ריתוך ומסגרות וקורס ריתוך צנרת. קמפוס המכללה ממוקם באזור עמק חפר, בסמוך לעיר נתניה.


תנאי קבלה


לקורס לחסרי וותק מקצועי מתקבלים מועמדים שגילם 18 שנים ומעלה, בעלי ותק מקצועי בענפי האנרגיה והאחזקה. התכנית מתאימה, למשל, למנהלי עבודה, למנהלי אחזקה ולעובדים בבתי חולים, בבתי מלון ובמערכות אנרגיה.


כדי להתקבל למסלול לבעלי ותק מקצועי, המועמדים צריכים להיות בני 18 שנים לפחות, שברשותם ניסיון של שנה לפחות בעבודה בפיקוח מפעילים מוסמכים בתחומים כאחזקה, ניהול עבודה או אנרגיה. במסלול זה יש צורך לעבור גם ראיון שמתקיים מול ועדת קבלה.


תעודה


בוגרי שני המסלולים, שעומדים בכל דרישות הקורס ועוברים בהצלחה מבחן הסמכה, מקבלים תעודת גמר "מפעילי דודי הסקה ודודי קיטור", שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין והאגף לפיקוח על עבודה במשרד הכלכלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp