לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסה > לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה

תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסה תעשייה וניהול
הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת מכונות
הנדסת מחשבים
הנדסה ביו רפואית
הנדסת פלסטיקה
הנדסת חשמל
הנדסה אזרחית
הנדסת תוכנה
הנדסת תקשורת
 
 
לימודי הנדסה כימית
הנדסה גרעינית
הנדסת חומרים
תואר שני בהנדסה
השלמה למהנדס
הנדסה אופטית
הנדסה רפואית
הנדסת תרופות
הנדסת איכות בביו תהליכים
ניהול טכנולוגיה - תואר ראשון

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה

 

תחום הביוטכנולוגיה הוא אחד מהתחומים המתפתחים ביותר בעולם האקדמי ובעולם המדע. זהו מקצוע חדש יחסית, אשר התפתח בעשור האחרון בקצב מואץ ביותר, בעיקר אודות לשלל ההתפתחויות הטכנולוגיות של 15 השנים האחרונות.

 

 

מה זה בעצם ביו טכנולוגיה?

 

אנשים העוסקים בתחום זה, מנצלים למעשה את תהליכי החיים במערכות ביולוגיות שונות, לצורך ייצור מוצרים רבים בתחומים מגוונים כמו תעשייה, כימיה, רפואה, מחשבים, חקלאות, ועוד, והכל לתועלת ולרווחת בני האדם והמין האנושי. את תחום הביוטכנולוגיה אפשר להגדיר בקצרה כשימוש בידע ביולוגי לצורך טכנולוגיות חדשות ומתקדמות.

 

כיום ניתן ללמוד ביוטכנולוגיה בכמה מסלולים - תואר ראשון בביוטכנולוגיה, תואר ראשון בהנדסת ביו טכנולוגיה (רוב המסלולים) וגם מסלולים המשלבים בין לימודי ביוטכנולוגיה לבין נושאים נוספים כמו כימיה, מדעים, הנדסת מזון ועוד. מסלולים נוספים הם הנדסת הסביבה וביוטכנולוגיה, מדעי הצמח וביוטכנולוגיה, ביוטכנולוגיה ומדעי החיים ועוד.

 

הנדסת ביוטכנולוגיה, מה לומדים?

 

מטרת הלימודים לקראת תואר ראשון בביוטכנולוגיה, היא להכשיר מהנדסי ביוטכנולוגיה עם ניסיון, ידע מעשי ותיאורטי רב בתחום, שיוכלו להשתלב בהצלחה בשוק העבודה. תחום זה הוא תחום חדש יחסית ברמה האקדמית ותוכניות הלימודים בביוטכנולוגיה עדיין מתגבשות בשנים אלה ורובן חדשות למדי.

 

הנושאים המרכזיים הם כמובן תחומים חשובים כמו כימיה, ביולוגיה, מדעים, תזונה, הנדסה גנטית ועוד, אך לכל מסלול יש את הדגשים שלו (למסלול למהנדסים יש גם לימודים הקשורים ללימודי הנדסה). עם סיום הלימודים, מקבלים הבוגרים תואר ראשון (B.Sc או B.A) ויכולים לנסות ולהשתלב בשוק העבודה. הלימודים בתחום זה משולבים לעתים קרובות עם לימודי הנדסת מזון או לימודי מדעים נוספים.

 

בין הקורסים המרכזיים בתואר זה - כימיה אי אורגנית, כימיה אורגנית, ביולוגיה של התא, סטטיסטיקה, ביוכימיה, כימיה של מזון, מיקרוביולוגיה, מבנה ותכונות מזון וחומרים ביולוגיים, אנליזה של מזון, תהליכי יסוד בביוטכנולוגיה, תזונה, טכנולוגיות מתקדמות בהנדסה, מבוא לכלכלה, עקרונות הנדסת איכות, הנדסת בקרת איכות בייצור, חומרים להנדסה כימית, גנטיקה כללית, טכנולוגיה של ייצור ביו כימיקלים, ניתוח ובקרת תהליכים בתעשייה הביוטכנולוגית ועוד.

 

היכן לומדים וכמה זמן?

 

  • המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל): במכללה זו אפשר לקחת חלק בשלל תכניות ללימודי הנדסה ומדעים, ביניהן גם לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה שאורכם ארבע שנים, אשר חושפים את הסטודנטים לשלל תהליכי פיתוח ומחקר בתעשייה הביו טכנולוגית.

 

 

  • הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (חיפה): הטכניון מציע תכנית ללימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון. את הלימודי אפשר לשלב עם תכניות נוספות כגון לימודי הנדסת סביבה או לימודי הנדסת איכות.

 

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה של אוניברסיטת בן גוריון נערכים במספר מסלולי התמחות, כגון התמחות סביבה ואנרגיה, התמחות רפואית או התמחות ננו טכנולוגיה.
     

 

הלימודים נמשכים 3-4 שנים (תלוי במסלול) ועלותם היא בדרך כלל - שכר לימוד אוניברסיטאי (אלא אם כן אתם לומדים במכללה פרטית שאינה מתוקצבת על ידי המדינה ואז עלות הלימודים היא גבוהה יותר). בחלק ממוסדות הלימוד, ניתן לשלם את שכר הלימוד גם באמצעות מלגות לימוד שונות.

 

 

מהי רמת הפיזיקה הנדרשת בלימודי הנדסת ביוטכנולוגיה?

 

לימודי הפיסיקה מהווים חלק מרכזי בלימודי הנדסה. עם זאת בכל מוסד אקדמי ישנן מכינות ללימודי פיסיקה שנועדו לספק לסטודנטים רקע בתחום והכנה ראוייה לקראת לימודי התואר.

 

 

אפשרויות תעסוקה בהמשך

 

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה יכולים לנסות ולהשתלב כאנשי מקצוע בלא מעט תעשיות, בין היתר להשתלב בתעשיית המזון, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית הכימיה, תעשיית הביו כימיה, תעשיית התרופות ועוד.

 

ישנן חברות רבות בישראל העוסקות בתחומים הללו, ולכן הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים בתחום זה הוא גבוה למדי. כמו כן, ניתן גם להמשיך לתואר שני בתחום, או לעסוק במחקר והוראה במכוני מחקר ומוסדות אקדמיים שונים.

 

 

ההבדל בין לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה להנדסת ביוטכנולוגיה

 

תחום הביוטכנולוגיה כולל תחומי פעילות ופיתוח מגוונים. חלקם דורשים ידע הנדסי וחלקם לא. מהנדס ביוטכנולוגיה מפגין ידע בתחומי הנדסה שונים שצבר במהלך שתי שנות הלימוד הראשונות. בוגרי לימודי ביוטכנולוגיה לומדים את התחום במסגרת מדעי החיים והם אינם בעלי השכלה הנדסית.

 

בלימודי הנדסה נחשפים הסטודנטים לידע בתחום המכונות ותהליכי הייצור וכן לומדים להבין את העקרונות הפיסיקאליים והכימייים. ניתן לומר שאם מדובר במחקר ובפיתוח הרי שני התארים דומים, אך אם מדובר על עבודה במפעל, לתואר ראשון בהנדסה יש יתרון, בשל היותו יישומי יותר.

 

כמו כן, בלימודי הנדסת ביוטכנולוגיה לומדים שנת לימודים נוספת, ובסך הכל התואר מתפרס על פני 4 שנות לימוד, בהשוואה לתואר ראשון בביוטכנולוגיה הנמשך 3 שנים.

 

ההבדל בין הנדסת ביוטכנולוגיה לבין הנדסה ביו רפואית?

 

קיימת חפיפה מסויימת בין התחומים, אולם לכל תחום ישנן התמחויות שייחודיות רק לו. הביוטכנולוגיה עוסקת בשימוש באורגניזמים חיים ומוצריהם לצרכי תעשייה וחקלאות. היא משלבת ידע מדיסציפלינות שונות (ביוכימיה, פיזיולוגיה, גנטיקה) להפקת תוצרים תעשיתיים בעלי ערך כלכלי בתחומי הרפואה, החקלאות, המזון, הכימיה ואקולוגיה.

 

התחום הביוטכנולוגי כולל פיתוח טכנולוגיות חדשות המבוססות על תהליכי היסוד הביולוגיים בחי ובצומח. ופיתוח וייצור חומרים ביולוגיים באמצעות הטכנולוגיות החדשות. המוצרים הביוטכנולוגיים החדשים שייכים לתחום הרפואה (האינסולין, הורמוני גידול, אינטרפרון) ,לתחום החקלאות ( מדבירים ביולוגיים, ביודשנים והורמונים צמחיים( ולתחום הכימי (גליצרין ואלכוהול לדוגמא).

 

הנדסה ביו רפואית, לעומתה, כוללת אוסף של פעילויות הנדסיות המיועדות לספק פתרונות לבעיות רפואיות וביולוגיות. התעשיה הביו-רפואית כוללת תחומים רבים: פיתוח מיכשור רפואי לריפוי, ניתוח ומחקר,המצאה ושיפור של מכשירים המיועדים לייעל פעילות של מערכות פגועות, יישום והתאמת טכנולוגיות ממוחשבות לצורך ייעול ושיפור המחקר הרפואי ועוד.

 

מהנדסים ביו-רפואיים עוסקים במחקרים רפואיים המאפשרים הבנה טובה יותר של תהליכי החיים וכן בעבודות ייעוץ ותחזוקה של מכשירים רפואיים מיוחדים. לימודי הנדסת ביו רפואה מעניקים לסטודנטים רקע במדעי היסוד, בהנדסה, במדעי החיים והרפואה.

 

ההבדל בין ביוטכנולוגיה לבין הנדסה גנטית?

 

הביוטכנולוגיה עושה שימוש במוצר מן הטבע והופכת אותו למוצר תעשייתי, אך אינה משנה את מבנה התא של המוצר ואת תכונותיו. הנדסה גנטית, לעומת זאת, משתמשת בגן מסויים של מוצר מסויים בכדי לשנות את המבנה הגנטי הבסיסי של מוצר אחר.

 

לסיכום, בארץ התעשיה הביוטכנולוגית מתפתחת בקצב איטי יחסית מאחר ותחום זה דורש השקעות עתירות סיכון. עם זאת הסברה הרווחת היא שתחום זה יתפוס מקום מרכזי בארץ ובעולם ,בין תעשיות ההייטק.
 

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


רוצה ללמוד לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה?
מוסדות הלימוד ישמחו לחזור אלייך עם מידע בנושא
לשירות אישי חינם, בחר/י מוסד לימודים אחד או יותר והשאר/י פרטייך


שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
חוות דעת של סטודנטים: לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה (37 חוות דעת)
התקבלו 37 דירוגים בציון ממוצע: 3.8 מתוך 5    
נוי,אורט בראודה - לימודי הנדסה, אורט בראודה - הנדסת ביוטכנולוגיה, 05/03/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני מאוד אוהבת שברוב הקורסים הלימוד מאוד אישי, אפשר לשאול את המרצים כל שאלה והם בד"כ עוזרים גם מעבר לשעות הלימודים. אני לא אוהבת שיש גם מרצים שנותנים יחס מאוד מזלזל ואין למי לפנות לגבי זה.

על הקמפוס
האווירה טובה מאוד אבל חסר מקומות נוספים לאכול בהם, עוד פעילויות של האגודה ומחשבים או פינות ישיבה
סילין,אורט בראודה - לימודי הנדסה, אורט בראודה - הנדסת ביוטכנולוגיה, 25/01/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת שיטת הלימוד והיחס המלא מהמרצים ועוד הסדר והניהול במכללה הספרייה שבה יושבת ללמוד מאורגנת ושקיטה ועוד אוהבת את שיתוף הפעולה בין המרצה לסטודנט רק בגלל שאני מחיפה בחורה עם מנטאליות שונות מהרבה סטודנטים שהם מהכפרים אז קצת קשה לי להתחבר וקשה להם לקבל את הדיעות והעקרונות שלי

על הקמפוס
ביום שאני אמורה להיות בקמפוס אז מכינה את עצמי ליום קשה וארוך רק העזרה והשיתןף בין המרצה והסטודנט מפחית את הלחץ הקמפוס הוא בשבילי יום מליא צפוף רק מחזיקה מעמד לסיים את היום בהצלחה
 
פורומים בתחום
פורום לימודי הנדסה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מכינה להנדסה
לימודי ביוטכנולוגיה - תואר ראשון
תוכנית לימודים - לימודי חקלאות
לימודי הנדסאי
תואר B.Sc - חשבת על תואר במדעים?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
סמי שמעון - הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רחובות- הנדסה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשותהמבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD