תואר ראשון בהנדסה במכון הטכנולוגי HIT

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המכון הטכנולוגי HIT - הנדסה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בהנדסה במכללת HIT המכון הטכנולוגי בחולון

 

בשנים האחרונות עם התפתחות עולם הטכנולוגיה ותעשיית ההייטק בישראל, גובר הביקוש מצידם של מעסיקים רבים למהנדסים מקצועיים ומיומנים. תואר ראשון בהנדסה מספק קרש קפיצה לעולם ההייטק ומקנה בסיס ידע רחב בתחום בצד לכלים יישומיים ופרקטיים. התואר מיועד למעוניינים להשתלב בתעשיית הייטק והטכנולוגיה ולעסוק במקצוע מעניין ומאתגר בו כל יום אינו דומה לקודמו.

 

קצת על המכון הטכנולוגי בחולון - HIT

 

המכון הטכנולוגי בחולון מתמקד בהוראת מדעים, הנדסה, טכנולוגיה ועיצוב תוך שמירה על רמת מצוינות אקדמית וידע עדכני בתחומי ההוראה והמחקר השונים. המכון שואף למצות את הפוטנציאל האישי של כל סטודנט ולהכשירו לקראת השתלבות בעולם הטכנולוגי המודרני.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון בהנדסה דווקא במכללת HIT?

 

מכללת HIT מקיימת תוכניות לימודים לתואר ראשון בהנדסה בעשרה מסלולים שונים. בין המסלולים המוצעים, קיים מסלול לימודים ייחודי וגמיש המאפשר לסטודנטים עובדים לשלב לימודים לקראת תואר ראשון במהלך שעות הערב ובחודשי הקיץ. כמו כן, מוצע מסלול לימודים ייחודי לסטודנטים בעלי תואר הנדסאי, הכולל פטור בחלק מן הקורסים הנדרשים בתואר.

 

תוכנית הלימודים מתמקדת בתחומי החשמל, האלקטרוניקה והתקשורת כגון בקרה, אלקטרואופטיקה, אלקטרומגנטיות, קרינה, חשמל זרם חזק ועוד. התוכניות מספקות ידע אקדמי ועדכני בקשת רחבה של נושאים ומקנות כלים יישומיים בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות בתעשייה. התוכנית מורכבות הן מפן תיאורטי שמטרתו להקנות בסיס ידע רחב בתחום והן מפן מעשי שמטרתו להעניק כלים ומיומנויות פרקטיות המשלבים את הידע התיאורטי שנלמד.

 

תוכנית הלימודים מורכבת משלושה שלבים: בשלב ראשון, הלימודים מתמקדים בהקניית ידע מעמיק במדעים השונים; בשלב השני, הלימודים מתמקדים במקצועות היסוד בתחומי החשמל, האלקטרוניקה והתקשורת; בשלב השלישי, הסטודנטים מתמקדים בלימודי ההתמחות המספקים את השלמת הידע החסר ואת המיומנות הטכנית הנדרשת.

 

במהלך שלב אחרון זה, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר בו הם מיישמים את הידע שצברו במהלך הלימודים. תוכנית הלימודים נפרסת על פני ארבע שנים במהלכן על כל סטודנט לצבור 160.5 נקודות זכות אקדמיות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון בהנדסה.

 

תחומי ההתמחות המוצעים במסגרת התואר הראשון בהנדסה:

 

  • תחום אנרגיה ומערכות ספק
  • תחום הנדסת תקשורת: בתחום זה ניתן להתמקד באחד מן הנושאים הבאים: עיבוד אותות ומולטימדיה, תקשורת מחשבים, תקשורת העברת מידע, תקשורת רדיו ותקשורת אופטית.
  • תחום אלקטרוניקה: בתחום זה ניתן להתמקד באחד מן הנושאים הבאים: אלקטרו-אופטיקה ועיבוד תמונה, מיקרו-אלקטרוניקה, ביו-אלקטרוניקה, מיקרו-אלקטרוניקה וחומרים אלקטרוניים.

 

בוגרי תואר ראשון בהנדסה ממכללת HIT מבוקשים מאוד בשוק העבודה, הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי. הבוגרים יכולים להשתלב בתחומים שונים בתעשיות המובילות בישראל ובעולם. כמו כן, בוגרי התואר יכולים להירשם בתום לימודיהם בפנקס המהנדסים. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי ההנדסה השונים במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.

 

סגל ההוראה

 

צוות המרצים כולל פרופסורים ובעלי תואר דוקטור מן חזית המחקר וההוראה האקדמית, שהינם בעלי ידע תיאורטי רחב וניסיון מעשי בתחומי ההנדסה השונים. כמו כן, הצוות כולל אנשי סגל מובילים בתחומי המחקר בנושאים כגון תקשורת, בקשה, מיקרואלקטרוניקה, המרת אנרגיה ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסה במכללת HIT: זכאות לתעודת בגרות, ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה, ציון 70 ומעלה בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד או ציון 80 ומעלה בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות לימוד. פטור מן הבחינה הפסיכומטרית יינתן להנדסאי עם ממוצע חיצוני 80 ומעלה, לבעלי ממוצע בגרות משוקלל 102 ומעלה או למועמד שנולד לפני שנת 1980 (בכפוף לעמידה בראיון אישי עם ראש החוג).

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכון הטכנולוגי בחולון זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון טכנולוגי חולון HIT

עוד מסלולי לימוד - מכון טכנולוגי חולון
פורום לימודי הנדסה
איזה סוג מחשב נייד צריך ללימודי הנדסה מכנית?
הדר
1 תגובות
תנאי קבלה לאורט בראודה
שמוליק בן חמו
1 תגובות
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
1 תגובות
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
1 תגובות
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp