רוצה פרטים על לימודי הנדסאי רכבות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי רכבות - תכנית לימודים ניסיונית של רכבת ישראל והמשרד לפיתוח הנגב והגליל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסאי רכבות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי רכבות – תכנית הכשרה ניסיונית

 

יוצאת לדרך

 

פיתוח התשתיות בידיים שלכם – עלו על הרכבת! שיתוף פעולה חדש בין המשרד לפיתוח הנגב והגליל, רכבת ישראל, עמותת ידידי עתידים ומשרד התמ"ת הביא לפתיחת מסלול לימודים ניסיוני לתואר הנדסאי מכונות, בהתמחות רכבות, על פי סילבוס של מרכז מחקר באוניברסיטת ברמינגהאם, אנגליה.

 

מה ברקע?

 

התכנית הניסיונית ללימודי הנדסאי רכבות עשויה להיות יוזמה מבורכת. כבר כמה שנים שתושבי ערי הפריפריה בישראל מצויים במעין מצב פרדוכסלי. מצד אחד, משרות בחברת אינטל נפתחות ללא הרף בקריית גת בדרום, וחברות ההייטק סובבות את חיפה בצפון ומציעות הזדמנויות תעסוקה לאנשים משכילים. מצד שני, צפינו בשנים האחרונות בביצועים כושלים של מערכת החינוך בפריפריה, וכתוצאה מכך ניכרים גם שיעורי אבטלה ועוני גדולים יחסית באזורים אלה.

 

תחנות היעד

 

אין ספק, אם כן, שתכנון ופיתוח הן מילות קסם המפיחות תקווה רבה. יש תחושה שבבסיס התכנית ללימודי הנדסאי רכבות טמונה אידאולוגיה של ביזור סמכויות ורצון לתת לאזרחים הזדמנות לקחת אחריות על גורלם. המטרות המוצהרות יותר הן פתיחת אפשרויות תעסוקה נוספות לתושבי הפריפריה ויצירת מוקד משיכה בערי הצפון והדרום לצעירים מכל רחבי הארץ. מטרה נוספת היא העמדת כח אדם מקצועי לתכנון קווי תובלה ומסלולי תחבורה ציבורית מתקדמים, שיספקו מענה לצרכי האוכלוסייה בישראל, יפחיתו את עומס התנועה בכבישים ויסייעו במניעת תאונות דרכים.

 

מוצא - ברמינגהאם

 

תכנית הלימודים בנויה על פי מודל שפותח ומיושם במרכז ללימודי רכבות באוניברסיטת ברמינגהאם באנגליה. מרכז זה הוקם במטרה לייצר פתרונות לבעיות יסודיות בתכנון פסי רכבות, ותכנית הלימודים בו נשענת על אינטראקציה הן עם התעשייה והן עם אוניברסיטאות אחרות ברחבי העולם. זוהי תכנית המשלבת התנסות בפרויקטים מחקריים יחד עם לימודים טכניים, המתבססים על ידע אקדמי וניסיון תעשייתי רלוונטי.

 

תנאי הקבלה לתכנית

 

 

הלימודים מיועדים לגברים ולנשים, שברשותם תעודת בגרות מלאה ונכונות לעבודה פיזית. המועמדים אמורים להתחייב לגור בנגב או בגליל ולעבוד ברכבת ישראל במשך שלוש שנים לאחר סיום לימודי ההנדסאי, ובתנאי שיתקבלו לעבודה. עדיפות ניתנת למועמדים שבאים מיישובים מסוימים באזורי הנגב והגליל. כמו כן, ניתנת עדיפות לכאלה שיש להם רקע טכני.

 

 

מה כלול במסלול?

 

התכנית ללימודי הנדסאי רכבות אורכת כשנה וחצי, ובהיקף של ארבעה סמסטרים, הכוללים סמסטר קיץ. במהלך המסלול הסטודנטים יוכלו להוביל פרויקט מחקר בשיתוף פעולה עם גופים רלוונטיים במשק, ובו בזמן לרכוש ידע בנושאים טכניים וניהוליים, הנוגעים למפעלי רכבות. הלימודים מתקיימים במכללת אורט בראודה בסניף כרמיאל ובמכללה הטכנולוגית באר שבע.

 

סטודנטים בתכנית, שהשתחררו מן השירות בצה"ל או מן השירות הלאומי בתוך שלוש השנים האחרונות, זוכים במלגת לימודים מלאה מטעם רכבת ישראל והיחידה להכוונת חיילים משוחררים. סטודנטים אחרים יכולים להסתייע בשירותי המשרד לפיתוח הנגב והגליל באיתור מלגות רלוונטיות. בנוסף, הסטודנטים מקבלים מלגת מחייה בסך 1,500 ₪ בחודש.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסאי רכבות?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסאי רכבות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי

התקבלו 536 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp