מדעי ההתנהגות בהתמחות סוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר
מדעי ההתנהגות בהתמחות סוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללה האקדמית הדסה

לימודי מדעי ההתנהגות עם התמחות בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללה האקדמית הדסה בירושלים | תנאי קבלה לתואר ראשון


חברה, תרבות ואדם


מהעיר שבה אנו מתגוררים, דרך החוג הפוליטי עמו אנו מזדהים ועד למדינה שבה נולדנו, ישנם גורמים רבים שיכולים לתרום לעיצוב ההתנהגות שלנו ומכאן גם הבחירות, ההשקפות והדעות שלנו. מחקרים רבים לאורך השנים עסקו באופן שבו החברה והסביבה משפיעים על ההתנהגות של הפרט. תחום מדעי ההתנהגות מנתח את האדם ואישיותו ומתוך כך גם דן בשאלות על היבטים במדינה ובחברה האנושית כולה.


במכללה האקדמית הדסה שבירושלים אפשר ללמוד בתכנית לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כאחד ממסלולי ההתמחות בלימודי מדעי ההתנהגות. במסלול זה לומדי לנתח תופעות התנהגות אישי וחברתית דרך דיסציפלינת הסוציולוגי והאנתרופולוגיה. בוגרי התכנית יכולים להגיע בהמשך דרכם לתפקידים חברתיים בארגונים במגזר הציבורי והפרטי, וכן באפשרותם להמשיך ללימודים מתקדמים באקדמיה.


תכנית הלימודים

 

מטרת התכנית בחוג למדעי ההתנהגות להקנות לבוגרים ידע וכלים בתחום, אשר יסייעו להם להבנת מקורות והשלכות התנהגות האדם. הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה או אנתרופולוגיה, להשתלב במשרות שונות ותפקידים מגוונים בחברות פרטיות, מוסדות, ארגונים פוליטיים וכלכליים. מוסדות קהילה ורווחה, מוסדות חינוך, ארגוני המגזר השלישי ועוד.

 

הסטודנטים בהתמחות זו לומדים לעומק על האופן בו פרטים מתנהלים במסגרת החברתית. הם בוחנים תהליכים תרבותיים, חברתיים וארגוניים ולומדים על נקודות הזיקה והקשר ביניהם. במהלך לימודי מדעי ההתנהגות הם עוסקים בגורמים שמרכיבים את ההתנהגות האנושית ובמקביל דנים בענפים כגון ממשל, כלכלה ומדיה ובהשפעות שלהם על התנהגות האדם במסגרות שונות. נוסף על כך, הם בוחנים תהליכים פוליטיים וקהילתיים שתורמים לגיבוש של זהות חברתית, לאומית ואישית.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים שלוש שנים. שיעורים מתקיימים במתכונת בוקר. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובשיעורי בחירה בתחום ההתמחות שלהם. כמו כן, הם משתתפים בדיונים ובעבודה בקבוצות קטנות. באפשרותם גם ללמוד קורסים מחוגים אחרים במכללה כדי להעשיר את הידע והכלים שברשותם.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים בתכנית זו:

 

  • מהגרים ומיעוטים
  • זהות יהודית בתפוצות
  • שיטות מחקר כמותיות
  • רב תרבותיות בישראל
  • אתניות, לאומיות וזהות
  • תקשורת ניהולית ובין אישית
  • היבטים פסיכולוגיים בקונפליקטים
  • סוגיות אנתרופולוגיות בחברה הישראלית
  • היבטים סוציולוגיים של תרמילאות ותיירות
  • ועוד

 

על המכללה האקדמית הדסה


החוג למדעי ההתנהגות מציעה שתי התמחויות נוספות: לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות תקשורת וממשל ולימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות פסיכולוגיה. כמו כן, במכללה האקדמית הדסה מציעים עוד מסלולי לימוד ובהם לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי ניהול ארגוני שירות, לימודי תקשורת צילומית, לימודי עיצוב תעשייתי מכליל, לימודי מדעי איכות הסביבה ולימודי ביוטכנולוגיה. פועלות גם תכניות שונות לתואר שני.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה למדעי ההתנהגות על המועמדים להיות בעלי ציון בפסיכומטרי ובגרות מלאה ובה ציון חיובי 

 

נדרש ציון מתאם 530. ציון מתאם 680 ומעלה מזכה במלגת הצטיינות. תעודת בגרות מלאה עם ציון חיובי בבגרות באנגלית ברמה של לפחות 4 יחידות לימוד או תעודת סיום מכינה. ציון בבחינה הפסיכומטרית של המרכז הארצי לבחינות והערכה או ציון במבחן ת.י.ל - מבחן התאמה מטעם המכללה. ריאיון אישי בוועדת קבלה בחוג.


תעודה


לסטודנטים העומדים בכל הדרישות ומסיימים את הלימודים בהצלחה ניתן תואר ראשון BA במדעי ההתנהגות מטעם המכללה האקדמית הדסה. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים
Whatsapp Whatsapp