לימודי הנדסאי בניין - הנדסה אזרחית בשנקר הנדסאים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי הנדסאי בניין - שנקר הנדסאים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי בניין – הנדסה אזרחית – שנקר הנדסאים

 

יסודות חזקים

 

ענף הבנייה הוא אחד הענפים שמאז ומתמיד הובילו את המשק הישראלי, ובשנים האחרונות אנו חוזים בו צועד קדימה בצעדי ענק, יותר מאי פעם. כך, המקצועות הקשורים בענף זה הם מקצועות הדרושים תמיד במשק הישראלי – אלה מקצועות נחשבים ומבוקשים, וככל שגובר כוחו של הענף, נדרשים בו אנשים מקצועיים יותר – מקצוענים היודעים את מלאכתם היטב.

 

הנדסאי בניין הוא אחד המקצועות המעשיים ביותר בתחום הבנייה – הנדסאות מכשירה את הלומדים במסלוליה לעיסוק מקצועי בתחומים השונים, מתוך דגש על היבטיו הפרקטיים המעשיים, ומתוך התמיכה התיאורטית הנדרשת לשם כך. המסלול ללימודי הנדסה אזרחית – הנדסאי בניין – בבית הספר להנדסאים שנקר, הוא אחד המסלולים המובילים בתחום זה.

 

על המסלול בשנקר הנדסאים

 

המסלול להכשרה ולהסמכה של הנדסאי בניין בשנקר הנדסאים הוא מסלול המאושר ומוכר על ידי המה"ט – המכון הממשלתי לטכנולוגיה ומדע – הוא הגוף האחראי על הסמכות הנדסאים בארץ, בין השאר. תכנית לימודים זו מקנה לבוגריה את כל הידע התיאורטי והמעשי הנדרשים כדי לעסוק בפועל בענף הבנייה, כהנדסאים מורשים. כך, המסלול בנוי מהרצאות עיוניות מקיפות ומעמיקות ובמקביל – מהכשרה מעשית, הנערכת במעבדות ובסדנאות – בכיתות מחשבים ושרטוט.

 

בנוסף לזאת, התלמידים זוכים לסיורים במפעלים ובעסקים רלוונטיים לתעשייה ולתפקיד, באתרי בנייה רבים וכדומה. באופן זה הם מפנימים את החומר הנלמד הלכה למעשה. התכנית אף כוללת שיעורי עזר הניתנים על ידי בית הספר, לתלמידים הזקוקים להם – שיעורים הכלולים במסגרת שכר הלימוד. משך המסלול הוא כשנתיים וחצי במסלול במתכונת של לימודי בוקר, וכשלוש וחצי שנים במסלול במתכונת לימודי ערב.

 

התמחות

 

במסגרת מסלול זה מתאפשרת לתלמידים התמחות באחד משני הענפים הבאים: התמחות בניהול בנייה – שבה משתלבים הבוגרים בתום הלימודים כמנהלים וכמפקחים של אתרי בנייה שונים, או התמחות בתכנון מבנים – התמחות זו מאפשרת לבוגרים לעבוד בתפקידי ניהול ופיקוח על בנייה, ומאפשרת להם בנוסף זכאות לחתימה על מבנים בגובה של עד ארבע קומות.

 

נושאי הלימוד

 

הנושאים במסלול זה הם רבים ומגוונים והם מקיפים שלל מקצועות יסוד ומקצועות התמחות, כאמור. בין התכנים הנלמדים במסלול נכללים: מתמטיקה, פיזיקה, שרטוט טכני, חומרי בניין, דיני תכנון, שרטוט אדריכלי, גיאודזיה, כבישים ותשתיות, ניהול אתר, פיקוח על בנייה, בטיחות בבנייה, תמחיר, קונסטרוקציות בטון, פלדה ועץ, תוכנת אוטוקאד לשרטוט, תוכנת עתיר לחישובים, תוכנה לחישובי כמויות, ונושאים רבים נוספים.

 

מי יכול להתקבל למסלול לימוד זה?

 

תנאי הקבלה ללימודים במסלול הנדסאי בניין בשנקר הנדסאים הם תעודת בגרות מלאה בעלת ציון חיובי במתמטיקה ברמת שלוש יחידות לפחות, או לחילופין – תעודת בגרות שאיננה מלאה את כוללת מתמטיקה ברמת שלוש יחידות, אנגלית ברמת שלוש יחידות מינימום, והבעה עברית ברמה של שתי יחידות לימוד. בנוסף, יתקבלו בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעברו בהצלחה את הבחינות של המה"ט, בוגרי מכינות אקדמיות ישראליות, ובעלי תעודות מחו"ל – באישור מוסמך המעיד על תקפה של התעודה, ממשרד החינוך.

 

תעודות והסמכה

 

מסלול זה מעניק למסיימים אותו בהצלחה דיפלומת הנדסאי בניין מוסמך, הסמכה המקנה להם זכויות חתימה, פיקוח וניהול שונות בענף הבנייה – יש להדגיש כי זכות החתימה היא מיידית בתום הלימודים ולא דרושה לשם כך תקופת התמחות נוספת. יתר על כן, התעודה מאפשרת להם להירשם כ"קבלנים רשומים" אצל רשם הקבלנים, בהתאם לדרישותיו ולניסיון המעשי הנחוץ לשם כך.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בתום הלימודים, בוגרי תכנית זו אוחזים בידם את שלל הסמכויות והאפשרויות המקצועיות כפי שהוצגו לעיל. כך, באפשרותם להשתלב כשכירים או כעצמאיים באתרי בנייה, כמנהלים של פרויקטים מסוגים רבים ושונים, כמפקחים, או אף במשרדי תכנון בנייה. שימו לב כי על מנהלי עבודה באתרי בנייה לעמוד בהסמכה החיצונית הנדרשת לשם כך על ידי משרד התעשייה והעבודה, וכי קבלנים רשומים – עליהם לעמוד בתנאים להרשמה כדין אצל רשם הקבלנים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר הנדסאים - לימודי הנדסאים | תואר הנדסאי בשנקר

חוות דעת של סטודנטים על לימודי הנדסאי בניין - שנקר הנדסאים

התקבלו 10 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

שנקר - הנדסאים
24/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

במכללת שנקר אני אוהב את האווירה,המרצים,העזרה שניתנת בתגבורים לפני מבחנים ואת חבריי לספסל הלימודים,הד קרא עוד...

על הקמפוס

שנקר זוהי מכללה שמתמחה במקצועות העיצוב,הנדסה ואומנות. שנקר הנדסאים מתמחה במקצועות אלו במסגרת תעודת  קרא עוד...

טיפים

כהמלצה,הייתי מציע ללכת לכמה שיותר ימים פתוחים בכמה שיותר מכללות ואוניברסיטאות על מנת לקבל תמונת מצב  קרא עוד...

שנקר - הנדסאים
31/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הלימודים מעניינים מאוד אגודת סטודנטים שדואגת מעל ומעבר

על הקמפוס

אני לומד לימודי הנדסאי בניין בשנקר הנדסאים בתל אביב. הלימודים מאוד מעניינים, המרצים מעולים, היחס של  קרא עוד...

טיפים

תאמינו בעצמכם תעשו מה שאתם אוהבים כמוני. ותגשימו את החלומות שלכם ותחשבו בגדול


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום הנדסאים

לימודים במרכז ובשפחה להנדסאי חשמל
רז
1 תגובות
מתלבט בין הנדסאי חשמל לבניין
שניר
1 תגובות
באיזה תחום הנדסאי יש הכי הרבה ביקוש?
חכם
1 תגובות
לימודי הנדסאי צילום ומדיה בקריית אונו
קרן חורש
1 תגובות
טכנאי תעשייה וניהול יכול להתקבל להנדסאי חשמל?
גבריאל טל
1 תגובות
השלמה מטכנאי להנדסאי תעונ
בני
1 תגובות
ההבדל בין טכנאי מכשור רפואי למהנדס מכשור רפואי
יוליה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp