לימודי הנדסאי חשמל במכללה האזורית צפת

המכללה האזורית צפת

לימודי הנדסאי חשמל במכללה האזורית צפת - בית הספר להנדסאים


מקצועיות בעולם החשמל


ממערכות חשמל בתעשייה, דרך מערכות בקרה ואוטומציה מתקדמות ועד יישומי חשמל סולארי ובתים חכמים, אלה הם רק חלק קטן מהמערכות בהן מתמקדים הנדסאי חשמל בעבודתם. במסגרת תחומי האחריות שלהם, הם מתכננים מערכות לשימוש תעשייתי, מסחרי ופרטי ואחראיים על ייצור, פיקוח, התקנה, בקרה ואחזקה. תחום החשמל לעולם לא חדל להתפתח וכך ישנו ביקוש מתמיד להנדסאי חשמל איכותיים שיכולים לסייע לקדם את התעשייה הישראלית.


המכללה האזורית צפת מפעילה בית ספר להנדסאים, שבו אפשר ללמוד גם בתכנית לימודי הנדסאי חשמל. מסלול זה מקנה לבוגריו מקצוע מבוקש ומעניק להם גם תעודת חשמלאי מוסמך שמוכרת על ידי משרד הכלכלה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול לומדים לתכנן מערכות ולוחות חשמל עבור מבנים תעשייתיים ומסחריים. נוסף על כך, הם דנים בתהליכי פיקוח על מערכות חשמל, בפיתוח של מערכות אוטומציה ובקרה ותכנון של מערכות חשמל ביתיות. כמו כן, הם מתוודעים לתקינה בתחום החשמל ולכתיבה וקריאה של מפרטים טכניים וכן רוכשים מיומנויות הדרכה של עובדים בתעשייה.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במתכונת לימודי ערב להנדסאים, אורכם הוא שלוש שנים והשיעורים מתקיימים בשלושה ימים בשבוע. המסלול משלב לימוד תיאורטי עם התנסות מעשית בעבודה עם מערכות חשמל, דרך סדנאות ומעבדות ולקראת סיום הלימודים גם באמצעות פרויקט הגמר המסכם. חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי יכולים לקבל מימון עד 100 אחוזים משכר הלימוד, עד חמש שנים ממועד השחרור, לפי נהלי מה"ט והחוק לחיילים משוחררים.


על מוסד הלימוד


בית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת עורך מגוון רחב של מסלולי לימוד, בהם לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תוכנה ולימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. מוצעת גם מכינה טכנולוגית להנדסאים. כמו כן, המכללה מפעילה תכניות שונות ללימודי תעודה, בית ספר לאמנויות ובית ספר להידרותרפיה. תכניות הלימוד של המכללה, שממוקמת בקמפוס המכללה האקדמית צפת, מותאמות לדרישות התעשייה ושואפות לסייע לתלמידים למצות את יכולותיהם המקצועיות וכך להשתלב במגוון אפיקים במשק.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי ההנדסאים נדרשים לעמוד בדרישות מה"ט, בהן תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית ובה ציון עובר בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד. יכולים להתקבל גם בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים ומועמדים מעל גיל 35 בהצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד.


תעודה


בוגרי תכנית זו זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי חשמל מטעם מה"ט והמכללה האזורית צפת. כמו כן, הם זכאים להירשם כחשמלאי מוסמך. עם צבירת וותק בעבודה הם יכולים לעלות בדרגות ההסמכה בחשמל, כך אחרי שנה הם יכולים לקבל דרגת "חשמלאי מעשי" ואחרי שנה נוספת של ניסיון, להגיע לדירוג "חשמלאי הנדסאי" אשר מתיר חתימה לתכנון של מערכות מורכבות תעשייתיות וביתיות.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת

חוות דעת של סטודנטים על האזורית צפת - הנדסאי חשמל

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המכללה האזורית צפת
28/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חוץ מזה שהמרחק החניון לכיתה הוא מאוד רחוק ותלול אבל היחס והרצון לעזור של המרצים וחברים מפצה בהחלט... קרא עוד...

על הקמפוס

לא יודע מה לספר כי אני ממש לא מתערבב או מבלה את שעות היום שם כי הלימודים הם לימודי ערב

טיפים

יש להשקיע ולחזור על החומר ולשמור על השקט בשעת השיעור. חשוב מאוד לדאוג לכל נושא המנהלתי בכדי שבשעת הל קרא עוד...

המכללה האזורית צפת
28/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני למדתי במכללת צפת תואר ראשון בכללכלה ומינהל עסקים לפני 3 שנים יצאתי לא הכי מרוצה לאחר שנירשמתי במ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס תמיד נקי ומסודר ישנה בעיה בכל מכללה כמכללה שיש בעית חניות והמכללה מודעת לזה ונותן כמה שאפשר מ קרא עוד...

טיפים

לבוא בגישה שלילמוד ולתת הכל לחזור על הכל בבית לא ליסתמך על לימודים רק במכללה זה העתיד ולא מעבירים את קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp