תואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל

תואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל בשומרון פועלת תכנית תואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות, אשר מתאימה לבוגרי לימודי ניהול מערכות בריאות וכן לבעלי השכלה רפואית אשר עוסקים בתפקידים ניהוליים ומתמודדים עם שלל אתגרים שניצבים בפניהם במסגרת עבודתם. תכנית זו באה לתת מענה לצורכים שנובעים מדרישות מנהלים ומקבלי החלטות במנהל הרפואי של המאה העשרים ואחת.


התכנית נבנתה תוך התאמה והבנה של צורכי עובדים ומנהלים במערכת הבריאות. בוגרי תכנית זו מקבלים הכשרה וכלים לתפקידי ניהול בכירים במערכות הבריאות, כגון בתי חולים, בתי אבות, קופות חולים ומוסדות נוספים במערכת הבריאות הישראלית.


תכנית הלימודים


התואר השני במנהל ומדיניות מערכות בריאות מעניק לסטודנטים כלים עיוניים ופרקטיים בנוגע לקביעת מדיניות במערכת הבריאות ברמה ארגונית מקצועית וגבוהה. בתכנית לומדים בקורסים בענפי ניהול בתי חולים וארגוני בריאות וכן דנים בנושאים במנהיגות ובריאות. התכנית מכשירה מנהלים למערכות בריאות שברשותם ראייה כוללת והבנה מקיפה של הסביבה הרפואית, הטכנולוגית והאתית.


אחרי הנחת תשתית מעמיקה ורחבה בתחומים שונים, הסטודנטים יכולים לבחור בין קורסים בחירה שדרכם נחשפים להיבטים מגוונים של קביעת מדיניות ושל ניהול מערכות רפואה ובריאות מתקדמות. דרך קורסים אלה עוסקים בשלל תחומים רחבים כגון רפורמות במערכת הבריאות, הערכת טכנולוגיות, תכנון בקרה של מוסדות הבריאות, הסדרה ומדיניות של מערכות בריאות ונושאים נוספים.


מסלולי לימוד


בתואר השני במנהל ומדיניות מערכות בריאות פועלים שני מסלולי לימוד:

 

 

  • מסלול עם תזה, אשר מאפשר המשך ישיר לתואר שלישי (דוקטורט)
  • מסלול ללא תזה, אשר מעניק תואר שני בלבד


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים. התכנית שמה דגש על ניתוח של אירועים ומצבים אקטואליים בארץ, כדי להפגיש את הסטודנטים עם בעיות שוטפות במערכת הבריאות הישראלית וכדי לספק להם כלים להתמודדות עם בעיות במערכת הסבוכה.


סגל הוראה


סגל המחלקה למנהל ומדיניות מערכות בריאות מורכב מסגל בכיר ופרופסורים אשר משלבים ניסיון ניהולי וניסיון רפואי פרקטי כגון ניהול קופות חולים, ניהול בתי חולים, פעילות במשרד הבריאות, בחיל הרפואה, במוסדות רפואיים פרטיים וציבוריים ובמסגרת נוספות. נוסף על כך, הסגל האקדמי עוסק בקידום מחקר בתחומי הבריאות בארץ ובעולם.


על מוסד הלימוד


בבית הספר למדעי הבריאות של אוניברסיטת אריאל ניתן למצוא גם תואר שני בפיזיותרפיה ומסלולים שונים לתואר ראשון. נוסף על כך, בבתי הספר בפקולטות הנוספות של האוניברסיטה פועלות תכניות לתואר שני כגון תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במתמטיקה יישומית ומדעי המחשב, תואר שני בעבודה סוציאלית, תואר שני בפסיכולוגיה ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית על המועמדים להיות בוגרי לימודי מנהל מערכות בריאות בממוצע של לפחות 80. בוגרים של תואר ראשון מתחומים אחרים נדרשים לעבור קורסי השלמה לפי החלטת הוועדה. כדי לקבל את המידע העדכני והמדויק לגבי תנאי קבלה, אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


תואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות M.H.A. מוענק על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון לסטודנטים שמשלימים את כל חובות התכנית בהצלחה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - תואר שני במנהל מערכות בריאות
התקבלו 7 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
07/12/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אןהב באוניברסיטת אריאל את הנכונות של המרצים לעזור בכל שעה ושלב. רוב המרצים מובנים, והאווירה בש קרא עוד...

על הקמפוס

למרות שאוניברסיטת אריאל ממוקמת במקום שלא קל להגיע אליו , הוסיפו באוניברסיטה מערך טרפים שהפך את החיסר קרא עוד...

טיפים

תבדקו הייב אם יש לכם אפשרות להגיע . תבדקו את מספר הימים שאתם לומדים במשך השבוע. תדעו ששכר לימוד לא נ קרא עוד...

אוניברסיטת אריאל
12/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שיש המון גוונים של אנשים ואתה מוצא את החברים שלך, פחות אוהבת שזה גדול ולעמים את לא מקבלת  קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס פשוט גדול,החניה רחוקה מהקמפוס ובבוקר יש קצת פקקים .ולכן צריך לצאת טיפה יותר מוקדם..

טיפים

תואר לא מסובך,אך נדרשת השקעה ואפשר לשלב עבןדה בחצי משרה בחלק מהזמן וחלק מהזמן רק 30 אחוז משרה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp