לימודי המשך באמנות במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

אהבת? שתף ב:

לימודי המשך לאמנים במכללה האקדמית בית ברל

 

דיוקן האמן

 

עולם האמנות העכשווית מתפתח ונוצר בתוך הקשרים תרבותיים, כלכליים, אינטלקטואליים וחברתיים מורכבים ודינאמיים. יוצרים צעירים בוגרי בתי ספר לאמנות, זקוקים פעמים רבות לסביבה תומכת מחד ומאתגרת מאידך, שתאפשר להם דיאלוג פורה עם יוצרים וחוקרים בעלי מגוון התמחויות. התכנית ללימודי המשך בפקולטה לאמנויות בבית ברל נועדה לענות על דרישה זו, והיא משמשת זרז משמעותי לפיתוח העשייה האמנותית של הסטודנטים ושל סגל המורים גם יחד.


תכנית הלימודים

 

לימודי האמנות בתכנית מאפשרים לתלמידים גישה נוחה לאמצעים טכניים, וחושפת אותם למגוון תכנים בתחומים כמו קולנוע, אמנות, פילוסופיה, תיאוריה ופדגוגיה. משתתפי ההכשרה משובצים בשיעורים המועברים במסגרת מסלולי הלימוד השונים במדרשה, כל אחד לפי צרכיו. במקביל, מציעה התכנית מודלים מתקדמים של הוראה ולמידה, וסגל מנחים הנבחר עבור כל משתתף בהתאמה אישית.

 

מתכונת הלימוד

 

המסלול ללימודי המשך לאמנים בבית ברל מתפרשים על פני שנתיים. הם כוללים עבודה עצמאית בסטודיו אישי, ימי הנחייה מרוכזים, הרצאות של מרצי חוץ מהארץ ומהעולם, סדנאות וביקורי סטודיו. בסמסטר הראשון ללימודים, כל אחד מהסטודנטים כותב מסמך הצהרת כוונות, ולפיו מוצמד לו מנחה בתחום התמחותו, וכן יועץ מדיסציפלינה רלוונטית נוספת. בהמשך כל אחד מהם עובד על פרויקט גמר אישי, ומדי שנה מוצגות עבודות הגמר של הסטודנטים בגלריה של המדרשה.

 

תנאי קבלה

 

התכנית ללימודי המשך במדרשה לאמנות מיועדת לאמנים בוגרי מסגרות להשכלה גבוהה באמנות ולאמנים בעלי ניסיון מקצועי או תואר אקדמי בתחומים אחרים. כחלק מתהליך הקבלה, עליהם להציג תיק עבודות, להעיד בכתב על ניסיונם באמנות או בקולנוע ולעבור ראיון אישי.

 

סגל המורים

 

בראש התכנית עומדת אמנית ניו מדיה זוכת פרסים, שבמקביל להתפתחותה כיוצרת השלימה גם לימודים לתואר ראשון, שני ודוקטורט במתמטיקה. בעבודותיה היא יוצרת שילובים בין חפצים טכנולוגיים, וידאו, צילומים עצמיים וסרטי מציאות מדומה. לצדה מלמדים תיאורטיקנים ואנשי אקדמיה, העוסקים בביקורת אמנות, ובקשר שבין היצירה לבין פסיכואנליזה, היסטוריה ותרבות. בנוסף אליהם נמנים על סגל ההוראה של המדרשה כ - 50 אמנים פעילים ואוצרים בעלי מוניטין בארץ ובעולם.

 

להלן מספר דוגמאות למנחים ומרצים שתוכלו להכיר במסגרת הלימודים: ציירת זוכת פרס ישראל לאמנות פלסטית, שיוצרת קולאז'ים העוסקים במתח שבין התפיסה החזותית לבין המילה הכתובה; ציירת וצלמת בוגרת בצלאל, שלמדה גם במכון פארט הניו יורקי וזכתה בפרס רפפורט לאמנים בכירים; אמן ואוצר שעמד בעברו בראש המחלקה לאמנות של בצלאל, לקח חלק בעשרות תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד בארץ ובעולם וזכה בפרסים רבים על פועלו האמנותי; צייר שהוא גם פובליציסט וסופר, המתמחה בסגנון "דלות החומר" ומשלב בעבודתו ביקורת חברתית נוקבת וסממנים ארס פואטיים; ועוד רבים.

 

מלגות

 

במסגרת התכנית ללימודי המשך באמנות מוצעות לסטודנטים מצטיינים מספר מלגות שכר לימוד מלאות.

 

 

תעודה

 

בוגרי המסלול העומדים בחובות הלימודים ומגישים את פרויקט הסיום, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעמה של המדרשה לאמנות במכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

תואר שני בטיפול באומנות
אמנה
2 תגובות
קורס מדידה והערכה בשנה הקרובה
רחלי כהן
ללא תגובה
יעוץ לימודים לאחר לימודי מגדר
נהורה
ללא תגובה
מועדי פתיחת קורס עריכה באנגלית
רחל אביטן
ללא תגובה
לימודי ערב לתואר ראשון בקרימינולוגיה
קשת
ללא תגובה
תואר שני בהבעה ויצירה
מיכל אלירז מאירוביץ
ללא תגובה
קורס חינוך למיניות בריאה
ויולט
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי עריכה לשונית?
חיה חדד
1 תגובות
תנאי קבלה למנהל מדיניות ציבורית
ספיר מיכאלזון
ללא תגובה
קורס בהנחיית מרים בן יהודה
לירון ארד
1 תגובות
מה תנאי הקבלה ללימודי מגדר?
שיאונה בורד
1 תגובות
מתי נפתח קורס מידענות?
סיגל אקלר
1 תגובות
גישה למאמר שמופיע בספריית בית ברל
תמי
1 תגובות
קורס הוראה מתקנת בשעות הערב
שירית רוזנצוייג
1 תגובות
תחילת לימודי קרימינולוגיה - המכללה האקדמית בית ברל
טאהא מוחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום