רוצה פרטים על לימודי המשך ברפואה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי המשך ברפואה - יש לאן להתקדם

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי המשך ברפואה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי המשך למתמחים ולרופאים
 
מקצוע מתחדש
 
התקדמות המחקר הרפואי בשנים האחרונות, הגילויים החדשים והפיתוחים השונים, הולידו את הצורך בהשכלה מתמשכת של קהל הרופאים. במדינות מסוימות רופאים מחויבים להשתתף בתכניות ללימודי המשך על מנת לחדש את הרישיון המקצועי שלהם. בעבר, לימודים אלה היו ממומנים על ידי חברות תרופות, בעלות אינטרסים כלכליים, מה שיצר בעיה של ממש בשדה הרפואה. היום ישנם איגודים מקצועיים וגופים אקדמיים הנותנים חסות לתכניות מקצועיות אלו כדי להגן על טהרתן.
 
מלבד הלימודים המתמשכים (CME), ישנם גם לימודי המשך קליניים בתחומי רפואה ספציפיים, לימודי תעודה מתקדמים ולימודים בין תחומיים. בשנים האחרונות נפתחו קורסים ברפואה משלימה ובדיקור, כחלק מן המערך החדש של השירותים הרפואיים, המשלב גישות ושיטות אבחון וטיפול ממזרח וממערב. זאת לאור ההכרה ביעילות ובאמינות המדעית של חלק מכלי הרפואה המזרחית המסורתית.
 
התמחויות קליניות
 
לימודים קליניים מהווים מסגרת להתמחות בתחום רפואי מסוים עבור בוגרי לימודים כלליים ברפואה, ובמהלכם מתכוננים הסטודנטים לבחינות ההסמכה בהתמחות הספציפית. ניתן לבחור בין התמחויות כגון: רפואת משפחה, רפואת נשים, רפואת ילדים,  גריאטריה, רפואת עיניים, כירורגיה, פסיכיאטריה, אורתופדיה, וכן הלאה. ההתמחות עצמה מתבצעת בבית חולים, וכוללת פן עיוני ופן מעשי, עבודה עם מטופלים אמיתיים בפיקוח וליווי של רופא מומחה.
 
לימודי תעודה מתקדמים
 
בתכניות אלו המשתלמים לומדים על שיטות הדמיה חדשות, מתעדכנים בכלי אבחון - בדיקות ומבחנים, משמעות סימפטומים מסוימים וכדומה. הם מתעשרים בידע על היבטים משמעותיים המתלווים להיבט הגופני של מצבים פתולוגיים, כמו למשל – היבטים פסיכולוגיים והיבטים משפטיים. הם מתעדכנים בשינויים שחלו בתפקידיהם ובמכלול כישוריהם של אנשי הצוות הטיפולי השלם. וכן הלאה.
 
 
לימודים בתכניות מתקדמות לתעודה אורכים בין שנתיים לשלוש שנים, וכוללים הצגת מקרים, כתיבת דוחות ומעבר של מבחן מסכם. דוגמאות לקורסים מסוג זה הם: קורס רפואה לשיכוך כאב, קורס פסיכיאטריה של הזקנה, קורס רפואת ספורט ועוד.
 
לימודים בין תחומיים
 
הלימודים הבין תחומיים מהווים הכשרה לאנשי מקצוע בשיטות אבחון וטיפול מתחומים נוספים. כך למשל, רופאי שיניים יכולים להשתתף בקורס היפנוזה, הכולל גם לימוד של יסודות הפסיכותרפיה הדינמית. דוגמא אחרת היא קורס משפטי בנושא חוק הביטוח הלאומי, המיועד לרופאים.
 
לימודים מתמשכים CME
 
בקורסים המשתייכים ללימודי CME נלמדים נושאים רלוונטיים כגון: דיבור עם בני נוער על שימוש בסמים, בעיות משקל אצל ילדים, טיפולים חדשניים להפרעות קשב וריכוז, השפעות התזונה על התפתחות תקינה ועל מצב בריאותי, שיטות לגמילה מעישון, טיפול בסטרס, יתרונות הפעילות הגופנית ועוד. הלימודים בארץ פונים בעיקר לרופאי משפחה.
 
קהל היעד
 
הלימודים הקליניים מיועדים לבוגרי השלב הראשון של לימודי הרפואה, הנמצאים בשלב בחירת ההתמחות וההכנה להסמכה. לימודי ה – CME מיועדים לרופאים מוסמכים ומורשים מכל התחומים. הלימודים הבין תחומיים מיועדים גם לאנשי מקצועות העזר הרפואיים, כאחיות, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים קליניים ועוד.
 
מוסדות לימוד
 
  • הטכניון – יחידה ללימודי חוץ והמשך – שם מתקיימות תכניות מתקדמות להסמכת מתמחים ולתעודה עבור רופאים בתחומי האורתופדיה, רפואת המשפחה, גניקולוגיה ומיילדות.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב – בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטה פועל בית ספר ללימודי המשך ברפואה, המציע קורסים להתעדכנות רופאים, אחיות ומטפלים, תכניות השתלמות ולימודי תעודה.

 

  • אוניברסיטת תל אביב – מציעה לימודי CME ולימודי דיפלומה מתקדמים לרופאים מומחים, קורסים בין תחומיים לאנשי מקצועות הבריאות והרפואה ולימודים קליניים למתמחים, בתחומים מגוונים מאד.

 

  • ההסתדרות הרפואית בישראל – מציעה השתלמויות בתחומים כגון: רפואה משלימה ואינטגרטיבית, אבחון וטיפול בליקויים בתפקוד המיני, טיפול בדיקור ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי המשך ברפואה?

רוצה לדעת יותר על לימודי המשך ברפואה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: לימודי המשך ברפואה

התקבלו 10 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp