קורס הידרותרפיה למקצועות פרא רפואיים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס הידרותרפיה למקצועות פרא רפואיים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס הידרותרפיה למקצועות פרא רפואיים במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל

 

הידרותרפיה היא טיפול במים. הייחודיות של המים היא שהם מקנים יציבה, מספקים התנגדות לתנועה אקטיבית ומאפשרים אבדן של כוח הכבידה ויצירת כוח הציפה המאפשר פעילות שיקומית שאינה מתאפשרת בסביבה יבשה. המים מאפשרים תהליך אבחוני וטיפולי כאחד ואפשרות עבודה חכמה ומבוקרת על שירי האמצע, שירי השלד, תנועה ותנוחה סימטרית.

 

מחקרים מוכחים כי הטיפול ההידרותרפי נמצא יעיל במיוחד לשיקום של מחלות נוירולוגיות שונות כגון פרקינסון, אירוע מוחי, נפגעי חוט השדרה והראש ולתינוקות וילדים בעלי בעיות התפתחותיות. כמו כן, הטיפול נמצא יעיל גם במקרים של תסמונת פוסט טראומתית, מחלות ריאה, בעיות תקשורת ועוד.


תכנית הלימודים

 

קורס הידרותרפיה למקצועות פרא רפואיים במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר נמצא תחת הפיקוח של הארגון הישראלי להידרותרפיה. משתתפי הקורס לומדים תחילה על ההיסטוריה של התחום הטיפולי ולאחר מכן הם לומדים על היבטים פיזיולוגיים של גוף האדם והדרכים שבהן טיפול במים יכול לעזור להם.

 

תכנית הלימודים מכשירה את התלמידים על שיטות טיפול שונות המותאמות למצבים בריאותיים כמו בעיות אורטופדיות ובעיות נוירולוגיות וכן על טיפולים המתמקדים באוכלוסיות מסוימות, כמו טיפול באוכלוסייה מבוגרת, טיפול בילדים, טיפול פרטני וטיפול קבוצתי. כמו כן, הקורס מקנה הסמכה בינלאומית על שיטת הלוויק - גישה טיפולית אקטיבית המקנה הן מיומנויות שחייה והן מיומנויות טיפוליות בסיסיות.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 90 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 7 מפגשים. שעות הלימוד מחולקות ל - 50 שעות לימוד ול - 40 שעות סטאז'. השיעורים מתקיימים ארבע פעמים בשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים.

 

הקורס כולל שעות התנסות במים בבריכה טיפולית. הבריכה תוכננה במיוחד למתן טיפולים והיא החדשנית ביותר בארץ ומיועדת למטרות טיפוליות. המים בבריכה מחוממים לטמפרטורה של 34.4 מעלות, הבריכה מקורה ובעומק של 1.2 מטר ומצוידת באביזרים ומתקנים.

 

נושאי לימוד

 

  • מבוא להידרודינמיקה
  • אחזקת בריכה טיפולית
  • יסודות ההידרוסטאטיקה
  • טיפולי מים מיועדי גריאטריה
  • השפעות פיזיולוגיות של טיפול במים   
  • שיטת שואו
  • שיטת הליוויק
  • התפתחות הילד
  • סוגיות בנוירולוגיה   
  • ועוד


על מוסד הלימודים

 

המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר מקנה לכל אחד ואחת את האפשרות ללמוד, לרכוש השכלה ומקצוע יישומי לחיים ולפתח את הקריירה. תכניות הלימוד של המרכז משלבות ביחד תיאוריה עם פרקטיקה כדי שהתלמידים ירכשו את ארגז הכלים העשיר ביותר לקראת היציאה לשוק העבודה. החטיבה לתרפיה ושיקום של המרכז מציעה מבחר רב של קורסים, ובהם קורס מדריכי הפעלת תינוקות במים, קורס עיסוי רפואי, קורס הידרותרפיה וקורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים.

 

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד לסטודנטים שנה ג' ו - ד' לפיזיותרפיה וכן לעוסקים במקצועות הפרא רפואיים, כמו מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת וכן לאחים ולרופאים שמעוניינים ברכישה של מיומנויות טיפול נוספות.

 

תעודה

 

לבוגרים שעמדו בדרישות הפדגוגיות ועברו סטאז' מלא, תוענק תעודת גמר "הידרותרפיסט מוסמך" על ידי המכללה האקדמית ספיר, המרכז ללימודי חוץ והמשך, מטעם הארגון הארצי להידרותרפיה והמרכז ההידרותרפי שער הנגב.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp