קורס הידרותרפיה במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר

המכללה האזורית צפת

קורס מטפלי הידרותרפיה במכללה האזורית צפת

 

 

מים הם הכוח המניע של החיים ונוסף לפן הקיומי פיזיולוגי שמתאפשר רק בסביבת מים, מיוחסים להם כוחות טיפוליים ומחזקים החלים הן על הגוף והן על הנפש. כוחם הרפואי של המים הלך והשתכלל עם הדורות והטיפול במים כבר אינו בגדר דבר דתי או רוחני בלבד. ההכרה ביכולת של המים לסייע בבעיות פיזיולוגיות שיקומיות מצד אחד ונפשיות פסיכולוגיות מצד שני הביאה לפריחה של תחום הטיפול במים.

 

ההידרותרפיה היא למעשה שיטת ריפוי במים אשר מסייעת לטיפול במגוון בעיות רפואיות לרבות בעיות אורטופדיות, בעיות מוטוריות ובעיות נוירולוגיות. קיימות מגוון שיטות טיפול במים אשר מסייעות לפתרון בעיות בקרב אוכלוסיות שונות, אולם שיטת ההידרותרפיה היא שיטה ותיקה ונפוצה שמתאימה לטיפול בכלל האוכלוסיות.

 

תכנית הלימודים

 

קורס הידרותרפיה במכללה האזורית צפת מכשיר מטפלים ברמה גבוהה ומפגיש אותם עם טכניקות הטיפול השונות אשר מבוצעות בשיטת ההידרותרפיה. לשם כך משתתפי הקורס לומדים הן על היבטים פיזיולוגיים, כמו אנטומיה, נוירולוגיה ופתולוגיות והן על היבטים טיפוליים כמו אבחון, תכנון טיפול ותרגול מעשי במים.

 

תכנית הלימודים מתמקדת במידה רבה בפיתוח היכולות והמיומנויות המעשיות של המשתתפים בשיטה וחלק נכבד מהקורס מוקדש לתרגול מעשי שבמהלכו הסטודנטים מתאמנים בטכניקות הטיפול השונות בבריכות השחייה במכללה. המשתתפים בקורס הידרותרפיה יכולים לבחור את אוכלוסיית הטיפול שבה הם מעוניינים להתמחות במהלך לימודיהם מבין קבוצות הטיפול הבאות: הפעלת תינוקות, טיפול בילדים, שיקום אורטופדי או שיקום נוירולוגי, לימוד שחייה ועוד.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא 380 שעות לימוד ו - 120 שעות סטאז'. הלימודים נמשכים כשני סמסטרים והשיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים. קבוצות הלימוד הן קטנות כדי לאפשר הכרה של התלמיד ולחזק אותו במקומות שבהם הוא מתקשה.

 

נושאי לימוד

 

  • שיקום לב ריאה
  • התפתחות ילדים
  • מבוא לפיזיולוגיה
  • סוגיות באורטופדיה
  • פסיכולוגיה שיקומית    

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האזורית צפת היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה המיועד לתושבי צפת וסביבתה. המכללה שמה דגש על חשיבות היחס האישי במהלך הלימודים למען ההצלחה של הסטודנטים שלה ולכן היא מקפידה על ליווי צמוד של כל תלמיד ותלמיד לאורך כל תקופת הלימודים. האווירה הייחודית של המכללה והנוף ההררי הנשקף ממנה מעניקים לחוויית הלימוד רובד נוסף שאינו קיים במוסדות לימוד אחרים. במכללה פועלות כמה יחידות לימוד שבהם אפשר ללמוד במגוון רחב של קורסים – בית הספר להנדסאים, היחידה ללימודי חוץ, בית היוצר ומטפלי הידרותרפיה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס מטפלי הידרותרפיה צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד עם יכולת שחייה בסגנון חזה, גב וחתירה. הקבלה ללימודים מותנה בראיון אישי.

 

תעודה

 

בתום הקורס התלמידים מקבלים ארבע תעודות גמר – תעודת מטפל במים מטעם המכללה האזורית צפת ובריכת יערה, תעודת סיום קורס וואטסו מטעם הארגון הבינלאומי Waba, תעודת סיום קורס שחיית תינוקות ותעודת סיום קורס הלוויק.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp