קורס רדיו ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - קורס רדיו.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שדרנות רדיו במכללה האקדמית לחינוך אורנים - היחידה ללימודי חוץ


ללמוד על תדר גבוה


במשך שנים רבות מלווה הרדיו את חיי היום יום של האדם. מדיווח על אירועים משמעותיים ועד להשמעת מוזיקה להנעמת שעות הפנאי, לרדיו יש תפקיד חשוב בקאנון התרבותי שלנו. עבור רבים מאיתנו, הזיכרון של חיפוש התחנה, הגברת המוזיקה וההאזנה אליה נקשר לחוויה חיובית ונעימה. הרדיו גם ממלא תפקיד חיוני בהעברה של מידע ומסרים חדשותיים ובסיקור של אירועים אקטואליים.


ישנם אולי מי שחושבים שהרדיו הוא נחלת העבר אך לאמיתו של דבר, מדובר במדיום צומח ומתחדש שהוא רלבנטי היום יותר מתמיד. פודקסטים ותכניות רדיו אינטרנטי הן היום אחד האפיקים המשמעותיים בזירה התקשורתית הדיגיטלית ומאפשרות לקהלי יעד רבים ומגוונים לצרוך תכנית איכותיים שמותאמים להם.


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים עורכת קורס שדרנות רדיו, אשר מתמקד בתחום הרדיו הקהילתי ומעניק למשתתפיו את כל הכלים הנחוצים לתכנון, להפקה ולשידור של תכנית רדיו אישית. המסלול סוקר מגוון של תהליכים וכישורים שחשובים עבור שדרני רדיו בעולם המדיה הדינמי של היום ובעזרת הידע והמיומנויות שנרכשים במהלך הקורס הבוגרים יכולים להקין תכנית רדיו משלהם וכך להעביר מסרים ותכנים אל קהלי ידע מגוונים ביותר ולגעת בלבם של המאזינים שלהם.

 


תכנית הלימודים


קורס זה בא להקנות למשתתפים בו מיומנויות בסיסיות בעולם שדרנות הרדיו. המשתתפים לומדים על תהליך ההפקה וההגשה של תכניות רדיו, בדגש על רדיו קהילתי. בהמשך, הם מתוודעים למבנה של שעת השידור ומכירים מונחים מרכזיים בתחום הרדיו לצד מיומנויות בסיס בטכנאות רדיו. כך הם בוחנים כיצד בונים אייטם, לומדים כיצד כותבים ועורכים ראיונות, סוקרים סוגיות בתחום התחקירנות וכן עוסקים בהגשה ועריכה מוזיקלית. כמו כן, הם עוסקים בדרכים בהם ניתן להעביר סיפור רדיופוני מעניין ומשמעותי דרך תכניות רדיו אשר יכולה לעסוק בנושאים חברתיים וקהילתיים משמעותיים ומרתקים.


מתכונת הלימוד


בקורס זה נכללות כ - 24 שעות לימוד אקדמיות. התכנית מחולקת ל - 4 מפגשים אשר נערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. כמו כן, נערכים שני מפגשים נוספים במתכונת אישית, בהם המשתתפים מתרגלים באופן מעשי מיומנויות שדרנות. תכנית זו מתנהלת במתכונת סדנאית ובמהלכה המשתתפים מתרגלים את תהליכי שדרנות הרדיו דרך מגוון של תרגילים וסימולציות. כמו כן, הם מבצעים פרויקט מסכם, במהלכו הם מגישים תכנית רדיו אישית לפי הסטנדרטים והעקרונות שנלמדים במהלך הקורס.


נושאי הלימוד


לאורך הקורס נלמדים מגוון של נושאים וביניהם גם:

 

 • עריכה מוזיקלית
 • מבנה שעת שידור
 • תורת הריאיון והתחקיר
 • עקרונות סיפור רדיופוני
 • אינטונציה בהגשת רדיו    
 • מבנה אייטם
 • טכנאות רדיו
 • אותות ולינקים
 • הגשה ודיקציה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ אשר פועלת במכללה האקדמית אורנים מציעה קורסים והכשרות למורים ולתרפיסטים, דרכם הם יכולים לצבור מיומנויות מקצועיות חדשות ולקדם את הקריירה. בין המסלולים הנלמדים ביחידה אפשר למצוא קורסים שמתמקדים בפיתוח קריירה שנייה וברכישת תעודה מקצועית לקידום אנשי הוראה. קורסים אלה כוללים בין היתר קורס עריכה לשונית, קורס מידענות וספרנות, קורס ייעוץ ארגוני, קורס הנחיית קבוצות בגישות אינטגרטיביות, קורס תרגום, קורס הדרכת דיאלוג באמצעות קולנוע וקורס הדרכת יצירה בחינוך הבלתי פורמלי. נוסף על כך פועלים מסלולים דרכם מורים יכולים לקבל תעודת הוראה שנייה, כגון מסלול הכשרה להוראת של"ח וידיעת הארץ לתעודת הוראה שנייה. היחידה עורכת גם קורסים בתחומים כגון חינוך מיוחד, תרפיות ושילוב אמנות בחינוך.


המכללה האקדמית אורנים מפעילה עוד שלל תכניות בתחום ההוראה. ביניהן אפשר למצוא לימודי חינוך לתואר ראשון בהתמחויות ומסלולים שונים, תואר שני בחינוך בהתמחויות רבות וכן מסלולים להסבת אקדמאים להוראה ולהרחבת הסמכה למורים דרכם יכולים אנשי הוראה להרחיב את תחומי האחריות וההסמכה שלהם.


תנאי קבלה


המסלול מיועד לכל המעוניינים לרכוש כלים מקצועיים לביצוע הצעדים הראשונים בתחום הרדיו. הקורס מתאים גם לחסרי רקע וניסיון קודם בשדרנות רדיו, שברצונם להכיר את הענף לראשונה. המסלול מתאים גם לעובדים בתחום המדיה שמעוניינים לרכוש כלים נוספים מעולם התקשורת וכן הוא מתאים למורים ולמחנכים שמעוניינים להשתמש ברדיו ככלי חינוכי.


תעודה


למשתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס מוענק אישור לימודים מטעם המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ. כדי לקבל את התעודה הם צריכים להשלים את הפרויקט המסכם בהגשת תכנית רדיו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

תנאי קבלה והתמחויות בתחום התקשורת
רפאל וידל
2 תגובות
לימודי תקשורת לבנות בלבד
שילת אורם
1 תגובות
האם לימודי עיתונאות הם פרקטיים?
רותם
1 תגובות
מה שואלים בראיון אישי במכללת ספיר?
מיטל
1 תגובות
לימודי פסיכולגיה ואח״כ תואר שני בתקשורת
נועה
4 תגובות
דו חוגי במשפטים ותקשורת
שי
1 תגובות
מה כדאי לשלב עם תואר בתקשורת
אור
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי תקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
Whatsapp Whatsapp