לימודי הוראת לשון במכללת תלפיות לדתיות בחולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - לימודי הוראת לשון לדתיות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת לשון עברית לדתיות במכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון


מחנכים לאהבת העברית


מקצוע הלשון נמנה בין מקצועות החובה לתעודת הבגרות בבתי הספר התיכוניים, אולם תלמידים רבים מתקשים בלימודים אלה או מוצאים אותם לא מסקרנים ומסובכים. עם זאת, העברית היא שפה מרתקת, אשר עברה גלגולים רבים לאורך שנות התפתחותה והיא מהווה חלק מתרבותו העשירה של העם היהודי.


במכללת תלפיות מתקיים מסלול לימודי הוראת לשון ששואף להכשיר מורות להוראה יצירתית ובעיקר חווייתית של המקצוע במערכת החינוך העל יסודי הדתי. הסטודנטיות מתמקדות בהבנה של תופעות ולא בשינון חומר וכך יכולות להעביר לתלמידיהן גם את עקרונות הדקדוק והתחביר אך גם את אהבת השפה.


תכנית הלימודים


הסטודנטיות במסלול ללימודי חינוך לתעודה מכירות מגוון תופעות לשוניות שמאפיינות את השפה העברית, החל מלשון המקרא ועד לעברית העכשווית של ימינו. כך הן מנתחות היבטים כמו תחביר, ניקוד, הגייה ודקדוק עברי וגם לומדות על שפות שמיות נוספות. לאחר מכן, הן רוכשות כלים חינוכיים להוראת הלשון העברית במוסדות לימוד תוך שילוב אמצעים יצירתיים וחדשניים בלמידה.

 


מתכונת הלימוד


לימודי הוראת עברית במכללת תלפיות מתפרשים על פני כארבע שנים ומתקיימים במתכונת שמתאימה לנשים דתיות. הסטודנטיות לוקחות חלק בהרצאות פרונטליות, בשיעורי בחירה, בסמינריונים ובשיעורים מקוונים. בנוסף, הן משתתפות בהתנסות מעשית בהוראה במהלכה הן מתרגלות את עקרונות ההוראה שנלמדים בכיתה בעבודה פרקטית עם תלמידים בבתי ספר תיכוניים.

 


נושאי הלימוד

 

 • דרכים להוראת לשון
 • דרכי תצורה
 • תחביר והבעה עברית
 • לשון השירה
 • בלשנות שמית וכללית
 • דקדוק וניקוד
 • סגנונות עברית חדשה
 • לשון ותקשורת
 • תולדות הלשון העברית
 • ארמית מקראית
 • לשון המקרא ולשון חז"ל
 • סוציו לינגוויסטיקה   
 • סמנטיקה בשפה העברית   
 • ועוד


סגל הוראה


ראש המסלול היא חוקרת שפה בעלת תואר דוקטור ללשון עברית, אשר עוסקת גם בהכשרת עורכי לשון. בין המרצים במסלול ניתן למצוא: דוקטור שמתמחה בניקוד העברי ובטעמי המקרא; דוקטור שחוקר את הסינונימיה בלשון המקראית; חוקרת לשון וספרות חז"ל שגם בוחנת את התמורות בעולמן ההלכתי של נשים יהודיות; מדריכה פדגוגית שעוסקת בהכשרת מורים ללשון אשר עוסקת גם בחיבור של חומרי לימוד לבתי ספר; ועוד.


על מוסד הלימוד


מכללת תלפיות היא מוסד אקדמי ותיק ללימודי חינוך, אשר מכשיר גננות ומורות למערכת החינוך הממלכתית דתית. המכללה מקיימת מסלולים שונים ללימודי בחינוך לדתיות וכן מגוון תכניות לקבלת תעודת הוראה במקצועות כמו אנגלית, ספרות, מתמטיקה, תנ"ך ומדעי הטבע. קמפוס המכללה ממקום בעיר חולון.


תנאי קבלה


ללימודי הוראת לשון במכללת תלפיות מתקבלות מועמדות בעלות תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, שציון ההתאמה שלהן הוא 550 ומעלה. כמו כן, יכולות להתקבל גם מועמדות שברשותן ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה וזכאות לבגרות, או ממוצע של 100 ומעלה בבגרויות, ללא צורך בציון פסיכומטרי. אלו שמתקבלות על סמך בגרויות בלבד חייבות להיבחן במבחן אמי"ר או אמיר"ם לקביעת רמת האנגלית. כל המועמדות מוזמנות בנוסף גם לראיון שנערך בפני ועדת קבלה, לקביעת מידת התאמתן למסלול.


תעודה


סטודנטיות שמסיימות בהצלחה את לימודיהן במסלול ועומדות בכל חובותיהן זכאיות לקבל תואר ראשון בלשון עברית ובנוסף גם תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים, המוענקות טעם המכללה האקדמית לחינוך תלפיות. בוגרות המעוניינות בכך יכולות להמשיך גם למסלול לימודי תעודה בעריכת לשון. כמו כן, הן יכולות להמשיך לתואר שני במקצועות משיקים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון
פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות מכינה לחרדים?
ישראל מאיר שעשוע
1 תגובות
משכנתאות לימוד בירושלים לקהל הדתי
מני
1 תגובות
לימודי שמאות נדלן לקהל הדתי
אהרן
1 תגובות
קורס תיווך לציבור החרדי
מרדכי אנגל
1 תגובות
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
1 תגובות
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
1 תגובות
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
3 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp