תכנית המצטיינים בהוראה רג"ב במכללת אוהלו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אוהלו - תכנית רגב למצטיינים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית המצטיינים רג"ב במכללת אוהלו בקצרין


המצוינים להוראה


תכנית רג"ב (או ראש גדול בהוראה) באה לקדם סטודנטים מצוינים במיוחד בתחום החינוך וההוראה. זהו מסלול בו שמים דגש מיוחד על שיטות הוראה חדשניות בגישה חברתית, סביבתית וטכנולוגית. הוא בא לעודד את המורים לעתיד להוביל תהליכי חדשנות במערכת החינוך ולקדם מצוינות הן של מורים והן של תלמידים בבתי הספר שלהם.


תכנית רג"ב שפועלת במכללת אוהלו בקצרין מתמקדת בהכשרת מורים מצוינים למערכת החינוך בכלל ולאזור הצפון בפרט. הסטודנטים בתכנית מצטיינים זו לומדים במסלולים הרגילים ללימודי החינוך וגם משתתפים בשלל קורסים ייחודיים וסדנאות מנהיגות ויזמות. המסלול הוא חלק מתכנית רג"ב הארצית של משרד החינוך ומוכר על ידי המשרד.

 

זוהי תכנית ייחודית לסטודנטים מצטיינים אשר משתלבת במערך הארצי של תכניות המצטיינים בהוראה. בתכנית זו מאפשרים לסטודנטים לקבל הכשרה למורים מצטיינים שיוכלו ללמד תלמידים להיות מצוינים.

 

במכללת אוהלו הסטודנטים זכאים לקבל גם תואר ראשון, גם תעודת הוראה וגם תעודות מקצועיות שונות בהתאם להתמחות שלהם. שילוב ייחודי זה של הכשרות מאפשר להם לקבל יתרון משמעותי ביציאתם לשוק ההוראה כמורים.


תכנית הלימודים


במסגרת התכנית למצטיינים להוראה, הסטודנטים מפתחים את כישורי המנהיגות החינוכית שלהם, דרך מגוון פעולות יזמות והוראה. 

 

במהלך התכנית הסטודנטים מקבלים הכשרה לפדגוגיה חדשנית וללמידה מתקדמת וחדשנית, המותאמות למיומנויות המאה העשרים ואחת ותוך שימוש בשלל טכנולוגיות למידה מתקדמות. כמו כן, תכנית זו מפתחת בקרב הסטודנטים מחויבות חברתית וכישורי מנהיגות. הלימודים במכללת אוהלו כוללים שלל קורסים ייחודיים, כגון סדנת מעורבות חברתית, פיתוח מוצר חדשני בחינוך והתנסות חינוכית מיוחדת.

 

מתכונת הלימוד


תכנית רג"ב למצוינים מאפשרת לסטודנטים לקצר את משך לימודי החינוך ותעודת ההוראה לשלוש שנים במקום ארבע. כמו כן, התכנית מקנה אפשרות להשתתף בסטאז' בשנה הרביעית כמורים מן המניין ולא במעמד של סטודנטים. בנוסף הם מקבלת מלגה למימון מלא של לימודיהם.


נוסף על הפטור משכר הלימוד הסטודנטים מקבלים מענק של 5,000 שקלים מדי שנה ובסך הכל מענק של כ - 15,000 שקלים. סטודנטים בתכנית זו מקבלים עדיפות בשיבוץ בסטאז' בחינוך ובעבודה וכך יכולים להשתלב באופן מהיר במערכת החינוך שכן הם נחשבים מורים כבר במהלך הסטאז' (ולא סטודנטים). באפשרות סטודנטים בתכנית זו להמשיך המשך ישיר לתואר שני מיד בסיום לימודיהם.


קהל היעד ותנאי קבלה


קיימות כמה אפשרויות לקבלה לתכנית זו:

 

אפשרות 1 -

 

בעלי ציון משולב של לפחות 650, ציון ההתאמה מורכב (ממוצע הבגרויות והפסיכומטרי), שברשותם ציון 5.5 ומעלה במבחן מסילה, שמגישים מכתב בקשה להצטרפות המופנה לרכז התכנית ועוברים ראיון קבלה.


אפשרות 2 -

 

מועמדים שברשותם ציון משולב שבין 630 - 649, בעלי הצטיינות חברתית וערכית משמעותית. יש צורך בציון 5.5 ומעלה במבחן מסילה ובהגשה של מבחן בקשה להצטרפות לרכז התכנית. מתקיים ראיון קבלה.

 

אפשרות 3 -

 

בעלי ציון של לפחות 660 בפסיכומטרי, בעלי ציון 5.5 לפחות בבחינת מסילה שהם זכאים לבגרות. יש להגיש מכתב בקשה להצטרפות לרכז התכנית ולעבור ראיון.

 

אפשרות 4 -

 

בעלי ציון משולב שבין 615 - 649 שמצליחים הצלחה יתרה במבחן מסילה ולהם ציון 7 ומעלה. מועמדים אלה צריכים לעבור ראיון קבלה ולהגיש מכתב בקשה להצטרפות למסלול לרכז התכנית.


על מוסד הלימוד


מכללת אוהלו היא מכללה לחינוך ולהוראה שממוקמת בעיר קצרין שברמת הגולן. במכללה ניתן ללמוד במסלולים מגוונים ללימודי חינוך ולקבלת תעודת הוראה לחינוך היסודי והעל יסודי ולחינוך המיוחד, בתחומים כמו הוראת מתמטיקה, הוראת יהדות, הוראת אנגלית והוראת חינוך גופני. בנוסף אפשר להתקדם גם לתואר שני בניהול מערכות חינוך.

 

תעודות


לסטודנטים בתכנית זו מוענק תואר ראשון בחינוך B.Ed., תעודת הוראה במסלול הלימוד הנבחר וכן תעודות מקצוע נוספות לפי המסלול הנבחר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אוהלו - המכללה לחינוך, מדעים ולספורט בקצרין

עוד מסלולי לימוד - אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

קורס בנושא הדרכת צוותים
בועז אבראהים
1 תגובות
הוראת אלקטרוניקה או חשמל
מאור
1 תגובות
הסבה מכלכלה להוראת מתמטיקה לעל יסודי
לילך
1 תגובות
הסבה להוראה ועבודה במשרד החינוך
שיראל
1 תגובות
איפה לומדים יעוץ חינוכי?
עדן מנסורי
1 תגובות
הרחבת הסמכה לגננת שילוב
אור
2 תגובות
אפשר להתקבל לתואר בחינוך עם ממוצע 70 בבגרות?
טקקל
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,927 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp