רוצה פרטים על לימודי הוראה מתקנת?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הוראה מתקנת

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הוראה מתקנת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראה מתקנת

 

עובד הוראה - מעוניין להרחיב את הידע? רוצה לעזור לילדים בשלבי ההתפתחות? חושב שאסור לוותר על אף ילד ושאפשר לגעת בכל אחד? אם ענית כן על שאלות אלו, ההוראה המתקנת היא הדבר הנכון בשבילך.

בשנים האחרונות, עוברת החברה הישראלית תהליכים חברתיים מגוונים. ההתקדמות הטכנולוגית והמרדף אחרי ההישגיות מחלחלים לכל הגילאים והאוכלוסיות, אולם במקרים רבים, ישנם ילדים שנותרים מאחור. במקרים לא מעטים ילדים עם קשיי למידה או הפרעות קשב נופלים בין הכיסאות, מפני שהם מתקשים בלימודים ולא עומדים בדרישותיה של מערכת החינוך. הצעירים הללו זקוקים ליד תומכת ומכוונת, כזו שתעזור להם להתקדם על פי צרכיהם האישיים ולפי הקצב שלהם.

 

לימודי הוראה מתקנת מיועדים למורים אידיאליסטים בעלי רצון להשפיע על דור המחר.

 

מהי לקות למידה?

 

לקות למידה מתאפיינת בקושי ברכישת מיומנויות ויכולת למידה נמוכה. כיום, מעריכים מומחים כי 10% מכלל האוכלוסייה סובלים מלקות למידה כלשהי. ילדים אלה במרבית המקרים יכולים להשתלב במסגרת החינוך הפורמלית, תוך קבלת התאמות לצרכיהם. את התלמידים המתמודדים עם ליקויי הלמידה לרוב מאתרים כבר בשנים הראשונות ללימודים, אולם סימנים מאפיינים של לקות למידה עשויים להופיע אף בגיל הרך. לאבחון מוקדם של לקויי למידה יש חשיבות רבה בכל הקשור להתמודדות ולאופי הטיפול.

 

מהם הקשיים האופיניים?

 

לקויי הלמידה מתקשים בדרך כלל ברכישת מיומנויות למידה בסיסיות כמו קריאה, כתיבה, חשבון ורכישת שפות זרות. עם התבגרותם ייתכן ויתקלו גם בקשיים בשימוש במיומנויות למידה נדרשות כמו קריאת טקסטים ארוכים או פענוח מילים ארוכות. קשיים אלה באים לידי ביטוי בכל תחומי השפה - בקריאה, בכתיבה, בהאזנה ובדיבור. הלקויות הנפוצות בקרב האוכלוסייה הן הדיסלקציה -לקויות קריאה ,דיסגרפיה -לקויות בכתיבה, ודיסקלקוליה -לקויות בחשבון.

 

 

מהי הוראה מתקנת?

 

הוראה מתקנת היא למעשה התאמת תכנית לימודים באופן אישי לכל תלמיד בהתאם ליכולותיו ולקשייו. בעזרת שיטות מיוחדות מסייעים לתלמידים בעלי קשיי למידה לעמוד במשימות שונות ולסגל לעצמם כלים להתמודדות טובה יותר עם האתגרים שמציבות להן המטלות הלימודיות.

 

ההוראה המתקנת מתייחסת בעיקרה לתחומי הכתיבה, הקריאה והחשיבה המתמטית. המורים עובדים עם התלמידים בצורה יחידנית ובאופן הדרגתי, תוך התקדמות בסולם רמות הקושי. באמצעות שיטת ההוראה המתקנת המורים יכולים לעזור לתלמידים לשפר יכולות למידה, חשיבה, תקשורת והתנהגות חברתית, ובדרך זו הם אף מסייעים להם לפתח ביטחון עצמי. צמצום הפער בין התלמידים לבני גילם או כיתתם אינם המטרה העיקרית, אלא שיפור היכולות האישיות והבאתם להשתלבות במערכת החינוך ובחברה.

 

 

מה לומדים?

 

לימודי ההוראה המתקנת הינם לימודים משלימים. הלימודים מיועדים לעובדי הוראה אשר מעוניינים להרחיב ידיעתם ולקבל הסמכה בענף. המורים ילמדו להכיר את הצרכים של הילד ובמקביל יקבלו כלים יישומיים לפתרון בעיותיו. התלמידים המתמודדים עם לקויות למידה זקוקים ליד מכוונת, שתסייע להם להתקדם בקצב שלהם ועל פי צרכיהם האישיים. לשם כך מוצעים ברחבי הארץ מסגרות לימוד שונות להכשרת מורים מומחים בתחומי ההוראה המתקנת לגילאים שונים ולסובלים מלקויות שונות.

 

הלימודים מקנים למשתתפים ידע רב בתחום המעשי והעיוני של ההוראה המתקנת. במהלכם מספקים שיטות, גישות וכלים להתערבות יעילה בתהליכי הלמידה של התלמידים עם לקויות הלמידה.תכניות הלימוד מכשירות את הסטודנטים לספק מענה לתלמידים באופן פרטני, קבוצתי וכיתתי.

 

 

נושאי לימוד

 

במהלך התוכנית הסטודנטים רוכשים ידע עיוני המאפשר להם להכיר את הלקויות השונות ואת הדרכים היעילות לקידום התלמידים ולמימוש הפוטנציאל האישי. תוכנית הלימודים להוראה מתקנת משתנה בין המוסדות השונים, אך ניתן לומר שכולן עוסקות במיפוי הקשיים והתאמת תוכנית עבודה להתמודדות עימם.

 

במסגרת התוכנית נלמדים תכנים כגון: לקויות למידה, היבטים שונים של פרופיל התלמיד, התפתחות שפה, קריאה וכתיבה, שיטות מעקב ואסטרטגיות פעולה, והתמודדות עם בעיות התנהגות. כמו כן, מציעים המוסדות השונים יישום הלכה למעשה של התכנים הנלמדים.

 

הסטודנטים במסלולי הלימוד השונים נחשפים לנושאים הבאים:

 

 • סוגי לקויות
 • מוטוריקה בכתיבה
 • פיתוח יכולת ההבעה בכתב
 • קשיים רגשיים
 • איסוף מידע וארגונו
 • קריאת דוחות אבחון
 • שילוב תלמידים בכיתה
 • קשר אישי עם הילד
 • גישות טיפוליות להוראת כתיבה
 • שילוב טכנולוגיות מחשב
 • מרכיבים פיזיולוגים בכתיבה
 • ועוד...

 

עוד על:

 

 

 

איפה לומדים הוראה מתקנת?

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב) - במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד בקורס הוראה מתקנת, בוגרי קורס זה יכולים להמשיך גם לקורס הוראה מתקנת למתקדמים.

 

 • היחידה ללימודי חוץ - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן) - ביחידה ניתן ללמוד בקורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת, שמתאים לאנשים טיפול, חינוך, פסיכולוגיה ותקשורת. המסלול כולל כ - 120 שעות לימוד ומשלב התנסות מעשית במערכת החינוך.

 

 • היחידה ללימודי חוץ של התאגדות העסקים (רחובות) - המכללה מציעה קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה, שמתמקד שהקניה של טכניקות לשיפור תהליכי הלמידה ולבנייה של תכניות מותאמות לעבודה קבוצתית או פרטנית. היקפו של הקורס כ - 120 שעות והוא מיועד לבעלי ניסיון בענפי החינוך והטיפול.

 

 • לימודי חוץ חמדת הדרום (נתיבות) - בקמפוס חמדת הדרום של היחידה ללימודי חוץ יכולים מורים ואנשי הוראה והדרכה מאזור נתיבות ללמוד בקורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה. זהו מסלול המותאם במיוחד לציבור הדתי.

 

 • לימודי חוץ באר שבע - בלימודי חוץ באר שבע מתקיימים שלל קורסים בתחומים כגון ניהול, הדרכה, אימון ונדל"ן, בהם גם קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת.

 

 • הקמפוס האקדמי אחוה (סמוך לגדרה) – קורס סמסטריאלי, בהיקף של 2 ש"ש. בסיום הקורס להוראה מתקנת מקבלים הסטודנטים תעודה מטעם המכללה.

 

 • המכללה האקדמאית דוד ילין (ירושלים) – משך הקורס שנה אקדמית אחת, בהיקף של 12 ש"ש, המחולקות בין קורסי בחירה וקורסי חובה.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא) – תוכנית דו שנתית, בהיקף של 8 ש"ש במהלך השנה הראשונה ו-4 ש"ש בשנה השנייה. בוגרי התוכנית יקבלו תעודה בהוראה מתקנת בהתאם לתחום ההתמחות מטעם המכללה.

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית) – היחידה לקידום מקצועי של עובדי הוראה באוניברסיטה הפתוחה מציעה תכנית התמחות להכשרת מורים בתחומי ההוראה המתקנת במסגרת המרכז ללימודי תעודה. התוכנית נפרשת על פני 180 שעות לימוד, מתוכן כ- 30 שעות בלמידה מתוקשבת באמצעות אתר הקורס ו- 30 שעות תהליך התמחות בליווי מקצועי של סופרויז'ן. התוכנית מוכרת לגמול עם ציון בהיקף של 168 שעות.

 

 • מכללת תלפיות (חולון) - מכללה לציבור הדתי, במסגרת לימודי התעודה של מוסד זה אפשר לקחת חלק בקורס הוראה מתקנת. כמו כן, נערכים במכללה זו מסלולים לתואר ראשון, לתואר שני בחינוך וכן השתלמויות נוספות בחינוך.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (פרישה ארצית) - במכללה מוצעות מספר הכשרות בהוראה מתקנת (מותאמת) במסגרת בית הספר ללימודי המשך, כולל התמחויות במקצועות קריאה וכתיבה, אנגלית, וחשבון. הקמפוס המרכזי של המכללה ממוקם בתל אביב, ובנוסף פועל גם קמפוס באילת.

 

תנאי קבלה

 

לימודי הוראה מתקנת מיועדים לעובדי הוראה מוסמכים. ישנם מוסדות המקבלים גם עובדי הוראה שאינם מוסמכים, אך הם אינם זכאים לגמול השתלמות או לתעודה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הוראה מתקנת?

רוצה לדעת יותר על לימודי הוראה מתקנת?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp