לימודי הומיאופתיה בקמפוס ברושים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי הומיאופתיה - קמפוס ברושים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הומיאופתיה בקמפוס ברושים

 

"חוק הדומים"

 

ההומיאופתיה – הומיאו = דומה, פתיה = סבל או מחלה – היא שיטת טיפול ייחודית הנחשבת לאחת משיטות הטיפול החשובות ביותר ברפואה המשלימה. שיטה זו מבוססת על חוק הטבע "דומה בדומה ירפא", המניח כי כל מחלה ניתנת לריפוי על ידי מרכיב הדומה לה, ודווקא לא על ידי כזה שנוגד אותה.

 

לפני כ-200 שנה, גילה ד"ר הנמן מגרמניה, מייסד השיטה, דרך מקורית וייחודית ליישם את "חוק הדומים", והצליח למצוא דרך פשוטה להכין תרופה הומיאופתית האחראית על הפעלת כוחות הריפוי העצמיים. ההומיאופתיה השייכת לתחום הרפואה ההוליסטית, עוסקת למעשה בריפוי האדם עצמו ולא בריפוי המחלה; בשיטה זו, המטפל מאבחן את הבעיה הגופנית תוך התחשבות בסימפטומים הגופניים והנפשיים, ומתייחס אליהם כמכלול. המחלה, על פי גישה זו, היא תוצאה של בעיה רגשית, נפשית או רוחנית – המכונה ביהדות "חולי" – והיא לידי ביטוי אקטיבי, כמחלה חיצונית-פיזית. כדי לרפא את החולי, על פי הרפואה ההומיאופתית, יש לטפל בבעיה עצמה בשורשה, ולא רק בסימפטומים החיצוניים המתלווים אליה.

 

בתהליך האבחון ובבחירת התרופה ההומיאופתית על המטפל להתחשב בסימפטומים הגופניים והנפשיים כאחד, תהליך המצריך ידע רב ברפואה הכללית בכלל ובתורת הנפש בפרט. התרופות ההומיאופתיות מכילות בתוכן מידע רב הדומה למחלה, וכך הן למעשה מפעילות את כוחות הריפוי של הגוף כנגד המחלה. טיפול זה זכה בשנים האחרונות להכרה ממסדית והוא הוכח כיעיל מאוד בטיפול של מגוון רחב של בעיות ומחלות גופניות כמו: בעיות אלרגיה, בעיות נשימה, בעיות עור, מיגרנות, בעיות נפשיות ועוד.

 

על הלימודים בקמפוס ברושים

 

מגמת לימודי הומיאופתיה קלסית בקמפוס ברושים מתרכזת בהקניית ניסיון קליני לתלמידיה; התכנית, אשר נבנתה על פי דרישותיה המחמירות של האגודה הישראלית להומיאופתיה קלסית, עומדת בסטנדרטים בינלאומיים ומכשירה את התלמידים לעבוד בתחום כשהם מצוידים בכלים מעשיים ובמיומנויות מתקדמות ומפותחות ביותר. כך, אלה לימודים נרחבים ורב-תחומיים המקיפים נושאים עיוניים ומעשיים רבים.

 

להלן התכנים העיקריים הנלמדים בתכנית:

 

 • עקרונות הריפוי
 • מתודולוגיה של הפרקטיקה
 • יחסי מטפל-מטופל
 • פילוסופיה של בריאות ומחלה
 • יסודות הפסיכולוגיה
 • תורת התרופות ההומיאופתיות
 • ועוד


עוד על התכנית

 

הלימודים בברושים מתפרשים על פני ארבע שנים וכוללים כ-2,564 שעות אקדמיות. תנאי הקבלה לתכנית הם תעודת בגרות ומעבר של ריאיון אישי ושל מבחן קבלה. בנוסף, חשוב לדעת כי תכנית הלימודים בקמפוס מאפשרת לתלמידים להיעזר בחונכות אישית הבאה לידי ביטוי בקבלת ליווי אישי של הומיאופת מקצועי במהלך כל שנות הלימודים. יתר על כן, כל סטודנט בתכנית לוקח חלק בקורס התפתחות אישית, ללא עלות נוספת, במסגרת לימודי מדיטציה, טאי-צי', יוגה ועוד. שיטת ההוראה בתכנית זו היא חדשנית ויצירתית וכוללת את מיטב אמצעי ההוראה וההמחשה. מסיימי מסלול לימודים זה יהיו זכאים לקבלת תעודת מטפל מוסמך בהומיאופתיה קלאסית מטעם קמפוס ברושים, בית הספר להכשרת מטפלים ברפואה משלימה, המועדון לספורט באוניברסיטת תל-אביב.

 

לסיכום

 

המסלול המקיף והמעמיק להכשרת מטפלים בהומיאופתיה בקמפוס ברושים הוא אחד המובילים בארץ כיום ובסיומו תשלטו היטב בכליה של אחת השיטות הבולטות ביותר ברפואה המשלימה. שיטה זו מבוססת, כאמור, על "חוק הדומים" הייחודי ועל פיו ניתן לרפא כל מחלה באמצעות נטילת תרופה הומיאופתית האחראית למעשה על הפעלת כוחות הריפוי העצמיים של האדם. ההומיאופתיה, בדומה ליתר שיטות הריפוי ברפואה ההוליסטית, עוסקת בריפוי האדם עצמו ולא בריפוי הסימפטומים של המחלה ולשם כך היא מגייסת במהלך הטיפול את כל הכלים והשיטות הטבעיות העומדים לרשותה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס ברושים - לימודי רפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

תכנית לימוד לקורס איורוודה
אלהם
1 תגובות
אימון לאורח חיים בריא
טל שטרן
1 תגובות
לימודי חוץ על בודהיזם
ורדה
1 תגובות
לימודי טיפול באמנות ופוטותרפיה
מירל
1 תגובות
לימודי תעודה יוגה טיפולית
לימור חדד
1 תגובות
האם קיימים לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה?
שי
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי לנשים
רחל שרף
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,927 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,221 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp