הכשרת מדריכי אמנות במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל
הכשרת מדריכים לאמנות במכללה האקדמית בית ברל
 
חינוך, שיקום וקהילה
 
המסלולים להכשרת מדריכים לאמנות במכללה האקדמית בית ברל קיימים במכללה מאז שנת 1977, כאשר במהלך השנים יצרו אנשי המחלקה שיתופי פעולה מקצועיים רבים עם גופים כגון החברה למתנ"סים, אגף השיקום במשרד הביטחון, ועוד. הלימודים במחלקה להכשרת מדריכים לאמנות במכללה האקדמית בית ברל מוצעים בשלושה מסלולים שונים, כאשר בשלושתם לומדים בשילוב בין הידע התיאורטי של אותו תחום, ובין הכשרה מעשית – הן בתחומי האמנות והן בתחומי ההדרכה השונים. בנוסף, בשלושתם קיים דגש על השתלבות המדריך כדמות משמעותית בקהילה שבתוכה הוא פועל, כמו גם על פיתוח שפתו האמנותית האישית ופיתוח זהותו המקצועית – כאמן וכמדריך.
 
 
מסלולי הלימוד
 
להלן פירוט על אודות כל אחד מן המסלולים להכשרת מדריכים לאמנות המוצעים במכללה:
 
  • מדריך מוסמך לאמנות – הלימודים במסלול זה נועדו לפתח את יכולותיו האמנותיות של התלמיד, לשכלל את שפת היצירה האישית שלו, ולשלבן בד בבד עם כלים להדרכת קבוצות ובודדים באמצעות השימוש באמנות. בתום הלימודים במסלול זה יזכו הבוגרים שעמדו בכל דרישותיו בתעודת "מדריך מוסמך לאמנות", מטעם בית הספר לאמנות של המכללה האקדמית בית ברל.

 

  • מדריך מוסמך לאמנות משקמת – בתכנית לימודים זו הדגש ההדרכתי מושם על הענקת הכלים המותאמים לצורכי עבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, כלקויות פיזיות, כאוטיזם או פיגור, כמחלות נפש בדרגות שונות, כשיתוק ועוד. לצורך כך, לומדים הסטודנטים גם תכנים מתחום הפסיכולוגיה של אוכלוסיות מיוחדות, כלים דידקטיים ומתודות הדרכה המיועדים לאוכלוסיות שזקוקות לעבודה שיקומית באמצעות אמנות. בתום הלימודים יזכו הבוגרים בתעודת "מדריך מוסמך לאמנות משקמת", מטעם בית הספר לאמנות של מכללת בית ברל.
 
עוד על שני המסלולים
 
המסלולים להכשרת מדריכים לאמנות בבית ברל נפרשים על פני שנתיים ומקיפים 20 שעות שבועיות, במתכונת של יומיים בכל שבוע. בשניהם ניתנת אפשרות לפרוש את הלימודים באופן מרווח יותר ו"למשוך" אותם על פני ארבע שנים בסך הכול. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים ידע תיאורטי מתחומי הפסיכולוגיה ותולדות האמנות, המשולב בהתנסות מעשית בטכניקות יצירה שונות, כמו גם בהתנסות מעשית במתודות הדרכה ובהדרכה בשטח. ההדרכה המעשית נערכת בהיקף של כשעתיים בשבוע בכל שנה משנות הלימודים.
 
בשנת הלימודים השנייה מגישים הסטודנטים עבודת גמר הכוללת תהליך התפתחותי של מערכי שיעור בנושא הנבחר על ידם, באופן המשקף פיתוח של רעיון, וכן העברה בפועל של השיעורים הללו. הלימודים בתכניות אלה אף כוללים ביקור בתערוכות, צפייה מודרכת ביצירות אמנות, סדנאות התנסות בתהליכים קבוצתיים, סיורים במוזיאונים, ימי עיון ועוד.
 
נושאי הלימוד
 
מרבית נושאי הלימוד הם משותפים לשני המסלולים, וביניהם ניתן להזכיר את הבאים:
 
  • מתודיקה
  • יצירה וחומרים
  • ציור ורישום
  • לימודי קואוצ'ינג
  • אמנות אוטוביוגרפית
  • ועוד
 
לימודי המשך - מדריך מוסמך בכיר לאמנות
 
זהו מסלול המשך והתמקצעות שאליו יוכלו להמשיך בוגרי שני המסלולים המוזכרים. תכנית לימודים זו נועדה להוסיף לסטודנטים מיומנויות הדרכה וטכניקות עבודה עם אוכלוסיות שונות, לחזק את תהליך הגיבוש של הזהות המקצועית האישית ולעודד השתלבות בקהילה ופיתוח יוזמות קהילתיות ואחרות. לשם כך, הסטודנטים מעמיקים בעבודה האמנותית וכן מקבלים ידע נרחב יותר מתחום תולדות האמנות, ואף לומדים נושאים כחינוך מוזיאלי, הקשר בין האדם היוצר המדריך לזהותו האישית ועוד.
 
משך הלימודים במסלול זה הוא שנה אחת, והם נפרשים על פני יומיים בכל שבוע, החל משעות הצהריים ועד שעות הערב. ניתן לחלק את הלימודים על פני שנתיים. במסלול זה משתתפים הסטודנטים בסדנאות אמן, בקבוצות ביקורת ובהדרכה מעשית בשטח. בתום הלימודים במסלול יזכו בוגריו בתעודת "מדריך מוסמך בכיר לאמנות", מטעם המכללה האקדמית בית ברל – בית הספר לאמנות המדרשה.
 
תנאי הקבלה
 
למסלולים אלה יתקבלו מועמדים שיעברו בהצלחה את ריאיון הקבלה האישי, ואשר יציגו בנוסף תיק עבודות. המועמדים למסלול "מדריך מוסמך בכיר" אף נדרשים להציג תעודת "מדריך מוסמך באמנות" לצורך קבלה.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים בכל אחד מן המסלולים להכשרת מדריכים לאמנות בבית ברל, יוכלו בוגריהם להשתלב בעבודה במערכות לחינוך פורמלי ובלתי פורמלי, במוסדות ציבוריים ופרטיים לשיקום, במרכזים קהילתיים, במועצות ובגופים נוספים. בכל אלה הם יוכלו להדריך חוגי אמנות לכל הגילאים, לעבוד כמדריכים שיקומיים, ולשלב אמנות בעבודתם החינוכית והטיפולית בדרכים יצירתיות נוספות – כעצמאיים או כשכירים.
למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

חוות דעת של סטודנטים על בית ברל - קורס מדריכי אמנות

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5

המכללה האקדמית בית ברל
07/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את ההתגמשות לקראת הסטודנטים והאפשרויות הרחבות בבחירת קורסים

על הקמפוס

הקמפוס ממוקם מחוץ לכפר סבא והגישה אליו ללא רכב פרטי די קשה, תדירות האוטובוסים נמוכה. הקמפוס מאוד ירו קרא עוד...

טיפים

לחקור היטב לגבי האפשרויות נושאי הלימוד, מקומות הלימוד ולבחור משהו שבאמת יספק אותך

המכללה האקדמית בית ברל
06/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

ללמוד אומנות במוסד שלנו זה עולה הרבה כסף במיוחד בגלל החומרים.

טיפים

המלצה לסטודנטים עתידים .. צריך לחסוך הרבה כסף לפני שהם מתחלים שלב כזה גדול


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

קבלה לתואר שני לקויות למידה
הילה דרור
ללא תגובה
לימודי מידענות וספרנות
מריה
ללא תגובה
English tutors מועד אוקטובר
Sara
ללא תגובה
עלות של לימודי אומנות
אריאלה
ללא תגובה
קורס מורי דרך בארץ
צבי פלדמן
ללא תגובה
הרשמה לתואר שני
סאמי
ללא תגובה
לימוד ספרנות ומידענות וניהול מידע
אכלאס
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp