לימודי דיקור סיני במכללת תמורות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס דיקור סיני - מכללת תמורות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי דיקור סיני במכללת תמורות

 

זה לא כואב – זה מרפא

 

שיטת הטיפול בדיקור הסיני היא שיטה עתיקה ורבת שנים ועדויות ראשונות לשימוש בשיטה זו כבר הופיעו בסין כבר לפני 5000-3000 שנה. כידוע, הרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית – רפואה משלימה עתיקת יומין, המשלבת בתוכה ידע תיאורטי, עם ניסיון מעשי רב. רפואה זו התפתחה מהפילוסופיה הסינית והיא משלבת בין גישות ריפוי שונות שמטרתן להוביל לאורח חיים בריא. הדיקור הסיני, המכונה גם אקופונקטורה, נחשב לאחת משיטות הטיפול המובילות, הנפוצות והמבוקשות ברפואה הסינית. הטיפול הוכח כיעיל ביותר לשיפור הבריאות הכללית של המטופל ולהקלה משמעותית בכאביו והוא נעשה באמצעות דיקור במחטים דקות בנקודות שונות בגוף.

 

עם כניסתו של עולם הרפואה המערבית לסין, נוצרה דיכוטומיה בין תחומי הרפואה המודרנית והרפואה הסינית המסורתית, אך יחד עם זאת, דווקא במדינות המערב ניתן להיווכח היום בקיומו של שילוב בין שתי הרפואות; גם הממסד הרפואי, שבמשך שנים רבות ערער על מעמדה של רפואה זו, החל להכיר בשנים האחרונות בכוחה של הרפואה הסינית וכראייה לכך אנו עדים לעובדה כי קופות החולים ובתי החולים השונים בוחרים לשלב אותה ולהציעהּ למטופלים, בשילוב עם הרפואה המערבית, ולרווחתו של המטופל.

 

יחד עם הגידול בביקוש לקבלת טיפול בשיטות השונות של הרפואה הסינית בכלל ושל הדיקור הסיני בפרט, גדל גם הצורך בקבלת הכשרה מסודרת ומקצועית בתחום. כמענה לכך, במהלך השנים האחרונות נפתחו ברחבי הארץ מסלולי לימוד רבים, בהיקפים וברמות משתנות, המציעים הכשרות בתחום הרפואה הסינית בכלל והאקופונקטורה בפרט.

 

על תכנית הלימודים

 

מכללת תמורות, המתמחה בלימוד השיטות השונות של הרפואה הסינית, נענתה גם היא לאתגר ומזה שנים רבות היא מקיימת מסלול הלימודים להכשרת מטפלים בשיטת הדיקור הסיני. עם הלימוד במכללת תמורות נמנים יתרונות רבים: ותק המכללה, גמישות הלימודים בה, היחס האישי הניתן לתלמידיה והאפשרות לבצע התמחות קלינית בבתי החולים בארץ – כל אלה הם ללא ספק יתרונות בולטים ומשמעותיים לכל מי שחפץ ללמוד את התחום. הקבלה למסלול מותנית בעמידה בדרישות הבאות: עמידה בראיון קבלה, הצגת תעודת בגרות (הצגה של תעודה חליפית ממוסד אקדמי מוכר תדון בועדת חריגים), הצגת הצהרה בריאותית.

 

תכנית הלימודים המקיפה כ- 3862 שעות לימוד היא תכנית מעמיקה ומעשית, המלווה בצוות הדרכה מיומן, ותיק ומקצועי. הסטודנטים בתכנית נהנים מקבלת תמיכה לימודית מלאה הכוללת ספרי לימוד מפורטים ואף אתר אינטרנט לתמיכה און-ליין. תכנית לימודים זו היא לא רק המקיפה והמעמיקה ביותר, אלא שהיא גם התכנית היחידה המסמיכה את הלומדים בה לטפל גם בתחומי התזונה והמגע, על פי הגישה הסינית. חשוב לציין עוד כי הסטודנטים הלומדים במסלול זה מתחילים את תקופת ההכשרה הקלינית כבר מתחילת שנת הלימודים הראשונה, ובשל כך הם מגיעים לשלבים הסופיים של התכנית כשברשותם ניסיון מעשי וידע קליני רב. לאורך כל המסלול מושם דגש רב על תרגול מעשי של החומר הנלמד, ובשנת הלימודים האחרונה נערך סטאז´ מסכם בקליניקות של המכללה ובמחלקות בתי חולים.

 

תכני הלימוד

 

בתכנית ללימודי דיקור סיני בתמורות מתקיים שילוב מלא בין עקרונות הגישה הרפואית המערבית לזו הסינית, כך שבסיום הלימוד של כל חטיבה נלמדת האבחנה המבדלת בגישה הסינית. גישה זו מצליחה למזג בין תפישתה של הרפואה הסינית הוותיקה לבין הידע המודרני של הרפואה המערבית – שילוב המקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה של שתי הרפואות גם יחד, ומביא להצלחה מיטבית של הטיפול הרפואי.

 

מלבד הלימוד המעמיק של עקרונות שיטת הדיקור הסיני, נכללים גם לימודי תזונה, צמחי מרפא, מגע וכן חינוך לאורח חיים בריא. לימודי המגע, התזונה והצמחים נלמדים מתוך כוונה להעניק לסטודנטים הבנה מעמיקה וכוללת של הריפוי, ותרגולן של טכניקות המגע מאפשר לתלמידים ללמוד את הטיפול לא רק ממקום תיאורטי אלא גם ממקום חושי.

 

בתכנית הלימודים נלמדות החטיבות הבאות:

 

 • דיקור סיני – לימודי הדיקור הסיני נעשים על פי אבחנה מבדלת ובאמצעות יישום מעשי. במהלך הלימוד, מושם דגש על שילוב מעשי של גישות עתיקות לצד שיטות דיקור מודרניות. עם סיום הלימודים עומדת לרשות הבוגרים האפשרות להשתלב בתכנית השתלמות בדיקור בסין.

 

 • צמחי מרפא – בלימודי צמחי המרפא בגישה הסינית נחשפים הלומדים לפורמולות של צמחים שונים על פי הרפואה הסינית וכן לאופני השימוש בהן בהתאם למצבי חולי רבים. לימוד חטיבה זו מקיף גם הוא הכשרה קלינית מעמיקה ויסודית.

 

 • לימודי רפואה מערבית ומדעים – התכנית משלבת גם פרקים נבחרים ברפואה המערבית ובתחום התזונה, כאשר הדגש בלימוד מושם על התחום הנטורופתי – תוספי התזונה. בנוסף לזאת, בחטיבה זו, הנלמדת פעם אחת בשבוע, מושם דגש על ההבדלים העיקריים בין הרפואה הסינית לרפואה המערבית בתחומים הטיפוליים והאבחנתיים.

 

זאת ועוד, כחלק מתכנית הלימודים, ולצורך הפנמת הלימוד התיאורטי הנלמד בה, נערכים במהלך הלימודים סיורים מודרכים מחוץ לכותלי בית הספר.

 

לסיכום

 

מכללת תמורות היא ללא ספק אפשרות מובילה בתחום לימודי הדיקור הסיני; מסלול הלימודים שהיא מציעה הוא מקיף הן מבחינת שעות הלימוד שלו והן מבחינת ייחודיות תכני הלימוד. הוסיפו על כך את הצוות המקצועי ואת הוותק של המכללה – וקיבלתם הרכב מנצח ללימודי מקצוע מנצח העומד בפני עצמו כדרך מקצועית להמשך – כמטפלים בדיקור סיני.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת תמורות - המכללה לרפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

האם קיימים לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה?
שי
ללא תגובה
קורס עיסוי רפואי לנשים
רחל שרף
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי באשדוד
פנינה כהן
1 תגובות
קורס תזונה נכונה
מירי
1 תגובות
פרטים על קורס NLP
עדי מאירי
1 תגובות
קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים939 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,221 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp