רוצה פרטים על לימודי דיפלומטיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בדיפלומטיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי דיפלומטיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי דיפלומטיה

 

מהי דיפלומטיה?

 

הדיפלומטיה היא אמנות המשא ומתן בין מדינות וגופים. הדיפלומטיה משמשת בעיקר ביחסים בין-לאומיים בין מדינות המבקשות ליישב סכסוך, לכרות ברית או לחתום על הסכם שלום או על חוזה בענייני סחר וכלכלה, תרבות וכן זכויות אדם וסביבה. הדיפלומטיה היא תחום עתיק המשמש עד ימינו, וחשיבותה כיום ניכרת בזירה העולמית בכלל ובמזרח התיכון בפרט.

 

כיום שום מדינה או ארגון גדול אינם יכולים לתפקד בלי דיפלומטיה; מטרתה העיקרית של הדיפלומטיה היא להפיג מתחים בדרכי שלום ולא בדרכי אלימות, ובכך לקדם במגוון דרכים את שגשוגה של החברה האנושית. בזכותם של דיפלומטים גדולים בתולדות האנושות שופרו ואף ניצלו חיי בני אדם רבים, למשל, חייהם של אזרחי דרום אפריקה הודות לפעילותו הדיפלומטית של נלסון מנדלה במסגרת מאבקו באפרטהייד.

 

לימודי דיפלומטיה מקנים לסטודנטים את הידע ואת הכלים הנחוצים כדי לחקור את הכוחות הפועלים זה מול זה בזירה העולמית, הלאומית, הקהילתית והבין-אישית וכן להשפיע עליהם ישירות במגוון משרות שנדרשות בהן מן העובד יכולת ניהול משא ומתן, השתתפות בעיצוב מדיניות והיכרות עם שלל נושאים, כגון ביטחון וטרור, תקשורת ויחסים בין-לאומיים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי דיפלומטיה לתואר ראשון מוצעים כיום בכמה מכללות בארץ, בדרך כלל במחלקות מדעי המדינה, ממשל ומדינה ויחסים בין-לאומיים. ברוב המוסדות (למעט במרכז הבינתחומי הרצליה) אין מסלול נפרד לדיפלומטיה בלימודים לתואר ראשון, אלא במניין הקורסים של המחלקה מוצעים קורסים העוסקים בסוגיות מרכזיות מתחום הדיפלומטיה.

 

תכנית הלימודים מורכבת מהכשרה תאורטית, ובכללה שיעורי חובה בסיסיים, שיעורי בחירה, תרגולים ודיונים וכן מהכשרה מעשית הניתנת באמצעות שיתוף פעולה עם ארגונים מובילים במשק הישראלי שמתבצעים בו מיזמים צוותיים בשטח, סדנאות העשרה, כינוסים וסיורים לימודיים. מלבד זה, מוסדות מסוימים המציעים תואר ראשון בדיפלומטיה מקיימים שיתופי פעולה אקדמיים עם מוסדות מובילים לממשל ודיפלומטיה ברחבי העולם. המרכז הבינתחומי הרצליה למשל מאפשר לתלמידי מדעי המדינה לנסוע ליוון ולהשתתף בסמסטר קיץ שם, המוצע מטעם האוניברסיטה האמריקנית היוקרתית ג'ורג'טאון.

 

משך הלימודים במוסדות השונים הוא שלוש עד ארבע שנות לימוד, ובסיומן הסטודנט מקבל תואר B.A.

 

נושאי לימוד

 

בין הנושאים הנלמדים בלימודי ממשל ומדינה (לימודי הדיפלומטיה הם אחד המסלולים המוצעים בתכנית זו) מצויים הנושאים האלה:

 

 • מבוא ליחסים בין-לאומיים ואסטרטגיה
 • מדיניות ציבורית
 • דיפלומטיה ומשא ומתן ועיצוב מדיניות חוץ
 • כלכלה פוליטית
 • מדיניות החוץ של ישראל
 • טרור וביטחון לאומי
 • היסטוריה בין-לאומית
 • חקר השלום והמלחמה
 • פוליטיקה השוואתית
 • ועוד.

 

בדרך כלל התלמידים בוחרים מסלולי התמחות בשלב מתקדם של התואר; באפשרותם לבחור מתוך מאגר התמחויות, כגון יישוב סכסוכים בין-לאומיים, מנהל עסקים, ביטחון וטרור, דיפלומטיה ואסטרטגיה והתמחות במזרח התיכון.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה עשויים להשתנות ממוסד למוסד, ובכל זאת ברוב המוסדות נדרשים תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי וידיעת אנגלית ברמה גבוהה.

 

להלן שני מוסדות שאפשר ללמוד בהם דיפלומטיה לתואר ראשון:

 • המרכז הבינתחומי הרצליה (חטיבת דיפלומטיה ואסטרטגיה בבית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה)
 • מכללת רמת גן (מסלול מדעי המדינה ויחסים בין-לאומיים)

 

מלבד המכללות האלה ישנם עוד מוסדות לימודים רבים המציעים מסלולים כלליים יותר במדעי המדינה, ממשל ומדינה ויחסים בין-לאומיים; נלמדים בהם קורסים רלוונטיים גם לאלה המתעניינים בדיפלומטיה, ולכן הם יכולים להתאים למתעניינים בהתמחויות נוספות במדעי המדינה פרט לדיפלומטיה או למעוניינים להמשיך ללימודי תואר שני בדיפלומטיה (למשל החוג למדעי המדינה באוניברסיטת תל-אביב מציע תכנית בלימודי דיפלומטיה לתואר שני).

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון בלימודי דיפלומטיה יכולים להשתלב במגוון מקצועות בשירות הציבורי-ממשלתי, כמו עבודה בשגרירויות ישראל ברחבי העולם, ייעוץ דיפלומטי לאנשי ממשל, ואף להשתתף ישירות בחיים הפוליטיים הערים בישראל. כן יש אפשרות לבוגרי התואר למצוא תעסוקה בארגונים עסקיים הבאים במגע עם גופים זרים, ממשלתיים או לא ממשלתיים.

 

בין התחומים שבוגרי התואר יכולים להשתלב בהם: מדיניות ציבורית, עיצוב מדיניות, דיפלומטיה, אסטרטגיה, פוליטיקה, מיזמים לחקר המלחמה בטרור וניהול תהליכי משא ומתן במסגרות עסקיות וממשלתיות.

 

לבעלי תואר ראשון בדיפלומטיה עשויות להתאים גם משרות כמו שליחות ממשרד החוץ, ביקורת המדינה, ייעוץ אסטרטגי-פוליטי לחברות עסקיות בעלות בחוץ-לארץ וכן המשך לתואר שני ושלישי בתחום תוך כדי השתלבות במערך המחקר וההוראה באוניברסיטאות, במכללות ובמכוני מחקר. כמובן, תואר בדיפלומטיה עשוי להועיל מאוד למי ששואף להשתלב בגופים ממלכתיים ופוליטיים ישראליים דוגמת הכנסת ומשרד החוץ.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד האוניברסיטאי השנתי לתואר ראשון הנהוג גם בכמה מן המכללות הוא 9,521 שקלים לתואר ראשון. במכללות פרטיות שכר הלימוד לתואר ראשון בדרך כלל גבוה הרבה יותר, ויכול להגיע ליותר מ-30,000 שקלים עבור שנת לימודים אחת. לדוגמה, שנת לימודים לתואר ראשון במרכז הבינתחומי הרצליה עולה 35,600 שקלים. לימודי תואר שני בתחום עולים כ-25 אחוזים יותר מלימודי התואר הראשון הן באוניברסיטאות והן במכללות הפרטיות.

 

מלגות

 

בלימודים לתואר ראשון בדיפלומטיה הסטודנטים יכולים להגיש בקשות למלגות הניתנות מטעם המכללה או האוניברסיטה על פי קריטריונים שונים, הן סוציו-אקונומיים והן תחרותיים. על כן מלגות עשויות להינתן למוכיחים צורך בסיוע כלכלי, לבני מיעוטים, ליוצאי מדינות מסוימות, למועמדים מצטיינים ולסטודנטים שהוכיחו מצוינות אקדמית בעת לימודיהם במוסד.

 

מלבד זה, קיים מגוון מלגות ממקורות חיצוניים. כדי לברר על מלגות חיצוניות רלוונטיות, מומלץ למועמדים ולסטודנטים לפנות לאגודת הסטודנטים הפועלת במוסד האקדמי שהם רשומים בו וכן לבחון את רשימת נותני המלגות באתר האינטרנט של משרד החינוך.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי דיפלומטיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי דיפלומטיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי דיפלומטיה

חוות דעת של סטודנטים: לימודי דיפלומטיה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp