המסלול השלם לרפואת גוף ונפש במכללת אילמה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אילמה - המסלול השלם לרפואת גוף ונפש.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המסלול השלם לרפואת גוף ונפש - מכללת אילמה


במסלול השלם לרפואת גוף ונפש שמתקיים במכללת אילמה סבורים כי שילוב בין הרובד הפיזי ורובד הנפשי והרגשי הוא חשוב ומהותי לחיים בריאים. מסלול לימוד זה מאפשר למשתתפיו להכיר שלל כלים מקצועיים ולרכוש ידע בתחום הנפש והגוף כאחד. תכנית זו מקנה ליועצים את סל הכלים המלא לצורך אבחון, ייעוץ והובלת האדם לריפוי מהשורש.


תכנית זו ללימודי תעודה מכשירה יועצים לתעודת N.M.C - Natural Medicine Counselor. מסלול זה משלב בתוכו שתי מגמות - מגמת בריאות טבעית ומגמת רפואת הנפש בדרך היהדות.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים במסלול זה משלבים בין ידע במדעים וברוחניות. הם לומדים על עקרונות בתזונה טבעית ועל טכניקות ריפוי מתחום הבריאות הטבעית וכן מעמיקים בנפש האדם ובטכניקות לניקוי רעלים נפשי ורגשי בשיטה הייחודית "עין הבדולח". בעזרת סל הכלים הנרחב שנרכש במהלך התכנית, המשתתפים יכולים לגבש מיומנויות לריפוי הגוף והנפש כאחד. מטרתו המרכזית של המסלול המלא היא ליצור תנועת נפש בריאה ולאפשר מעבר לאורח חיים בריא.


לאורך תכנית זו המשתתפים לומדים אודות מבנה הנפש, מקור הרגשות והמחשבות ובוחנים כיצד אלה גורמים ליצירה של מחלות בגוף וכן כיצד מצבים גופניים יכולים להשפיע על הבריאות הנפשית והרגשית.


המסלול המלא לרפואת גוף ונפש מורכב משתי מגמות לימוד -

 

 

 • מגמת בריאות טבעית - המשתתפים לומדים עקרונות שונים בתזונה נכונה ודרגות המזון, בוחנים מושגים מרכזיים ברפואה המערבית וכן סוקרים טכניקות טיפוליות כגון תרגילי נשימה, קמפרסים וטיפולי מים. כמו כן, כוללת המגמה סדנת מטבח בריא שבה לומדים בהרחבה על תהליכי ההכנה של מזונות אנרגטיים ומזונות תומכי ניקוי.

 

 • מגמת רפואת הנפש בדרך היהדות - במגמה לרפואת הנפש בדרך היהדות המשתתפים מעמיקים במשמעותם של מאורעות החיים ומפתחים מיומנויות לשינוי הרגלי חיים ומחשבה. הם בוחנים טקסטים מן המקורות ומהם מקבלים כלים לחיי חיבור וצמיחה.


מתכונת הלימוד


אורך המסלול הוא כשנה אחת. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע. תכנית נוספת מתאימה לסטודנטים בשנה ב'.


תכנית הלימוד משלבת תכנים עיוניים ומעשיים כדי לסייע למשתתפים להטמיע את החומר הנלמד. הם לוקחים חלק בסדנאות שונות שבהן מתרגלים את מיומנויות הבריאות הטבעית ומתנסים בין היתר בבישול מזונות תומכי ניקוי, בתכנון תפריטים, בתרגול רפואת הנפש בדרך היהדות באופן פרקטי בקבוצות קטנות ועוד.

 

על מוסד הלימוד


מכללת אילמה נוסדה בשנת 2003 (התשס"ג) והיא שמה לה למטרה את הכשרת דור העתיד של תחום הרפואה הטבעית. מוסד הלימוד החל את דרכו בתור מכללה לרפואה משלימה ברוח היהדות. כיום המכללה מפעילה שלושה סניפים - ברמת גן, בירושלים ובאור הגנוז. מדי שנה משלימים תלמידים רבים את הקורסים המתקיימים במכללה ומשתלבים כמדריכים ויועצים בתחום הבריאות הטבעית. כדי לענות על הביקוש בקהילת שוחרי הבריאות להשתתפות בתכנית הלימוד, המכללה מציעה גם לימוד בשלוחה אינטרנטית במגמה לבריאות טבעית. תכניות הלימודים השונות במכללה כוללות תרגול פרקטי רב, המשתתפים בקורסים יכולים לתרגל את החומר הנלמד בפועל בקליניקות הסטאז' שמציעה את שירותיה למגוון אוכלוסיות. בעזרת ההתנסויות המעשיות השונות הנכללות בתכניות הלימוד המשתתפים יכולים לפתח הלכה למעשה סל כלים החשוב למטפלים וליועצים.


תנאי קבלה


מסלול זה ללימודי תעודה יכול להתאים למגוון רחב של אוכלוסיות. יכולים ללמוד בו מטפלים משלל מקצועות וגישות ברפואה האלטרנטיבית שמעוניינים לפתח ולשכלל את סל הכלים המקצועי שברשותם. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס מועמדים המעוניינים להשתלב כמדריכים, יועצים ומטפלים בגישה הבריאות הטבעית.


תעודה


בתום הקורס מקבלים משתתפים שעומדים בהצלחה בכל דרישות הלימוד תעודת NMC - Natural Medicine Counselor.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אילמה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

קורס עיסוי רפואי לנשים
רחל שרף
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי באשדוד
פנינה כהן
1 תגובות
קורס תזונה נכונה
מירי
1 תגובות
פרטים על קורס NLP
עדי מאירי
1 תגובות
קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
קורס יועצי שינה במרכז
הילה קניגשטדלטר
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp