רוצה פרטים על גשטלט?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס גשטלט

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על גשטלט? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי גשטלט

 

המכלול השלם

 

שיטת הגשטלט – או פסיכולוגיית הגשטלט – היא אסכולה פסיכולוגית שצמחה בגרמניה ובבסיסה עומדת ההנחה ההוליסטית המשותפת לכל תחומי הרפואה המשלימה – כי הגוף והנפש אחד הם. התיאוריה רואה את האדם כמכלול שלם – מכלול הגדול מסכום חלקיו. אסכולה פסיכולוגית זו מושתתת על ההנחה כי האדם בנוי מתבניות תודעתיות שונות של גוף ונפש, השזורות זו בזו ואינן ניתנות להפרדה.

 

במהלך החיים התבניות ממשיכות ונבנות וכדי לפרקן יש להתייחס לאדם, כאמור, כאל מכלול שלם – גוף ונפש. טענה חשובה נוספת בשיטה זו היא כי האדם איננו רק העבר שלו – כי שנטען בשיטות פסיכולוגיות קלסיות – אלא שהוא אף ההווה והעתיד שלו, והרבה מן התבניות שלנו נקבעות דווקא על פי מה שאנו מעוניינים להשיג.

 

על הטיפול

 

שיטת הטיפול בגשטלט מתבצעת במגוון שיטות שמטרתן לחשוף את הסמוי שבאדם ולהפכו לגלוי כך שיוכל להכיר את עצמו ואת מניעיו ולהיות מודע אליהם, מתוך בחירה.

 

בין הדרכים המשמשות לצורך טיפול באמצעות שיטה זו, ניתן למנות:

 

 • העצמה – טכניקות שנועדו להחצין את התוכן הפנימי באמצעות פעולות הקורות כאן ועכשיו, בין האדם לבין עצמו ובינו לבין האחר. זאת תוך שימת לב למסרים הרבים והעדינים ששולח הגוף בזמן מפגשים כאלה.

 

 • מונודרמה – המטופל מציג דמויות שונות בחייו וכך מתעמת איתן ואף מזדהה עם דמויות שנויות במחלוקת בעולמו. דרך כך הוא פוגש וחוקר את הרגשות השונים הנוגעים בכל אחד מהאנשים הללו בחייו, ובתגובות המתעוררות בתוכו.

 

תכנית הלימודים

 

תכניות הלימודים מיועדות לרוב לאנשי מקצוע מן התחומים הטיפוליים השונים, בעלי תארים אקדמיים. התכניות מקיפות ואינן נמשכות פחות משנת לימודים אחת בדרך כלל. תכנית הלימודים היא חווייתית ותיאורטית גם יחד, וכמו בכל טיפול – המטפלים העתידיים בשיטה עוברים בה תהליך התנסותי חווייתי על עצמם. כל הלימודים כוללים פרקטיקה ומקרי מבחן לדוגמה.

 

מבין התכנים הנלמדים:

 

 • עבודה עם חלומות
 • עבודת גוף
 • עבודה באמצעים יצירתיים
 • מקרי מבחן
 • יישום עקרונות השיטה בארגונים
 • עקרונות האבחון
 • יישום עקרונות השיטה בחינוך
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • אוניברסיטת תל-אביב – היחידה ללימודי המשך ולהשתלמויות בביה"ס לעבודה סוציאלית – מציעה מגוון קורסים העוסקים בתחום, וביניהם תכנית הכשרה ללימודי שיטת הגשטלט – בהיקף של 141 שעות ב-27 מפגשים, מתוכם 6 מפגשים סדנאיים. התכנית מיועדת לאנשי מקצוע בעלי תואר אקדמי מן התחומים הטיפוליים. תכנית נוספת היא גשטלט גופנפנש – קורס העשרה והשתלמות מקצועית ואישית המיועד לאנשי מקצוע, בהיקף של 140 שעות אקדמיות.

 

 • אוניברסיטת בר-אילן – היחידה להשתלמויות ולהכשרה – מציעה תכנית הכשרה והסמכה בשיתוף המכון הישראלי לגשטלט. התכנית מכשירה מטפלי גשטלט מקצועיים, היא דו-שנתית ומותנית בריאיון אישי, בתעודות ובוועדת קבלה. בסיום המסלול יוענקו לבוגרים תעודות מטפלים מוסמכים בשיטה, מטעם המכון הישראלי לגשטלט. הממשיכים לשנת הלימודים השלישית יקבלו תעודה המוכרת על ידי איגוד הפסיכותרפיה האירופאי, איגוד הגשטלט האירופאי וכן על ידי המכון הישראלי לגשטלט.

 

לסיכום

 

מסלולי הלימוד השונים ללימודי שיטת טיפול זו הם מקצועיים ומקיפים ומעניקים לכם הסמכה מקצועית מוכרת. מרבית מוסדות הלימוד מקבלים לתכניות מטפלים בעלי תארים אקדמיים ובעלי ניסיון ושיטה זו מומלצת לשילוב ולרענון השיטות הקלסיות, שכן היא עוסקת בעיקר במתרחש בהווה – ולא בעבר, והיא מתייחסת לאדם כאל מכלול של גוף ונפש ואינה מפרידה בין החלקים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על גשטלט?

רוצה לדעת יותר על גשטלט?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד גשטלט
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp