קורס גרפולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס מיסטיקה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי גרפולוגיה - מכללת גליל מערבי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי גרפולוגיה במכללת גליל מערבי

 

הגרפולוגיה,תורת כתב היד, עוסקת בקשר שבין הסימנים הגראפיים לבין האישיות של הכותב ובאמצעותה ניתן לתאר את נטיותיו המקצועיות, את כישוריו ואת מרכיבי אישיותו של הכותב. לכל אדם כתב יד שמייחד אותו והגרפולוגים עוסקים בבחינה ובפענוח של עקבות התנועה שהטביעו הכותבים על גבי הנייר. מרכיבי התנועה השונים ובכלל זה עומק הכתיבה, מהירותה, צורתה ופריסתה על גבי הנייר מסייעים לגרפולוגים לתאר את נטיותיו של הכותב ואת כישרונותיו, את יחסיו הבין אישיים, את שאיפותיו, את יושרו וכיוצא בזה.

 

כתב היד משתנה מגיל הילדות לגיל הבגרות והוא תלוי, במידה רבה, גם במצבו הנפשי והבריאותי של הכותב ברגע הכתיבה. לפיכך, בכדי לערוך ניתוח גרפולוגי יסודי ועמוק, הגרפולוגים נדרשים לבחון דוגמאות כתב רבות ולהתייחס גם לציורים ולשרבוטים, המבוצעים בהיסח הדעת.

 

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי גרפולוגיה בשנה א' מוקדשים להקניית ידע בסיסי ביסודות הגרפולוגיה והלימודים בשנה ב' מיועדים להרחיב, לתרגל ולהעמיק את הידע הקיים. המשתתפים בתוכנית רוכשים את כל הידע הנדרש להבנת הקשר שבין האישיות של הכותב לבין כתב היד והם לומדים לבנות חוות דעת גרפולוגית. תוכנית הלימודים בקורס מכסה רקע חיוני בתחום הפסיכולוגיה והיא מעניקה לסטודנטים ידע בניתוח ציורים ובניתוח שרבוטים כמו גם ידע בפענוח של כתבי יד עבריים ולועזיים.

 

בשנה השנייה ללימודים מושם דגש רב על עבודה מעשית והסטודנטים מעמיקים את ידיעותיהם בתחום הגרפולוגיה ועורכים הכרות עם תורת הטיפוסים, ובה תורתו של פרויד, של יונג, לה-סן, ישראל אודם והתורה הפלנטארית. הסטודנטים מרחיבים את הידע התיאורטי שהם רכשו באמצעות קריאה מודרכת ובאמצעות הסדנא המעשית והם לומדים גם לגבש חוות דעת מקצועית ורוכשים הכנה מיטבית לקראת הבחינות לתואר גרפולוג מוסמך.

 

מתכונת הלימודים

 

לימודי גרפולוגיה במכללת גליל מערבי אורכים כשנתיים.

 

השנה הראשונה מתפרסת על פני 112 שעות לימוד, ב-28 מפגשים. הלימודים נערכים במתכונת חד שבועית, בין השעות 17:00 - 20:20.

 

שנת הלימודים השנייה כוללת 28 מפגשים ו- 130 שעות סך הכל. 20 שעות מתוכן מוקדשות לסדנה מעשית הכוללת ניתוח כתבי יד תחת הנחייה.

 

שכר לימוד

 

  • שכר הלימוד לשנת הלימודים הראשונה הוא 4,250 ₪ + דמי הרשמה ע"ס 300 ₪.
  • שכר הלימוד לשנה ב' הוא 4930 ₪

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לתוכנית מותנית במעבר של ועדת קבלה ועל סמך כתב היד. המעבר משנה לשנה מותנה בעמידה במבחן בהצלחה ו/או בהגשת עבודה ובאישור ראש המכון.

 

מנהלת התוכנית:

 

מנהלת התוכנית ללימודי גרפולוגיה במכללת הגליל המערבי היא הגברת דניאלה גבעון, הנחשבת לאחת הגרפולוגיות המובילות והמקצועיות בארץ. לדניאלה גבעון תואר שני במדעי הרפואה מטעם ביה"ס לרפואה בטכניון והיא מוכרת כגרפולוגית מוסמכת מאז 1978 . היא חברה באגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית, והיא עוסקת במתן יעוץ אישי והכוונה מקצועית להשמת עובדים ולקליטת חברים בקיבוצים ובישובים שיתופיים.



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי - לימודי חוץ, המשך ותעודה | קורסים והשתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי

פורום לימודי תעודה | קורסים

מוסדות לימוד מבוקשים ללימודי פסיכותרפיה
יהודית בבקוב
ללא תגובה
איפה עושים קורס הכנה למבחן NCLEX?
Sabrine Kassas
ללא תגובה
היכן לומדים טכנאי מוצרי חשמל?
בשארה
1 תגובות
אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
1 תגובות
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
1 תגובות
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
1 תגובות
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp