רוצה פרטים על לימודי גמולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי גמולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי גמולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי גמולוגיה, מעניין אותך?

 

הגמולוגיה, מקורה בשפה הלטינית ופירושה תורת האבן, על כן הגמונולוגיה מהווה את מדע אבני החן. הגמולוג ממיין ומזהה אבנים, מתעד את צורתן, את אופן ליטושן, את המבנה הגבישי שלהן, את הפגמים המצויים בהן ובהערכת השיווי שלהן. באופן כללי עבודתו של הגמולוג כוללת ארבעה מרכיבים עקריים: הליטוש, הצבע, הניקיון והמשקל. בדיקת ארבעת המרכיבים הללו מאפשרת לגמולוג להעריך את שוויה של האבן.

 

 

באנגלית, החיבור בין כל המרכיבים הללו נקרא בשם: THE 4 C'S - CUT, COLOR, CLARITY, CARAT= C קיימת דרישה הולכת וגוברת בתעשיית היהלומים, התכשיטים ואנשי החן לאנשי מקצוע מוכשרים שעברו הכשרה פורמאלית ומסודרת בתחום הגמולוגיה. לימודי גמולוגיה מקנים למשתתפים הכשרה בתחום ומאפשרים לו להשתלב בתעשיית אבני החן או בבורסה ליהלומים. במהלך הלימודים המשתתפים נחשפים למכשור הגמונולגי המצוי במעבדת הגמונולוגיה, כמו גם לסוגים השונים של אבני החן המרכזיות בענף התכשיטים כגון: הקוורץ, גרנט, אמרלד, יהלום ועוד. אחד מתחומי הגמולוגיה הוא תחום יהלומי הגלם. במהלך הקורס נלמדות שיטות שונות למיון והערכה של אבני חן הנמצאות במצבן הגולמי, ועוד תחומים רבים הנלמדים בחוסתו של מדע אבני החן.

 

קהל יעד

 

לימודי גמולוגיה מיועד לכל אדם המעוניין לקבל מקצועי איכותי, מעניין ויוקרתי ולעבוד בכל מקום בעולם.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי גמולוגיה משתנים בין מכללה למכללה אך ניתן לראות שרוב המכללות דורשות 12 שנות לימוד ומבחני כניסה או ראיון אישי.

 

 

מטרת הלימודים

 

מטרת תוכנית הלימודים הינה הקניית ידע מקצועי, כלים ומיומנויות בתחום הגמולוגיה על מנת להשתלב בענף היהלומים בארץ או בעולם.

 

נושאי הלימוד בקורס גמולוגיה

 

להלן רשימה חלקית של הנושאים הנלמדים בקורס:

 

 • אודות היהלום – תהליך היווצרות, מציאת היהלום, הפקת היהלום
 • מבנה היהלום – גודל, מבנה מולקלרי ועוד.
 • עיבוד היהלום – שלבים בעיבוד היהלום.
 • בדיקה והערכה של ניקיון היהלום
 • בדיקה והערכה של שווי היהלום
 • הכרת בתי מסחר ליהלומים בארץ ובעולם.
 • צבעי הילומים
 • הכרת סוגי אבני חן – ספיר, טופז, אמבר, אילת ועוד
 • כלים ומכשירים לעבודה עם יהלומים

 

היכן ניתן ללמוד קורס גמולוגיה?

 

 • IDS, המכללה ללימודי יהלום - המכללה ללימודי היהלום הוקמה מעל לשמונה עשר שנה והינה מתמחה בהסמכת יהלומנים וגמולוגים. לימודי גמולוגיה ב – IDS הינו בהיקף של שנים עשר מפגשים המתקיימים בשלושה מסלולים: מסלול בוקר במתכונת דו שבועית למשך חודש וחצי, מסלול הערב ומסלול שישי מתקיימים למשך שלושה חודשים. הלימודים מתקיימים בבורסה ליהלומים.

 

 • סטונאייג' - סטונאייג' הינה חנות יהלומים בבעלותו של אדם תודר בעל תואר בגמולוגיה ממכון הGIA והיא מציעה לימודי גמולוגיה בהיקף של שנים עשר מפגשים בני שעתיים במתכונת חד שבועית. בסיום הקורס בסטונאייג' אינו מקנה תעודה מוכרת.

 

 • GCI, מרכז גמולוגים - המכללה ליהלומים ותכשיטים של GCI מציעה לימודי גמולוגיה בהיקף של שבעים שעות לימוד ועוד שלושים שעות של עבודה מעשית. בסיום הקורס זכאים הבוגרים לתואר "מתעד יהלומים".

 

 • EGC college - הקולג' האירופאי לגמולוגיה EGC, מציע לימודי גמולוגיה בהיקף של שלושים שעורים באורך שלוש שעות כל שיעור. בסיום הקורס זכאים הבוגרים לתואר EGL Diamond Grader – EDG.

 

 • בורסת היהלומים הישראלית - בורסת היהלומים מציעה קורס גמולוגיה בהיקף של שמונה מפגשים באורך שלוש שעות אקדמיות כל מפגש. הבורסה משתתפת עם התלמידים בעלות קורס הגמולוגיה. בוגרי הקורס אשר יעמדו בכל הדרישות זכאים לתעודה.

 

 • המכללה ליהלומים IGL: המכללה מופעלת על ידי חברת מעבדות בין לאומית לדירוג יהלומים. היא מציעה כמה קורסים בהם קורס מדרגי יהלומים מוסמכים בו מקבלים הכשרה להערכה ולמיון של יהלומי מלוטשים; קורס גמולוגיה לגלם, בו לומדים לזהות גבישי יהלום גולמיים; וקורס דירוג אבני חן. תכניות הלימוד מותאמות לדרישות ה - GIA.
   
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי גמולוגיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי גמולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורסים
התקבלו 23 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp