רוצה פרטים על לימודי בלשנות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי בלשנות

מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי בלשנות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי בלשנות - תואר ראשון בבלשנות

 

הבלשנות היא חקר שפה טבעית אנושית כלשהי, לצד חקר היכולת האנושית להשתמש בשפה זו. אדם העוסק בחקר הבלשנות נקרא "בלשן". הבלשנות נחשבת לאחד מתחומי המחקר ואחד מתחומי ההוראה המרתקים והמעניינים ביותר בימינו בייחוד כשמדובר במחקר המצוי בהתפתחות מתמדת לאורך השנים.

 

כיום נוהגים לעשות הבחנה חשובה בין בלשנות מודרנית לבין הבלשנות המסורתית אשר מתמקדת בחקר ההיסטוריה של השפה והתפתחות השפה לאורך השנים והזמן, בבלשנות המסורתית מחפשים "קשרים משפחתיים" בין שפות שונות ומנסה לקבוע נורמות בקשר לשימוש הנכון בשפה.

 

 

לעומת זאת, הבלשנות המודרנית מתמקדת יותר בניתוח שפה בזמן נתון ומסוים, ומחפשת את החוקיות הפנימית של השפה בכל רגע ורגע. בלשנות מודרנית טוענת כי אין זה מתפקידו של הבלשן, החוקר, לקבוע נורמות בנוגע לשימוש נכון בשפה, אלא רק לתאר ולהבין את המצב הנתון והעובדות המצויות בו. עד היום, הבלשנות המסורתית ממשיכה להתקיים לצדה של הבלשנות המודרנית.

 

מה הם לימודי בלשנות?

 

תוכניות הלימוד במסלול לימודי תואר בלשנות כוללים הקניית רקע תיאורטי, כלים לחשיבה אקדמית ומחקרית וידע מעשי שמכשיר את הסטודנטים לעסוק בתחומי השפה כמו קלינאי תקשורת, הוראת לשון עברית, שפות, תרגום ועוד.

 

הלימודים מתקיימים במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי בשילוב הוראה, תקשורת, פסיכולוגיה וכו'. במסגרת המסלול ללימודי בלשנות לתואר ראשון נחשפים הסטודנטים לתיאוריות המסבירות תופעות לשוניות שונות. תוכניות הלימוד במסלול זה כוללות את תאור המערכות הלשוניות, את עקרונות המחקר הלשוני ואת השיטות המדעיות לחקר הלשון.

 

מה הם הנושאים שנלמדים במסלול?

 

במסלול תואר ראשון בבלשנות נלמדים מגוון קורסים ונושאי לימוד ביניהם: פונטיקה, מורפולוגיה, סמנטיקה, פונולוגיה חקר השיח, כישורי שפה, תחביר, פסיכובלשנות, בלשנות היסטורית, ריאה ואוריינות פרגמטיקה, אבולוציה של השפה, פילולוגיה, עיבוד תחבירי,אטימולוגיה, בלשנות חישובית ועוד.

 

באילו מוסדות לימוד ניתן ללמוד בלשנות לתואר ראשון?

 

בלשנות לתואר ראשון ניתן ללמוד במכללת אחווה, מכללת צפת, מכללת ספיר, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר-אילן.

 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בבלשנות?

 

ציון 450 במבחן פסיכומטרי, תעודת בגרות, מועמדים מעל גיל 40 בעלי תעודת בגרות ומועמדים עם ממוצע בגרות 100 ומעלה יתקבלו ללא מבחן פסיכומטרי.

 

מה משך הלימודים ללימודי תואר ראשון בבלשנות?

 

לימודי התואר אורכים כ- 3 שנים ושבסופו מקבלים בוגריו תעודת תואר ראשון B.A בבלשנות.

 

מהו שכר לימוד לתואר ראשון בבלשנות?

 

שכר לימוד אוניברסיטאי בסיסי לתואר ראשון עומד על כ - 10,137 שקלים לשנה.

 

מה הן אפשרויות התעסוקה עם סיום לימודי תואר ראשון בבלשנות?

 

בוגרי תואר בלשנות יכולים להשתלב בתפקידים כמו הוראת שפות, הוראת כתיבה, כתיבה טכנית, קלינאות תקשורת, הוראת שפות, תרגום, עריכה לשונית, מידענות, השתלבות בתפקידים באקדמיה ללשון, ספרות. כל תפקיד בו נדרש עיסוק לשוני כלשהו יכול להתאים לבוגרי התואר.

 

לסיכום, תכנית הלימודים במסלול לימודי בלשנות לתואר ראשון עוסקת בתאוריות המסבירות תופעות לשוניות ומתמקדת בחקר העקרונות הבסיסיים של השפות השונות. הבלשנים מתעניינים וחוקרים את השפה על כל היבטיה החל ממבנה המשפט והמילה, ייצור ועיבוד מבעים לשוניים, משמעותם של ביטויים בשפה, שינויים שחלים על השפות במהלך הזמן, רכישת מיומנויות לשוניות על ידי ילדים ועוד. כדאי לשלב את לימודי הבלשנות במסגרת לימודים דו חוגית בכדי לעשות שימוש פרקטי עם התואר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי בלשנות?

רוצה לדעת יותר על לימודי בלשנות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על לימודי בלשנות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 19 סטודנטים
המליצו והצביעו על לימודי בלשנות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים 913 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב 955 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: לימודי בלשנות

התקבלו 19 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם