לימודי ביטחון בישראל

רוצה לעבוד בביטחון? ידעת שיש מגוון של קורסים מקצועיים ותכניות לתואר בביטחון, המוצעים במסגרת אזרחית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים 
רוצה פרטים על לימודי ביטחון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ביטחון

 

יש פרטנר?

 

אין צורך לציין את חשיבות נושא הביטחון במדינה כמו ישראל. הולכת ומתגבשת ההכרה בהשפעתו של הנעשה בתחום זה על כמעט כל אספקט בחיי החברה והפרט בארץ. ציבור רחב מעוניין להכיר מקרוב את המערכת הביטחונית ואת התהליכים הפוליטיים המלווים אותה, כשקיימות סיבות שונות להתעניינות זו. חלק רוצים ליטול חלק בהנהגה או בפעילות בשטח, ולקבל החלטות בתנאי אמת כדי להשיב את השליטה על הגורל והביטחון האישי. אחרים מבקשים, אחת ולתמיד, להבין - מה מביא לערעור יציבות היחסים בחברה ובאזור, ומה ניתן לעשות כדי להביא שלום.

 

לימודי ביטחון לתעודה עונים על הצורך בהכשרת אנשי מקצוע לכוחות המשטרה, למערכי האבטחה, למסלולי ההדרכה והאימון הבטחוני ועוד. תכניות לתואר ראשון ולתואר שני מיועדות לאנשים הרוצים להעמיק ולחקור, תוך הרחבת המבט בהשוואה למדינות ולאזורים אחרים בעולם, ודרך הסתכלות היסטורית מקיפה על אודות המדיניות הביטחונית בישראל והיחסים עם העמים השכנים. לימודים אלה מתאימים במיוחד לכל מי שמשרת בפועל בצבא או מעוניין להתקדם בשירותי הביטחון תוך הכרה טובה יותר של תחום הביטחון בישראל וגופים בטחוניים נוספים בעולם כולו.

 

סוגי מסלולים

 

לימודי תעודה כוללים קורסים שונים המוכרים על ידי משרד החינוך, משרד הפנים ומשרד הביטחון. ביניהם: אבטחה פיזית, הכשרת קציני ביטחון לרמות ניהול ופיקוד, חקירות מודיעין, הכשרת מאבטחים ואבטחת אישים, אבטחת מידע ולוחמת סייבר, נהיגה מבצעית, אבטחת תעופה, חילוץ והצלה ועוד.

 

תכניות לימודים לתואר ראשון בביטחון מאפשרת לסטודנט לרכוש ידע והבנה במושגי יסוד בסיסיים מעולם זה, כמו גם בתחומים משיקים המשפיעים באופן ישיר על המערכת כגון: מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, מדיניות מנהל ציבורי, היסטוריה צבאית ודיפלומטית ועוד נושאים רבים. התכניות לתואר ראשון כוללות גם פרקים מעשיים בהגנה עצמית, התמודדות בתנאי לחץ וחרדה, עזרה ראשונה,  ביטחון מידע ומחשבים ועוד. הסטודנטים יכולים לבחור בין הקורסים השונים ומגמות ההתמחות השונות המוצעים בכל מוסד.

 

לימודי המשך מאפשרים תחום התמחות תוך התנסות בפרויקטים אישיים הכוללים יישום של החומר הנלמד בתארים הראשונים. לימודי ההמשך מתקיימים במסגרת תואר שני (M.A) או תואר שלישי לדוקטורט (PHD). 

 

תנאי קבלה ללימודי ביטחון

 

בתכניות ללימודי תעודה בביטחון מבקשים מן המועמדים הוכחה להיעדר עבר פלילי, אישור על 12 שנות לימוד, ולעיתים גם - מעבר ראיון אישי. מועמדים ללימודי ביטחון לתואר ראשון נדרשים בציוני סף לממוצע הבגרויות (לרוב הציון עומד על 82) ו/או ציון סף של הבחינה הפסיכומטרית. תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בלימודי ביטחון משתנים, אך לרוב כוללים ציון ממוצע בתואר הראשון העומד על 82 במסלול עיוני (שאינו כולל הגשת תזה), או ממוצע של 85 במסלול מחקרי (הכולל עבודת מחקר מקיפה, תזה).

 

מוסדות לימוד

 

קיימים מספר מוסדות המציעים תכניות שונות ללימודי ביטחון, וביניהם:

 

  • המכללה הישראלית לחקירות וביטחון - הוקמה בשנת 1986 ומאז מהווה מוסד מוכר ללימודי תואר ראשון, תואר שני ולימודי תעודה בתחום הביטחון. במכללה הישראלית לביטחון פועלות עשר מגמות לימוד עיקריות בתחומי הביטחון. צוות המרצים כולל 250 מרצים ואנשי סגל, בעלי ניסיון עשיר בפעילויות בטחוניות.

 

  • אוניברסיטת אריאל בשומרון - מציעה תכנית ללימודי ביטחון בשילוב עם ה - National Security Projects ברשותו של שלמה אהרונישקי, מפכ"ל המשטרה. המכללה מציעה מגוון רחב של קורסים לקהלים שונים במטרה לקדם את נושאי הביטחון בחברה הישראלית.

 

  • המכללה האקדמית גליל מערבי - נוסדה בשנת 2000 באחריותה האקדמית של אוניברסיטת בר אילן. מטרת הלימודים בלימודי ביטחון היא שילוב של תחום הביטחון בהיבטים חברתיים שונים. המכללה מציעה חטיבת לימוד בלימודי ביטחון שניתן לשלבה עם לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש.

 

  • היחידה הארצית לחקירות וביטחון - מציעה לימודי תעודה בקורסים שונים, כגון: קורס חקירות ביטוח, קורס חוקרים פרטיים, הכשרת מנהלי אבטחה ועוד. מוסד זה שם דגש על לימודים מעשיים, הכוללים סימולציות, יציאה לשטח, ניתוח אירועים, תרגולים וכדומה.

 

  • חטיבת ההדרכות וההכשרות של היחידה לביטחון לאומי - מקיימת הדרכות, קורסים, סדנאות, השתלמויות ורענונים בתחום הביטחון. צוות ההוראה במוסד זה מורכב מיוצאי מערך הביטחון בישראל. הקורסים המועברים בחטיבת ההדרכות כוללים הכשרות לתפקידים, כגון: מאבטחים לבתי מלון, מונעי חבלה, מאבטח מערכי ידע, עוקבים סמויים, מנהלים ומפקחים.

 

  • מאיר רוט בע"מ - חברה לייבוא, ייצוא ושיווק נשק המקיימת קורסים שונים בתפקידי ביטחון. החברה מקיימת קורסים להכשרת שומרים, מפקחים ומדריכי ירי. היא מקיימת גם קורס ירי מעשי וקורס ירי מבצעי. אלה האחרונים הינם קורסים בעלי אופי ספורטיבי יותר.

 

  • המרכז הרב תחומי לביטחון אבטחה וחקירות IDS - המרכז שם דגש על חניכה, ליווי והדרכה לצורך הכשרה לתפקידי ביטחון פנים. מטרת מוסד לימודים זה היא להקנות ידע לאנשים פרטיים ולגופים אזרחיים על מנת לשפר את הביטחון האישי והקהילתי. במקום זה ניתן ללמוד קורסים, כגון: קורס מדריכי ביטחון פנים, קורס ניהול ארגון חמוש, קורס מגישי עזרה ראשונה, קורס מדריכי ירי, קורס מפקחי מטווח ועוד.
     

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תארים בלימודי ביטחון או בעלי תעודה בלימודי ביטחון יוכלו להשתלב במקצועות רבים במשטרה, בצה"ל ובחברות ביטחון ואבטחה. הם יוכלו לשמש בתפקידי חקירה, פיקוח, ניהול, חילוץ והצלה, הדרכה, בילוש ומודיעין - הכל בהתאם להכשרה שבה בחרו. 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ביטחון?

רוצה לדעת יותר על לימודי ביטחון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?
 
איך אתה ביחס לאחרים?
ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר בבלשנות 386 95
תואר במקרא 386 87
לימודי ארץ ישראל 524 95
חוות דעת של סטודנטים: לימודי ביטחון
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
שאלות הגולשים בנושא
מה צריך ללמוד בכדי להיות קצינת מבחן?
1 1 תגובות
קורס מנב"ט - לימודי מנהל ביטחון
1 2 תגובות
מה הכי כדאי ללמוד - טכנאי מיגון ואבטחה או מיזוג וקירור?
1 1 תגובות
קורס קציני בטיחות בתעבורה בבאר שבע
1 1 תגובות
טכנאי מיגון ואבטחה
1 2 תגובות
קורס קצין רכב בבאר שבע
1 1 תגובות
האם ללמוד קורס אבטחה ומיגון? איך שוק העבודה ובאיזו מכללה?
1 1 תגובות
Whatsapp Whatsapp