קורסי ביטוח במכללת עתיד

מכללת עתיד - לימודי תעודה

קורס ביטוח במכללת עתיד

 

רשת מכללות עתיד מפעילה שפע של מסלולי הכשרה וקורסים מקצועיים לתחומים נדרשים במשק. הרשת בחרה לחלק את תחומי הלימוד השונים למספר חטיבות, כאשר כל חטיבה תרכז את מסלולי ההכשרה הקשורים לתחומה. חטיבת עתיד פיננסים היא אחת מהחטיבות הבולטות במכללה. החטיבה מפעילה שלל מערכי לימוד והכשרה מוערכים ומקצועיים בתחומי החשבונאות והפיננסים והיא פועלת בהסמכתם ובאישורם של משרדי ממשלה שונים כמו משרד האוצר, לשכת רואי החשבון, הרשות לניירות ערך ומשרד התמ"ת.

 

החטיבה הפיננסית נחשבת לאיכותית ומקצועית גם בזכות סגל המרצים שלה, אשר כולל מרצים בעלי ניסיון אקדמי ומעשי מוכח בתחום הפיננסים. צוות ההדרכה מוביל את התלמידים להצלחה ומסייע להם לבחור את מסלול ההכשרה המתאים להם ביותר. לכל אורך המסלול הצוות מעניק לתלמידים את מיטב הכלים הדרושים לרכוש מקצוע נדרש בשוק משתנה ודינמי ועם סיום המסלול הוא מסייע לבוגרים באיתור הזדמנויות תעסוקה בתחום התמחותם.

 

המכללה מתהדרת ביתרונות נוספים הבאים לידי ביטוי במערכי הכשרה גמישים, ביחס אישי ותומך, בכיתות לימוד קטנות ובלימוד מעשי ויישומי של החומר. תכניות ההכשרה במכללת עתיד בכלל ובחטיבה הפיננסית בפרט מתעדכנות בהתאם לשינויים ולתנודות במשק ובכלכלה והן מותאמות לצרכי השוק הנוכחיים והעתידיים. הודות לקשרים העסקיים של המכללה עם התעשייה ועם ארגונים מובילים במשק, מצליחה המכללה לפתח ולעצב תכניות לימוד איכותיות כאלו שיעמדו בתקנים הקשיחים ביותר.

 

מסלולי לימוד

 

מכללת עתיד מציעה שני מסלולי הכשרה בתחום הביטוח:

  1. קורס ביטוח אלמנטרי
  2. קורס ביטוח פנסיוני.

 

קורסים אלה, המשתייכים לחטיבת הפיננסים הפועלת ברשת עתיד, נבנו מתוך כוונה להכשיר סוכני ביטוח מקצועיים שיוכלו להשתלב בהצלחה בשוק העבודה כשכירים או כעצמאיים.

 

  • מסלול ביטוח אלמנטרי מעניק לתלמידים ידע עיוני מקיף בתחום והוא מכין אותם לעבור בהצלחה את בחינת המפקח על הביטוח במשרד האוצר. תכנית ההכשרה כוללת את הנושאים הרלוונטיים החיוניים לטיפול בפוליסות ביטוח מגוונות ובהן פוליסת ביטוח נסיעות, שיניים, בריאות ועוד והיא מעניקה לתלמידים את הכלים הנדרשים להשתלב בעולם הביטוח.

    בין הנושאים המרכזיים והבסיסיים הנלמדים בהכשרה זו ניתן לציין את תחום הסטטיסטיקה, המימון, הכלכלה והחשבונאות. תכנית ההכשרה מדגישה את החשיבות בהתנסות מעשית וברכישת מיומנויות מעשיות והיא מקדישה את חלק מזמנה להקנות לתלמידים ידע עיוני ומעשי ביסודות הביטוח ובנספחיו.

 

  • קורס ביטוח פנסיוני הוא הקורס הנוסף בתחום שמוצע במכללת עתיד והוא מיועד להכשיר סוכני ביטוח בעלי התמחות פנסיונית. המסלול לביטוח פנסיוני מספק גם הוא לתלמידים את ההכנה הנדרשת למעבר מוצלח של בחינות משרד האוצר והוא מעניק להם מיומנויות מעשיות נרחבות, המסייעות להם להשתלב בתחום.

    מסלול ביטוח פנסיוני הוא מסלול מתקדם השם דגש רב על הרחבה והעמקה של מקצועות פיננסים שונים דוגמת חשבונאות וכלכלה והא כולל בתוכו נושאים מגוונים בתחום ובכלל זה: פרמיה בביטוח חיים, קרנות פנסיה, ביטוח קבוצתי, תקנות ומדיניות ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לקורסי הביטוח במכללת עתיד משתנים בהתאם לתכניהם ולרמתם המקצועית של הקורסים. עם זאת לקורס ביטוח אלמנטרי יתקבלו מועמדים שסיימו את קורס יסודות הביטוח ושעברו ראיון אישי ולקורס ביטוח פנסיוני יתקבלו מועמדים שהשלימו השכלה תיכונית מלאה.

 

משך תכנית הלימודים:

 

משך הלימודים משתנה בין הקורסים השונים. קורס ביטוח אלמנטרי מתפרס על פני 60 שעות לימוד וקורס ביטוח פנסיוני מתפרס על פני 120 שעות.

 

תעודות:

 

בוגרי מסלולי ההכשרה יהיו זכאים לקבל תעודות גמר בביטוח פנסיוני או אלמנטרי מטעם רשת מכללות עתיד. בנוסף לכך, תוענק תעודת סוכן ביטוח מתמחה לבוגרים שיעברו בהצלחה את בחינות המפקח על האוצר.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp