לימודי ביוסינתזה בקמפוס ברושים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס ביוסינתזה - קמפוס ברושים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ביוסינתזה בקמפוס ברושים

 

הכול מתחיל ברחם

 

הביוסינתזה, אשר נוסדה על ידי הפסיכותרפיסט דיוויד בואדלה, היא שיטת טיפול מוכרת על ידי האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה. הביוסינתזה נלמדת ומיושמת כתרפיה ייחודית המעגנת בתוכה את שלושת הרבדים העיקריים של הקיום האנושי: קיום גופני, מהות רוחנית וחוויה נפשית, והיא מבוססת על ההנחה שלכל אדם יכולת לריפוי ולשיקום עצמי. הטיפול בביוסינתזה מותאם לכל מטופל באופן אישי והוא מאפשר לכל אדם לייצר דפוסי התנהגות משופרים ומשוכללים יותר בעבורו. הטיפול בשיטה זו מתבצע באמצעות שיחות, נשימות, תנועות, מגע ודימיון הפועלים כולם כאחד לחיזוק המשאבים הפנימיים של המטופל.

 

בשנים האחרונות, עולה הביקוש לצורות הטיפול השונות מתחום הרפואה המשלימה. גם שילוב של גישות הוליסטיות שונות ברפואה המערבית-קונבנציונלית ובפסיכותרפיה המסורתית הפכו למקובלות ולמבוקשות עד מאוד בארץ ובעולם כולו. הביוסינתזה לוקחת חלק בהתפתחות זו ומשתייכת לשיטות הטיפול מתחום הפסיכותרפיה הגופנית; שיטה זו היא הראשונה בעולם שקיבלה הכרה מדעית מהארגון האירופאי לפסיכותרפיה וכיום קיים ייצוג שלה גם כחברה במועצה העולמית לפסיכותרפיה.

 

בשל העובדה שהשיטה שואבת את עקרונותיה מעולמות ידע שונים, המטפלים בביוסינתזה נדרשים לגלות ידע נרחב ובקיאות בהיבטים של הפסיכותרפיה הגופנית והפסיכו-דינמית, בעקרונות הפסיכולוגיה הטרנס-פרסונאלית וכן בתחומי הפסיכולוגיה הפרה-נייטרלית והפרינטלית. השיטה, המבוססת על מודל אמבריולוגי (עוּברי), תופשת את תהליך התהוותו של העובר כשורש קיומינו הפיזי והנפשי ומתוך כך, המחקר של החיים ברחם הוא הבסיס האמיתי להבנת מצבי חולי ובריאות באדם. העבודה הטיפולית בביוסינתזה מעודדת חיבור בין זרמים שונים ומאפשרת יצירת איזון מחודש בין פעולה, חשיבה ורגש – לבין מיצוי הפוטנציאל המצוי באדם.

 

על תכנית הלימודים בברושים

 

התכנית להכשרת מטפלים בביוסינתזה בקמפוס ברושים מבוססת על תכנים לימודיים ועל דרישות שנקבעו במכון הבינלאומי לביוסינתזה בשוויץ. תנאי הקבלה ללימודים הם תעודת בגרות ומעבר של ריאיון אישי ושל סדנת התאמה. המסלול להכשרת מטפלים בברושים אורכו 5 שנים אקדמיות כשמתוכן 3 שנים מוקדשות ללימודים, ושנתיים נוספות להתמחות קלינית מעשית. הלימודים מורכבים מקורס הכשרה בסיסי שבו נלמדים עקרונות של פסיכותרפיה גופנית ושיטות הטיפול בביוסינתזה, ומקורסי חובה הכוללים תיאוריות פסיכולוגיות, עקרונות תודעת הגוף ופרקים ברפואה מערבית. מסלול זה מוכר על ידי המכון הבינלאומי לביוסינתזה IFB, ותעודת ההסמכה מוענקת לבוגרים מטעמו.

 

הלימודים בברושים משלבים התנסויות מעשיות רבות ואינטנסיביות, ולכן התלמידים בתכנית לוקחים חלק פעיל בסמינרים קליניים ובתרגול מקרים אמיתיים מעבודתם הטיפולית. במהלך ההכשרה התלמידים מעמיקים בנושאים טיפוליים שונים ובטכניקות ייחודיות לביוסינתזה. חשוב לציין גם כי המפגשים הטיפוליים מבוצעים בתכנית זו בקבוצה ובהדרכה אישית והם משלבים סגנונות טיפוליים שונים. ניתן לסכם ולומר, אם כן, שהעבודה המעשית בתכנית מבוססת על המודל של שדות החיים בביוסינתזה, מודל המספק תשובות רבות לשאלות שונות כמו – כיצד מתנהג המטפל עם המטופל, איך מתאימים את הטיפול לדפוסי אישיות שונים וכן הלאה. הכוונה בעבודה זו היא לסייע לכל מטפל לגלות את איכויותיו הייחודיות ולאפשר לו לערוך מפגש טיפולי כולל, שיתרחש מעבר לרמת הבעיה עצמה.

 

תכני הלימוד

 

מבין נושאי הלימוד הנלמדים במסלול:

 

 • החזקה
 • חזון
 • היקשרות
 • תיחום
 • ערכיות
 • צליל
 • הכתרה ומרחב
 • עימות
 • עקרונות מיסוד
 • מרכוז
 • פוטנציאל ומימוש
 • קרקוע
 • התפתחות הזהות העצמית
 • ועוד

 

בהמשך המסלול הסטודנטים מבצעים גם מסלול התמחות בטיפול בביוסינתזה שבו הם מלווים מטופל אחד לפחות, תוך קבלת הדרכה ופיקוח צמודים.

 

לסיכום

 

הביוסינתזה מיושמת כשיטת פסיכותרפיה המאגדת בתוכה את הרבדים העיקריים של הקיום האנושי: קיום גופני, חוויה נפשית ומהות רוחנית. שיטה זו מבוססת על התפישה כי בכל אדם קיימת היכולת לריפוי ולשיקום עצמי, ולכן המטפלים בביוסינתזה מתאימים לכל מטופל את הטיפול הנכון לו באופן פרטני ומאפשרים לו לייצר דפוסי התנהגות משוכללים ומתקדמים יותר בעבורו. הטיפול בביוסינתזה מתבצע באמצעות שיחות, נשימות, מגע ותנועה ולכן המטפלים בשיטה זו נדרשים לרכוש הכשרה מסודרת ומקצועית בתחום – המסלול הייחודי בקמפוס ברושים ללא ספק יכשיר אתכם בכך.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס ברושים - לימודי רפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

האם קיימים לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה?
שי
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי לנשים
רחל שרף
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי באשדוד
פנינה כהן
1 תגובות
קורס תזונה נכונה
מירי
1 תגובות
פרטים על קורס NLP
עדי מאירי
1 תגובות
קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,221 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp