תואר ראשון בביוטכנולוגיה במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בביוטכנולוגיה במכללה האקדמית הדסה

לימודי ביוטכנולוגיה B.Sc. במכללה האקדמית הדסה בירושלים

פריצת הדרך הטכנולוגית של מחר

מדעי הביוטכנולוגיה מתמקד בשימוש באורגניזמים שונים לפיתוח טכנולוגיות לצורכי האדם. פיתוחים ביוטכנולוגיים מאפשרים לקדם שלל תעשיות כגון פיתוח תרופות ומוצרי מזון חדשים וכן תהליכים בחקלאות ובשימור הסביבה. כמו כן, פיתוחים ביוטכנולוגיים משמשים היום בתחום ההנדסה הגנטית ובתהליכי אבחון של מחלות מולדות ומצבים רפואיים נוספים.

 

לימודי ביוטכנולוגיה שמתקיימים במכללה האקדמית הדסה מאפשרים לסטודנטים לרכוש מקצוע מבוקש שנמצא בהתפתחות ובצמיחה מתמדת. הלימודים משלבים עשייה מעשית שמאפשרת לחשוף את התלמידים לתהליכים בתעשייה עוד במהלך התואר. הבוגרים יכולים לפתוח דלת להשתלבות במגוון תפקידים בתעשיות מגוונות לרבות תעשיית התרופות, תעשיית המזון ותחום החקלאות בהן משקיעים מדי שנה סכומי עתק על ייצור, מחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך.

 

תכנית הלימודים

 

הלימודים מקנים לסטודנטים כלים עיוניים ומעשיים להשתלבות בתעשייה הביוטכנולוגית. הם לומדים על תחומים מגוונים בעולם המדעים, לרבות ביולוגיה, פרמקולוגיה, כימיה וגנטיקה וכן מתוודעים לבסיסי הגנטי של מחלות ומצבים בריאותיים שונים. בהמשך, הם לומדים על תהליכי ייצור בתעשיית הביוטק, בוחנים את ההיבטים המשפטיים, האתיים והחברתיים של הפעילות בתעשייה זו וכן רוכשים מיומנויות לפיתוח, להקמה ולניהול של סטארט אפ ביוטכנולוגי.כמו כן, הם לומדים לעומק על תהליכי הפיתוח, המיצוי והגילוי של מוצרים בענפים כגון קוסמטיקה, מזון וציוד רפואי.

מתכונת הלימוד

 

הלימודים בתכנית זו נמשכים שלוש שנים והם כוללים שישה סמסטרים.

 

בתכנית שמים דגש רב על הכשרה מעשית להיכרות עם טכניקות עבודה מתקדמות. הסטודנטים מתנסים ב - 10 סוגי מעבדות כבר משנת הלימודים הראשונה, שם הם מכירים מכשור מקצועי מן התעשייה. בשנת הלימודים השלישית מתקיימים מפגשים עם מנכ"לים בחברות ביוטכנולוגיה אשר חושפים את הסטודנטים לפעילות החברות שלהם.

 

לקראת סיום לימודיהם הסטודנטים עורכים פרויקט גמר. במסגרתו הם משתלבים בחברות ביוטכנולוגיה ופרמצבטיקה. הפרויקט כולל מחקר נרחב שהיקפו כ - 200 שעות במעבדה למחקר ופיתוח.

 

נושאי הלימוד

 

בין הנושאים אשר נלמדים במהלך לימודי ביוטכנולוגיה נכללים:

 

 • אימונולוגיה
 • ביולוגיה של התא
 • ביולוגיה מולקולרית
 • בקטריולוגיה ווירולוגיה
 • גנטיקה ובסיס גנטי למחלות
 • ניהול ופיתוח של מיזם ביוטכנולוגי
 • סוגיות משפטיות, חברתיות ואתיות
 • פרמקולוגיה ומטבוליזם של תרופות
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

במכללה האקדמית הדסה אפשר ללמוד בשלל תכניות לימודים בתחומי הבריאות, החברה והמדע. בין המסלולים שפועלים במכללה: לימודי מדעי האופטומטריה, לימודי מדעי איכות הסביבה, לימודי מדעי המעבדה הרפואית ולימודי מדעי המחשב.


פועלות גם תכניות שונות לתואר שני. הסטודנטים במכללה יכולים להסתייע בשלל מלגות לימוד, שמוענקות לפי קריטריונים משתנים על ידי מוסד הלימוד ועל ידי קרנות חיצוניות.

 

תנאי קבלה

 

 • תנאי קבלה לביוטכנולוגיה במסלול זה כוללים עמידה בממוצע בגרות או בציון מתאם (שילוב ממוצע הבגרות והפסיכומטרי או בחינת תי"ל) של לפחות 530. ציון גבוה בבגרות במקצועות מדעיים ברמה מוגברת מקנה יתרון למועמדים.
 • מועמדים בעלי ממוצע בגרות 100 ומעלה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי / ת.י.ל כאשר ברשותם בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 70 ומעלה או 4 יחידות בציון 80 ומעלה.
 • כמו כן, מתקבלים ללא פסיכומטרי / ת.י.ל גם בעלי ציון 95 ומעלה בבגרויות שלהם בגרו במתמטיקה 4 בציון 80 או 5 יחידות בציון 70, וכן בגרות במקצוע מדעי נוסף - פיזיקה, כימיה או ביולוגיה - ברמת 5 יחידות בציון 80.
 • כל המועמדים נדרשים לראיון.
 • בעלי תווג'י - נדרשים לבגרות מדעית ולעמידה בתנאים לעיל
 • לחלק מן המועמדים ממליצים להשתתף בקורסי קיץ במכללה לפני תחילת הלימודים

 

תעודה

 

הבוגרים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תואר ראשון B.Sc. בביוטכנולוגיה שמוענק על ידי המכללה האקדמית הדסה.

 

בוגרי החוג שברשותם ממוצע גבוה יכולים להמשיך לתכנית הארבע שנתית ללימודי רפואה, על סמך קורסים רבים בתחום הרפואה הנכללים בלימודי הביוטכנולוגיה. הקבלה אפשרית במוסדות שונים, בהתאם לתנאי הקבלה באותם מוסדות.


אפשרויות תעסוקה


בפני בוגרי התכנית עומדים מגוון אפשרויות תעסוקה, הם יכולים לשמש מנהלי מוצר בתעשיות כגון מזון, תרופות, חקלאות וקוסמטיקה, או להשתלב כבקרי איכות בתעשייה הפרמצבטית. כמו כן, באפשרותם לשמש מנהלי פרויקטים במחקר ופיתוח או למלא תפקידים כגו תועמלני תרופות, פורמולטורים, עוזרי מחקר במעבדות, אנליסטים במפעלי ייצור, מפתחי כלים באוטומציה, ביולוגים, טכנאים במעבדות ועוד שלל תפקידים.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים
חוות דעת של סטודנטים על המכללה האקדמית הדסה - לימודי ביוטכנולוגיה
התקבלו 25 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
18/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שנה ראשונה.

על הקמפוס

אני אתחיל שנה ראשונה. כך שלא יודעת.

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
29/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

השיעורים מעניינים , אני מעריכה התמיכה מהמרצים כי אני עולה חדשה כי הם עוזרים לי . אין עזרה בין הסט קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נחמד , גדול , מרווח . יש ציוד לכל המעבדות . המדריכות טובות ועוזרות . הם יודעות את המקצוע של קרא עוד...

טיפים

ללמווד באופן תמידי . שיש פחות סטודנטים בכיתות . אני רוצה שתיהיה אפשרות של הפסקה פעילה של מינימום ש קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp