קורס ביבליותרפיה במרכז השתלמויות בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קורס ביבליותרפיה - השתלמויות בר אילן .

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ביבליותרפיה במרכז השתלמויות בר-אילן

 

מאחורי המילים

 

ביבליותרפיה היא תחום טיפולי המשתייך לתחום התרפיה באמנות ומשמעותה – טיפול באמצעות המילה הכתובה. הביבליותרפיה עושה שימוש בטקסטים ספרותיים – בסיפורים או בשירים – על ידי כתיבה או הקראה, והיא מבוצעת על ידי מטפלים שהוכשרו לטפל בעקרונות השיטה.

 

הביבליותרפיה מבוססת על הנחת היסוד האומרת כי קריאת טקסטים יכולה לסייע לאדם להתחבר לרגשותיו ולתחושותיו הפנימיים והמודחקים ביותר, רגשות שהוא יתקשה לבטא באמצעות דיבור ישיר או באמצעות דרכים אחרות. כך, באמצעות הטקסט הספרותי – ובאמצעות התוכן הגלום בו, יכול המטופל להיפגש עם ה"אני" ועם ה"עצמי" שלו, ליצור ביתר קלות קשרים עם אנשים אחרים, ולהביע תחושות ומאווים פנימיים עמוקים.

 

תחום זה מאפשר לעוסקים בו לטפל באוכלוסיות שונות – מבוגרים, זוגות וילדים – ולסייע להם להתמודד עם מצבים שונים בחייהם בעזרת כלים ועקרונות השאובים מעולם הספרות והכתיבה. שיטת הטיפול משתמשת בתחומי הבעה ויצירה שונים, וכדי לעסוק בה המטפלים נדרשים לרכוש ידע מעמיק במגוון רחב של היבטים תיאורטיים ומעשיים.

 

על הלימודים

 

קורס ביבליותרפיה במרכז להשתלמויות בר-אילן מאפשר למשתתפים להתוודע לשיטת הביבליותרפיה, ללמוד אותה ולהתנסות בה. במהלך הקורס עורכים הסטודנטים היכרות עם עקרונותיה השונים של השיטה ומתנסים בליווי סדנאות קבוצתיות המעודדות מעורבות אישית.

 

הקורס מיועד למטפלים ולבעלי מקצוע נוספים כמו: מורים, יועצים, מדריכים, מטפלים ועובדים סוציאליים המבקשים לרכוש ידע עיוני ומעשי בעקרונות השיטה, היקפו הוא 80 שעות אקדמיות ותכנית הלימודים בו מבוססת על שילוב בין שיעורים עיוניים למעשיים.

 

נושאי הלימוד

 

עיקרי הנושאים הלימודיים בתכנית:

 • עקרונות הטיפול הביבליותרפי בילדים ובנוער באמצעות ספרות ילדים.
 • הנחת היסודות התיאורטיים הטיפוליים ולימוד מצבים שונים בטיפול כגון: חרדת נטישה, יחסים זוגיים, ביקורת במערכת יחסים, מימוש עצמי, גורל ובחירה, אינטליגנציה רגשית, מבט על עוצמה ועל חולשה אנושית, מאבקי כוח ועוד.

 

יתרונות נוספים

 

יש לציין כי הביבליותרפיה אינה משרתת תרפיסטים ופסיכולוגים בלבד, וכי אנשי מקצוע רבים כיום, גם בתחומי כמו חינוך למשל, עושים שימוש בעקרונות השיטה כדי לעודד הבעת רגשות ותחושות באמצעות קריאת וכתיבת טקסטים.

 

יתרונה הגדול של שיטת טיפול זו, הוא שהיא בלתי אמצעית – כלומר, היא מאפשרת למטופל "לספר את עצמו" באמצעות הטקסטים השונים; כך, לכל אוכלוסיה ולכל מטופל יותאם הטקסט המתאים לעבודה איתו, הן מבחינת נושא והן מבחינת אופי הטקסט – ודרכו יוכל להביע את רגשותיו העמוקים מבלי להצהיר עליהם בגלוי בעצם, בשלב ראשון של הטיפול.

 

לפיכך, הביבליותרפיה היא כלי מצוין לטיפול בילדים בגיל הרך, המתמודדים עם קשיים שונים ומתקשים להביע את רגשותיהם בחופשיות. כך למשל, באמצעות הקראת שיר או סיפור הם מסוגלים להזדהות עם תחושותיו של הגיבור ולגלות שתחושותיהם אינן חריגות או יוצאות דופן. באותו אופן היא מתאימה לטיפול באוכלוסיות נוספות המתקשות להביע את עצמן בחופשיות – כאוכלוסיות שעברו התעללויות או טראומות מסוגים שונים, אך היא בהחלט מתאימה גם לכלל האוכלוסיה ולכל מי שאוהב ספרות ומילים ומתחבר לביטוי באמצעותן.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן - קורסים והשתלמויות | יחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - המרכז להשתלמויות בר אילן

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

קורס היפנוזה לכירורג כללי
ברד סלבה
1 תגובות
קורס פסיכותרפיה הוליסטית - פרטים
גילי
1 תגובות
קורס בהידרותרפיה
נואר אבואלחוף
1 תגובות
קורס היפנוזה ליועצת חינוכית
אמל חחגאזי
1 תגובות
איך לבחור מכללה לנטורופתיה?
יובל
1 תגובות
קורס יועצת הנקה
אילה
1 תגובות
קורס אייפק - פרטים
שירה אזולאי
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,071 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp