החוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
החוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל

החוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל

 

החוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל מכשיר מחנכים, מורים ומדריכים בתחומי ידיעת ארץ ישראל ושל"ח. תוכנית הלימודים בחוג זה כוללת שלושה נושאים עיקריים:

 

  • מדעי כדור הארץ - התמחות העוסקת במקצועות כגוןL גיאולוגיה, גיאומורפולוגיה ואקלים.
  • מדעי הטבע והסביבה - התמחות העוסקת בחי והצומח בארץ ישראל, באיכות הסביבה בישראל.
  • מדעי החברה והרוח - התמחות העוסקת במקצועות כגון: ארכיאולוגיה, היסטוריה, דת וחברה ופרקים בציונות.

 

הלימודים בחוג זה כוללים רכישת ידע תיאורטי אשר משולב על ידי הרצאות לימוד פרונטאליות וימי סיור להכרת חבלי הארץ השונים, לצד הכשרה מעשית והקניית מיומנויות להדרכה ולפעילויות שדה שונות.

 

הלימודים בחוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל הינם לימודים לתואר ראשון, תואר "בוגר בהוראה" (B.Ed.) ונפרשים על פני ארבע שנות לימוד מלאות. כמו כן מקבלים בוגרי חוג זה גם תעודת הוראת לימודי ארץ ישראל, תעודת הוראה בידיעת הארץ ושל"ח ותעודה של מדריך טיולים למערכת החינוך, כולל תו תקן. בנוסף לכך, יכולים הבוגרים להשתלב בתוכנית המקנה להם רישיון של מורי דרך מטעם משרד התיירות, כל זאת במקביל ללימודים הרגילים.

 

למי מיועדת תוכנית לימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל?

 

תוכנית הלימודים בחוג זה מיועדת לכל המועמדים אשר מעוניינים לעסוק בחינוך ובהוראת של לימודי ארץ ישראל, ידיעת הארץ ושל"ח במסגרות חינוך שונות, פורמליות ובלתי פורמליות. הלימודים מתאימים גם למעוניינים לעסוק בהדרכת טיולים ולאלו הרוצים תעודת מדריכי טיולים מטעם משרד החינוך או רישיון מורי דרך של משרד התיירות.

 

מטרות תוכנית לימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל

 

לתוכנית לימודי ארץ ישראל מספר מטרות עיקריות: העמקת הידע הבין תחומי בנוגע לידיעת ארץ ישראל, פיתוח מיומנויות של הוראה כיתתית והדרכה חוץ כיתתית, הקניית ידיעת הארץ כחוויה לימודית, פיתוח כלי מחקר בנושאים הקשורים לתולדות האדם בארץ ישראל, הטבע והנוף.

 

סיורים לימודיים בתוכנית ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל

 

חלק בלתי נפרד ואף ייחודי ומרתק בתוכנית הלימודים בחוג ללימודי ארץ ישראל כולל פעילויות חוץ כיתתיות, כגון: סיורים וניווטים באיזורים שונים בארץ הרלוונטיים לנושאים הנלמדים בכתה. מספר הסיורים ונקבע בהתאם לכל תוכנית לימודים ומשתנה משנה לשנה. ההשתתפות בסיורים היא חובה ובטרם היציאה לסיורים קודם שיעור הכנה, ולאחר מכן מתקיים בשטח שיעור סיכום.

 

תוכניות הלימודים בחוג ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל

 

תוכניות הלימודים בחוג זה מתחלקות ל-4 נושאי התמקדות, לבחירת הסטודנט:

 

 

תנאי הקבלה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל

 

החוג לימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית בית ברל מעניק לבוגרים תואר "בוגר בהוראה" (B.Ed.). המועמדים לקבלה למסלול זה הינם בעלי תעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, בעלי ציון פסיכומטרי 475 ומעלה, בעלי ציון התאמה 525 ומעלה (ציון ההתאמה הינו ציון המחשב את הממוצע בין ציון הבחינה הפסיכומטרית לבין ממוצע ציוני הבגרות) ומעבר ראיון קבלה מטעם מוסד הלימודים.

 

למרות זאת, מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנ"ל יכולים לפנות לוועדת קבלה שתבדוק ותשקול את בקשתם מחדש. דגשים חשובים בנוגע לתנאי הקבלה הכלליים למכללה האקדמית בית ברל: למכללה האקדמית בית ברל יתקבלו מועמדים בגילאי 20 ומעלה. יש לציין כי המועמדים שעברו את גיל 30 ואין להם תעודת בגרות יהיו מחוייבים להציג ציון פסיכומטרי של 525 ומעלה ולהשלים לימודי מכינה בהיקף של 6 ש"ש.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp