רוצה פרטים על לימודי אפריקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי אפריקה לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי אפריקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בלימודי אפריקה

 

חקר היבשת המסתורית

 

אפריקה היא אולי היבשת המסתורית ביותר מבין כל היבשות המאוכלסות, וזו שככל הנראה, עדיין ידוע עליה פחות מאשר על כל השאר. היא השנייה בגודלה ובשטחה לאחר יבשת אסיה אך היא מאכלסת בסך הכול כמיליארד בני אדם. עם זאת, בתחום חקר האבולוציה קיימת סברה כי מוצאו של הזן האנושי – הוא ביבשת זו. שטחי הטבע שבה פראיים ורבים והם מונים מספר רב של בעלי חיים הייחודיים רק לה בשל האקלים הקיצוני השורר בה. במשך השנים עברו בני האדם באפריקה היסטוריה לא פשוטה ורבת טלטלות ותהפוכות ורק בעשורים האחרונים הם זוכים סוף סוף בחירות מדינית וחברתית, אך דווקא תופעה זו מחוללת משברים וקשיים רבים שעדיין נמצאים בתהליכי צמיחה וגיבוש.

 

המחקר בתחום יבשת אפריקה הוא מחקר חדש יחסית, שמסיבה כלשהי נשאר עד כה בשולי האקדמיה, באופן יחסי. לאור זאת, קמה לה תכנית ייחודית פרי שיתוף פעולה בין שלוש אוניברסיטאות מובילות בישראל – אוניברסיטת בן-גוריון, אוניברסיטת תל-אביב והאוניברסיטה הפתוחה – והיא התכנית לתואר ראשון בלימודי אפריקה.

 

על הלימודים

 

מדובר, כאמור, במסלול ייחודי, שיתוף פעולה בין שלוש אוניברסיטאות, שבו כל אוניברסיטה השותפה בתכנית מעבירה חלק מן הקורסים בלבד הדרושים להשלמת התואר. התחומים הנלמדים בתכנית הם, בין השאר – היבטים פוליטיים הקשורים באפריקה, היבטים מדיניים ובין-לאומיים, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תרבות ומגדר, דת, גיאוגרפיה ועוד. התכנית היא עיונית ומחקרית באופייה והיא אף מעודדת את הסטודנטים להמשיך במחקר בתחום.

 

 

נושאי הלימוד

 

מבין הנושאים הנלמדים בתכנית, באוניברסיטאות השונות:

 

 • היסטוריה של אפריקה
 • מבוא ללימודי אפריקה
 • אתיופיה
 • פוליטיקה, עוני ובריאות
 • דת האיסלם
 • עבדוּת ביבשת אפריקה
 • חקר אפריקה בגישות שונות
 • יהודי צפון אפריקה
 • צפון אפריקה תחת המשטר הקולוניאלי
 • אפריקה בראי עכשווי
 • רפואה מסורתית ורפואה מערבית ביבשת
 • ועוד

 

 

מוסדות הלימוד האפשריים

 

מאחר ומדובר בתכנית בין-אוניברסיטאית – אפשר ללמוד אותה בכל אחד מן המוסדות המשתתפים בתכנית:

 

 • אוניברסיטת תל-אביב
 • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
 • האוניברסיטה הפתוחה

 

התכנית בנויה כך שכל אוניברסיטה אחראית לחלק הקורסים שלה במסלול ללימודי אפריקה – וכך בעצם הסטודנטים במסלול זה לומדים קורסים בכל אחת מן האוניברסיטאות, לבחירתם; חלק מן הקורסים חופפים או דומים והם קיימים ביותר מאוניברסיטה אחת המשתתפת בתכנית. המסלול הוא דו-חוגי – כאשר לימודי אפריקה הם החוג השני בתואר, והחוג הראשי שבוחר הסטודנט לשלב עם לימודי אפריקה נלמד באוניברסיטה הראשית שדרכה נרשם למסלול. מצב זה יוצר עושר ייחודי של אפשרויות ועומק לימודי המושג באמצעות הגיוון הרחב בין מוסדות הלימוד, האופי השונה שלהם, המרצים השונים וכמובן – החוויה הסטודנטיאלית הרב-גונית. תנאי הקבלה יהיו, בהתאמה, על פי הנהוג בפקולטה המסוימת באותה "אוניברסיטת אֵם" שדרכה נרשם הסטודנט למסלול.

 

 

לסיכום

 

המסלול ללימודי אפריקה לתואר ראשון הוא מסלול ייחודי שאין רבים כמותו – פרי שיתוף פעולה בין שלושה מוסדות אקדמיים מובילים בישראל. מטרת הלימודים היא להכשיר את התלמידים בידע העכשווי וההיסטורי על אודות היבשת וכל הנוגע בה, וזאת ממגוון היבטים ובמספר רב של תחומים. התכנית נלמדת כחוג משני במתכונת דו-חוגית בכל אחת מן האוניברסיטאות והיא מומלצת בשל העושר הטמון בשילוב בין מוסדות הלימוד, ובשל האפשרות להתפתח במסגרת האקדמיה. בוגרי התכנית יוכלו כמובן להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום זה ובתחומים קשורים וכן בתחומי החוג הראשי שאותו למדו.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אפריקה?

רוצה לדעת יותר על לימודי אפריקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי אפריקה

חוות דעת של סטודנטים: לימודי אפריקה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp