לימודי אפריקה באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי אפריקה באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי אפריקה באוניברסיטת בן-גוריון

 

בשנים האחרונות לימודי אפריקה הפכו לתחום לימודים פופלארי ומבוקש במוסדות להשכלה גבוהה רבים בארץ. אוניברסיטת בן-גוריון מציעה חטיבה ללימודי אפריקה, אשר כוללת מגוון רחב של קורסים העוסקים באפריקה מההיבט הפוליטי, תרבותי, גיאוגרפי, היסטורי והדתי. תוכנית הלימודים משותפת בין אוניברסיטת בן-גוריון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה הפתוחה. שיתוף פעולה אקדמי זה מאפשר לסטודנטים ללמוד מגוון רחב של קורסים, המועברים על ידי סגל מומחה ומאפשרים העשרה של תוכנית הלימודים.

 

 

התוכנית לתואר ראשון בלימודי אפריקה פותחה על מנת לחזק את רמת הידע בנושא אפריקה בישראל ולמשוך סטודנטים להתעניין ולהרחיב את האופקים בתחום, כאשר אוניברסיטת בן-גוריון מהווה את המרכז הארצי להוראה ולמחקר בהיבטים השונים הנוגעים ליבשת אפריקה. דגש מיוחד בתוכנית מושם על לימודים רב תחומיים, תוך הקנייה של ידע נרחב בדיספלינות ממדעי הרוח והחברה כגון: גיאוגרפיה, פילוסופיה, היסטוריה, פוליטיקה וממשל ויחסים בינלאומיים.

 

התוכנית החלה לפעול לראשונה בשנת 2010, תשע"א ומעניקה לבוגרים תעודה ב"לימודי אפריקה בתוכנית הבין-אוניברסיטאית" מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

 

בכדי לעודד את הסטודנטים להרשם לתוכנית הלימודים האוניברסיטה מציעה מלגות לסטודנטים מצטיינים החל מהשנה השנייה ללימודים ומעודדת אותם להתנדב ביבשת במהלך סמסטר שלם, מטעם "קרן סילבר".

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים נלמדת במסגרת של חטיבה מורחבת הכוללת 28 נ"ז. מבנה הלימודים הינו בהיקף של 28 נ"ז הכוללות: 8 נ"ז בשני קורסי מבואות, 16 נ"ז בקורסי בחירה מתחום לימודי אפריקה ו – 4 נ"ז בלימוד סמינר.

 

הלימודים בתוכנית זו יהיו במסגרת לימודי תואר ראשון במתכונת תואר דו חוגי הכולל 28 נ"ז של החטיבה ללימודי אפריקה והשלמת יתרת נ"ז לתואר במחלקה האחרת שנבחרה.

 

נושאי הלימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

  • מבוא ללימודי אפריקה
  • דה-קולוניזציה באפריקה
  • אפריקה בתקופה הקולוניאלית
  • אפריקה העצמאית בהיבט גלובלי
  • אדמה ופוליטיקה באפריקה לאורך זמן
  • הרומן באפריקה
  • דרום אפריקה: מאפרטהייד לדמוקרטיה
  • מגדר באפריקה

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתוכנית הלימודים בחטיבה ללימודי אפריקה הינם בהתאם לתנאי הקבלה שנקבעו במחלקה הנוספת אותה בחרו המעומדים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרים המעוניינים בהמשך לימודים יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום או להמשיך ללימודי תעודת הוראה ובכך להשתלב במערכת החינוך. בוגרי התואר יוכלו למצוא מקומם בחברות בינלאומיות בעלות קשרים מסחריים עם אפריקה, בגופי סיוע בינלאומיים וישראלים ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp