לימודי אסטרטגיה וקבלת החלטות במרכז הבינתחומי הרצליה

שירות אישי - צור קשר
לימודי אסטרטגיה וקבלת החלטות במרכז הבינתחומי הרצליה

מסלול למצטיינים באסטרטגיה וקבלת החלטות במרכז הבינתחומי

 

חוד החנית של האסטרטגיה הישראלית

 

ישראל ידועה בכל העולם בחלקה בתהליכים פוליטיים גדולים ומשמעותיים. דיפלומטים ואנשי ממשל בארץ נדרשים לסוגיות כמו הבטחת הביטחון הלאומי, פתרון מחלוקות עם עמי האזור, ושמירה על תדמיתה של המדינה. הם זקוקים לארגז כלים נרחב, הכולל מיומנויות ניהול, הסברה וקבלת החלטות בתנאי חוסר וודאות, ולראייה המחברת בין שדות מחקר רבים.

 

 

המרכז הבינתחומי הרצליה מציע תכנית מיוחדת למצטיינים, המשלבת מחקר תיאורטי ועשייה פעילה בנושא האסטרטגיה. בוגריו של המסלול הייחודי הזה יכולים להגיע לתפקידי מפתח בקהילה הפוליטית בישראל וברחבי העולם, ולשמש כמנהלים, יועצים, ומנתחי אסטרטגיה במגוון מוסדות ממשלתיים ובארגונים פרטיים בישראל ובחו"ל.

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת לימודיהם בתכנית לאסטרטגיה וקבלת החלטות, רוכשים המשתתפים מיומנויות יסוד בכלכלה, בתקשורת, בפוליטיקה וביחסים בין לאומיים, וכן מחזקים את יכולות המחקר האקדמי שלהם. במקביל, הם לומדים מספר שפות החיוניות ליחסים דיפלומטיים ועסקיים בין ישראל לעולם, כמו למשל ערבית וסינית. בהמשך, הם מעמיקים את הדיון בסוגיות הקשורות בקבלת החלטות, בתהליכי גלובליזציה ובהתמודדות עם פעולות טרור וסכסוכים בין מדינות. לבסוף, הם מתנסים במחקר עצמאי, במהלכו הם נחשפים לפועלם של גורמי מפתח בתעשייה ובפוליטיקה בארץ.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים בתכנית המצטיינים מתפרשים על פני שלוש שנים. במסגרתם, לוקחים המשתתפים חלק בהרצאות עיוניות, בדיונים קבוצתיים, בסמינריונים ובסיורים לימודיים. כמו כן, בשנתם האחרונה עליהם לערוך פרויקט גמר המתבצע בשיתוף פעולה עם גורמים ממשלתיים ומכוני מחקר מובלים, ובליווי אישי של צוות המרצים.

 

נושאי הלימוד

 

 • מדינות המזרח התיכון
 • מדיניות חוץ ודיפלומטיה
 • משטר במדינת ישראל
 • הסכסוך היהודי - פלסטיני
 • קבוצות מיעוט בישראל
 • פעילות טרור וארגוני גרילה
 • יישוב סכסוכים מקומיים
 • מחקרים בפסיכולוגיה פוליטית
 • תהליכי אנרגיה גרעינית   
 • אסטרטגיה והמלחמה המודרנית
 • מיומנויות ניתוח ומחקר
 • תולדות הציונות ומקורות הלאומיות    
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

ראש המסלול הוא בעל תואר דוקטור, שמחקריו דנים בנושאי ביטחון לאומי, היסטוריה צבאית ומדיניות הביטחון של מדינות שונות. הוא שימש בעברו כיועץ בוועדות לגיבוש תפיסות אסטרטגיות וכעמית במחקרים בין לאומיים של מצבי מלחמה.

 

עוד כולל צוות המרצים: דוקטור להיסטוריה של המזרח התיכון, אשר שימש בעבר שגריר ישראל בארצות הברית, וחיבר מספר ספרים אודות מהלכים צבאיים ופוליטיים בארץ; חוקר המתמחה ביחסי ישראל ולבנון, אשר היה חבר בשיחות השלום בין שתי המדינות, ומנהל כיום מרכז למחקר מודיעיני; בעלת תואר דוקטור לממשל המתמחה במשפט בין לאומי ובדיני מלחמה; פרופסור העוסקת בחקר יישוב סכסוכים ומשברים ביחסים בין לאומיים, שעסקה בעבר בייעוץ למשרד הביטחון; וחוקרים אחרים.

 

תנאי קבלה

 

למסלול מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה, עם ממוצע ציונים גבוה, בדגש על המבחנים באנגלית ובמתמטיקה. נדרשת גם הצטיינות בעשייה חברתית וקהילתית. מתאימים העומדים בדרישות הסף מוזמנים לריאיון קבלה אישי.

 

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית המצטיינים זכאים לקבל תואר ראשון, המוענק מטעם המרכז הבינתחומי הרצליה. הם יכולים לקחת חלק במסלולי המשך ישירים לתואר שני ולתארים מתקדמים.

 

למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה
עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה
חוות דעת של סטודנטים על הבינתחומי - לימודי אסטרטגיה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המרכז הבינתחומי הרצליה
24/07/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מקצועיות

על הקמפוס

לימודים קשים אבל מספקים

המרכז הבינתחומי הרצליה
30/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרכז הבינתחומי הרצליה הינו מרכז לימודים ששם דגש עצום על הסטודנטים שלו. הדבר בא לידי ביטוי בייחס האי קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נותן לסטודנטים את כל הכלים שהם זקוקים לו, הן מבחינת אוכל מגוון וטעים בקיפטריות והן בפעילויות  קרא עוד...

טיפים

הייתי ממליץ לסטונדטים לעתיד לבוא להתרשם ביום הפתוח מהמרכז הבינתחומי. אני התלבטתי רבות בין כמה מוסדות קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp