לימודי אנימציה בקמרה אובסקורה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי עיצוב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי אנימציה - קמרה אובסקורה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אנימציה בקמרה אובסקורה

 

בהחלט לא רק סרטים מצוירים

 

האנימציה – ההנפשה, בעברית – היא תחום שקיים כבר שנים רבות, כאשר בעשורים האחרונים הפכה לאמנות הנעשית בעיקר באמצעות יכולותיו הטכניות של המחשב, המאפשר אופציות רבות לביצועה ועמן – מחוזות חדשים לגמרי שנולדו בשנים האחרונות בתחום זה. מי שהחלה את דרכה כציור המצויר בשלבי-שלבים לצורך יצירת תנועה, הפכה בשנים האחרונות למכילה עולמות תלת-ממדיים, אפקטים ואפשרויות שמעולם לא חלמנו עליהן. יחד איתן, האנימציה הפכה לחלק מרכזי בעולמות הפרסום והסלולר, ולפיכך הביקוש ללימודי תחום זה גדל מאוד אף הוא בשנים הללו.

 

על הלימודים בקמרה אובסקורה

 

לימודי אנימציה מוצעים בכמה אפשרויות, כשהבולטת שבהן היא המסלול המלא והמקיף – אחד ממסלולי הדגל של בית ספר זה, המקיים מסלולי הכשרה נוספים בתחומים השונים של האמנות. המסלול ללימודי אנימציה בקמרה אובסקורה נפרש על פני ארבע שנים מלאות, במתכונת של לימודי בוקר.

 

מטרת הלימודים היא הכשרת אנימטורים הבקיאים בכל יסודות מקצוע ההנפשה – החל מיסודותיו הקדומים יותר וההיסטוריה העיונית שלו ושל האמנות בכלל – ועד לטכניקות ולטכנולוגיות החדישות ביותר הקיימות בתחום כיום, וכמובן – השימוש המעשי בכל אלה. הלימודים מכשירים יוצרים בעלי ידע עיוני ומעשי מקצועי ובעלי קול אמנותי ייחודי – ואפשרות לשילוב אישי בין השניים. הלימודים משלבים בתוכם, מלבד הידע העיוני והמעשי כאמור, גם סדנאות, הרצאות אורח, מפגשים עם אמנים שונים מן התחום ועוד.

 

נושאי הלימוד

 

כאמור, הלימודים פרושים על פני ארבע שנים אקדמיות, והם מחולקים בהתאם – כל שנה בנויה על קודמתה, הן מבחינה עיונית והן מבחינה מעשית. בנוסף, חשוב לדעת כי החל מהשנה השלישית ללימודים – קיימת חלוקה להתמקצעות בשני ענפים נפרדים בתחום האנימציה – בימוי והפקה של סרטי אנימציה, ואנימציה בשילוב פוסט-פרודקשן (Post-Production).

 

  • שנה א' – כוללת נושאי בסיס בתחום האנימציה, כגון – מבוא לאנימציה, ההיסטוריה של האנימציה, רישום, שימוש וביצוע בתוכנות פוטושופ ופרמייר, כתיבה לאנימציה, ועוד.
  • שנה ב' – מתמקדת בשכלול ובקידום הטכניקות והידע העיוני שנלמדו בשנה הקודמת, והיא כוללת נושאים כאנימציה דו-מימדית, רישום למתקדמים, ציור ממוחשב, כתיבה לאנימציה, עיצוב פס קול, אנימציה בתלת-ממד, ועוד.
  • שנה ג' – שמה דגש על בימוי ועל הפקה מקוריים של סרטי אנימציה, ובה גם מתבצע – כאמור – המיקוד בהתמחויות השונות. נושאי הלימוד הנכללים בשנה זו הם בין השאר: סדנת משחק, קומיקס, תלת-ממד למתקדמים, עריכה קולנועית, תוכנת פלאש (Flash), בניית אתרים, ועוד.
  • שנה ד' – היא השנה המסכמת את המסלול כולו, ובה עובדים הסטודנטים על פרויקט גמר אישי המבטא את מכלול הידע, הטכניקות והשפה היצירתית שלמדו ושגיבשו במהלך שנות הלימודים. השנה מוקדשת לעבודה על הפרויקט, בליווי ובהנחיה של צוות המורים במחלקה.

 

פרטים נוספים

 

תנאי הקבלה למסלולים המלאים בבית ספר זה הם 12 שנות לימוד, מבחני מיון והתאמה מטעם בית הספר, ומעבר של ריאיון אישי מקצועי. בנוסף, יכולות להיות דרישות המותאמות לכל מחלקה בפני עצמה, ותנאי הקבלה אף יכולים להשתנות בין השנים השונות ולכן, יש לוודא אותם מול המחלקה המסוימת בבית הספר, בשנת הלימודים הרצויה.

 

בסיום מסלול לימודי אנימציה המלא מקבלים הבוגרים תעודת סיום מטעם קמרה אובסקורה. בנוסף, קיימת בעבורם האפשרות ללמוד במקביל ללימודי האמנות, גם ללימודי תואר ראשון מטעם המכללה להוראת הטכנולוגיה – לתואר B.Ed האפשרי אף בשילוב עם תעודת הוראה.

 

 

לסיכום

 

לימודי אנימציה בקמרה אובסקורה מוצעים, לאנשים עובדים, גם במסלול של לימודי ערב – הנמשך על פני שלוש שנים במתכונת של שלוש פעמים בשבוע, שלושה סמסטרים בכל שנה. אפשרות נוספת היא ללמוד קורסים קצרים וממוקדים בתחום זה, במסגרת לימודי החוץ של בית הספר. כך או כך, מי שבוחר במסלולי לימודי אנימציה בקמרה אובסקורה מבטיח לעצמו מקצוע שקרנו רק עולה ככל שהזמן עובר, ששימושיו גוברים ומתרחבים לעוד ועוד תחומי חיים ותעשייה – והוא מבטיח לעצמו מיקום מרכזי בענף, מתוך ההכשרה המקצועית המעמיקה שיעבור במסלול לימודים זה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות וצילום

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp