לימודי אנימציה במכללת מנשר לאמנות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי עיצוב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי אנימציה - מנשר לאמנות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אנימציה במכללת מנשר לאמנות

 

הנפשה – על שלל אפשרויותיה

 

האנימציה בימינו היא תחום הכולל מגוון רחב של טכניקות ושל אפשרויות ביצוע, כמו גם מגוון רחב מאוד של ענפים בתעשיות השונות – שבהן היא נמצאת בשימוש. מי שהחלה את דרכה כציור ידני בטכניקה ייחודית של תנועה, הפכה ברבות השנים להנפשה רבת ממדים, תרתי משמע, והיא נוצרת כיום לא עוד באמצעות ידו של האמן המוכשר אלא בעיקר באמצעות תוכנות מחשב משוכללות מאוד. תחום האנימציה כולל כיום גם את ענף האפקטים לקולנוע ועוד, והוא נמצא בשימוש בפרסומות, בסרטים, בענף הסלולר ובענפים רבים נוספים.

 

על הלימודים במכללת מנשר לאמנות

 

מכללת מנשר לאמנות היא בית לתרבות הכולל, מלבד המכללה המקצועית, גם אולמות ובימות וגם גלריה לאמנות. המכללה מקיימת מבחר של מסלולי לימודים מקצועיים ביותר בתחומי האמנות השונים, ובכללם – גם מסלול מקצועי ללימודי אנימציה.

 

הלימודים במסלול זה נמשכים ארבע שנים במתכונת בוקר, והם מכשירים את בוגריהם במכלול הטכניקות והידע הקיימים בענף עשיר זה. כך, הלימודים בנויים כך שהם מפגישים את התלמידים עם מלוא הענפים הקיימים בתחום האנימציה – תיאורטית ומעשית – והם מאפשרים לכל תלמיד לבחור את תחום ההתמחות המעניין אותו, ואף להתנסות במפגש בין-תחומי עם דיסציפלינות האמנות הנוספות הקיימות בבית הספר.

 

המכללה מספקת לתלמידים את כל האמצעים הטכנולוגיים והטכניים הדרושים ליצירה בענף זה, וזאת לצד הדרכה מקצועית וליווי צמוד מצד המורים המלמדים במחלקה. בנוסף, בכל שנה יוצרים התלמידים סרטים המוקרנים במגוון מקומות ובשנה הרביעית הם עמלים על פרויקט גמר יצירתי המסכם את כל הידע והניסיון שצברו במהלך שנות הלימודים.

 

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים מבוססת על התפישה כי האנימציה היא בראש ובראשונה אמצעי לספר סיפור, ולכן היא בנויה כך שתכשיר את התלמידים לשליטה בכל האמצעים האמנותיים לספר סיפור, מתוך יציקה שלו באמצעים הטכנולוגיים השאובים מעולמות הקולנוע והציור.
 

נושאי הלימוד בתכנית הם רבים, וביניהם ניתן למנות גם את הנושאים הבאים:

 

 • תולדות האנימציה
 • איור
 • אנימציה ממוחשבת
 • עיצוב דמויות
 • דו-ממד ותלת-ממד
 • רישום ופיסול
 • אמנות בעת העתיקה
 • בימוי אנימציה
 • תסריט לסרט אנימציה
 • אנימציה קלסית
 • מבוא לתרבות המערב
 • יסודות האנימציה
 • מוזיקה, פסקול וסאונד לאנימציה
 • ועוד

 

תהליך הקבלה

 

תהליך הקבלה ללימודי אנימציה במנשר מורכב משלושה שלבים – הראשון הוא ריאיון מקצועי בפני ועדה מחלקתית, השני הוא ריאיון אישי בכתב והשלישי, ריאיון אישי עם ראש המחלקה ועם מנהל בית הספר. בריאיון המקצועי נבחנת גם יכולתו האמנותית של המועמד והוא נדרש להציג בו מספר עבודות שהכין מראש, וביניהן: "תעודת זהות" באמצעים אמנותיים לבחירת המועמד, כ-5 דימויים שבהם המועמד הוא הדמות הראשית – בכל אחת מן הטכניקות האמנותיות המועדפות עליו, קטע כתוב על אחד האמנים האהובים על המועמד. לאחר כשבוע מקבלים המועמדים את תוצאות הליך הקבלה.

 

תעודות

 

בתום הלימודים הארבע-שנתיים מקבלים הבוגרים שעמדו בכל חובות תעודת גמר מטעם מכללת מנשר לאמנות. עם זאת, רוב התלמידים במנשר כיום מנצלים את האפשרות ללמוד, בד בבד עם לימודי האנימציה, במסלול משלים לתואר ראשון במדעי הרוח מטעם האוניברסיטה הפתוחה; הקורסים המשלימים לתואר ראשון נלמדים במכללה עצמה וכך הבוגרים מסיימים את המסלול כאשר בידם גם אסמכתה אקדמית, ולא רק אמנותית.

 

לימודי ערב

 

מחלקת האנימציה במנשר מאפשרת גם מסלול לימודים בשעות הערב, לאנשים עובדים המבקשים לשלב עבודה עם לימודים. מסלול זה נפרש על פני שני סמסטרים, בשעות הערב, פעם אחת עד שלוש פעמים בשבוע – בהתאם למספר הקורסים שבוחר הסטודנט להירשם אליהם. במסגרת לימודי הערב לומדים הסטודנטים את הבסיס ואת היסודות במקצוע האנימציה, ומי שמעוניין מוזמן להמשיך לשנת לימודים נוספת במסלול זה, לצורך התמקצעות והעמקה בתוכנות השונות.

 

לסיכום

 

לימודי אנימציה במכללת מנשר לאמנות מציעים לתלמידים בתחום זה אפשרות להתמקצעות נרחבת ולהיכרות עם עולם האנימציה העשיר – על שלל גווניו, הטכניקות והטכנולוגיות הקיימות בו כיום. בנוסף, יתרונה של מנשר הוא שהיא מאפשרת לסטודנטים מפגש עם תחומי אמנות נוספים הנלמדים בה וכן בחירה בקורסים מתוכם, ויתרון נוסף הוא כי הלימודים מתאפשרים במקביל עם לימודי תואר ראשון במדעי הרוח של האוניברסיטה הפתוחה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מנשר לאמנות

ssssssssss

פורום לימודי עיצוב

מה יותר משתלם ללמוד - עיצוב פנים או הום סטיילינג?
שושנה
1 תגובות
מתי נפתח קורס יצירת תכשיטים
רובה
1 תגובות
היכן לומדים קורסים בתחום צילום ועריכה
קובי כהן
1 תגובות
איפה ללמוד עיצוב פנים והום סטיילינג?
דקלה
3 תגובות
לימודי עיצוב גרפי עם התמחות ב-ווב או ui ux
ליאור
1 תגובות
קורס עיצוב תיקים מכל הסוגים
ליבנת שקף
1 תגובות
האם כדאי לעשות קורס ואז תואר ?
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,061 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp